Hlavou ještě v kabině? Liberec drtí smrtící úvody Vítkovic

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
12. 3. 2014 8:00
Vítkovice vstřelily v předkole proti Liberci tři z pěti gólů v úvodních minutách třetin.
Liberec srážejí proti Vítkovicím špatné vstupy do třetin, v této fázi dostávají klíčové góly
Liberec srážejí proti Vítkovicím špatné vstupy do třetin, v této fázi dostávají klíčové góly | Foto: CPA Eduard Erben

Ostrava - Přivítat hosty studenou sprchou, to není příliš zdvořilé. "Ale na zdvořilosti se v play off nehraje," jako by namítali vítkovičtí hokejisté.

Hned třikrát totiž vstřelili v úplných začátcích třetin Bílým Tygrům gól. Tedy v každé druhé dvacetiminutovce. V pondělí otevřeli skóre ve 3. minutě, ve druhém utkání pak skórovali 43, resp. 21 sekund po zahájení třetiny.

A to ještě další brzkou trefu rozhodčí Burgrovi neuznali kvůli úmyslnému kopnutí puku do sítě.

"Musíme se na ty začátky víc soustředit a nezůstávat hlavou v kabině," zlobí se liberecký útočník Jaroslav Vlach. "Soupeře to pak nakopne a my ten zápas těžko otáčíme, i když nehrajeme špatně."

Dal gól a mohl přidat další

Právě Vlach byl jednou z hlavních postav utkání, i když Severočechům nakonec výhru nezajistil.

Nejprve ve 29. minutě využil při vlastním oslabení zaváhání domácí obrany a po Valského objetí branky snížil na 1:2. "Jakub Valský tam udělal výbornou práci a já už jen puk došťouchl do brány," popsal Vlach gólovou situaci.

Přitom do té doby Liberec příliš aktivní nebyl a jen sledoval tlak Vítkovic. "Půl zápasu toho na mě moc nešlo, po tom gólu toho už měl Liberec víc," všiml si brankář ostravského celku Filip Šindelář.

Ve 46. minutě pak Vlach za stavu 3:1 jel trestné střílení, které ovšem neproměnil. "Chtěl jsem zamířit pod vyrážečku, ale střela mi trochu sjela a dopadlo to neúspěchem. Kdybych to proměnil, tak by bylo ještě dost času na vyrovnání, šance jsme na to měli," litoval Vlach.

"Dobře že ten kontaktní gól nedali, protože by pak létali po ledě ještě víc. My jsme v té chvíli hráli špatně," oddechl si Šindelář, za jehož záda v domácím dvojzápase prošel jen jediný puk.

Tygři odvracejí mečbol

Kromě této fáze však Vítkovice soupeře přehrávaly. A to i díky častým přesilovkám. V úterý měl Liberec hned devět vyloučených.

"Jestli chceme něco uhrát, tak se musíme vyvarovat faulů. Hráli jsme ta oslabení dobře, ale berou nám síly, které nám pak chybí. Když budeme víc bruslit, tak nebudeme tolik faulovat," nabádá Vlach liberecké mužstvo.

Bílí Tygři doufají, že v domácím prostředí předvedou lepší výkon. Jinak by se museli s vyřazovacími boji letos rozloučit hodně brzy.

"Říká se, že ten poslední krok je nejtěžší. Budeme se snažit doma na našem užším kluzišti dostat Vítkovice pod tlak a snad se do Ostravy ještě vrátíme," věří Vlach v prodloužení série.

 

Právě se děje

Další zprávy