Zbytečné play out? Příprava na baráž i šance pro opomíjené

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
11. 3. 2014 7:30
V úterý startuje úvodní kolo skupiny "o umístění" v extralize. Přestože co se postavení týče, není už prakticky o co hrát, týmy ji vypustit nechtějí.
Jen pár týdnů po olympiádě se musí Tomáš Kaberle přeorientovat na zápasy v play out, v nichž prakticky o nic nejde. Kladno je však bere jako přípravu na baráž, v níž Rytíři budou bojovat o záchranu.
Jen pár týdnů po olympiádě se musí Tomáš Kaberle přeorientovat na zápasy v play out, v nichž prakticky o nic nejde. Kladno je však bere jako přípravu na baráž, v níž Rytíři budou bojovat o záchranu. | Foto: ČTK

Praha - Mohlo se rokovat o jejím zrušení, ovšem nikdo takové jednání nakonec neinicioval. A tak se skupina "o umístění" odehraje a v plném rozsahu. Přestože je už předem jasno, kdo spadne do baráže.

"Vůbec jsme neuvažovali o tom, že bychom tyto zápasy zrušili," uvedl ředitel extraligy Josef Řezníček s tím, že nejprve by musel takový podnět přijít ze strany samotných klubů.

Ze čtveřice týmů, které se nedostaly do play off ani jeho předkola, uvažovaly otevřeně o tomto návrhu pouze v Litvínově, jemuž vyřazovací boje unikly až v posledním kole.

"V okamžiku, kdy se ukázalo, že v play out vlastně nebude moc o co hrát, o tom asi trochu uvažovali všichni," přiznal pro Aktuálně.cz generální manažer Vervy Robert Kysela.

"Ale chceme garantovat a zachovat regulérnost soutěže, a proto jsme žádný návrh na zrušení neiniciovali. V Chomutově a na Kladně by to také asi před baráží nelibě nesli," uvedl.

Závazky vůči partnerům i fanouškům

Příznivým faktem pro všechny čtyři celky jsou malé dojezdové vzdálenosti, díky nimž jim odpadnou únavná cestování několik stovek kilometrů.

Litvínov a Karlovy budou bojovat pouze o konečné umístění a šestice zápasů pro ně má mizivý význam. Přesto je chtějí odehrát se ctí.

"Máme závazky vůči partnerům klubu, tak i k našim fanouškům," jsou si vědomi v Karlových Varech.

"Můžeme dát větší příležitost hráčům, kteří v základní části nebyli tolik vytěžovaní, případně vyzkoušet hráče širšího kádru," plánují v Litvínově.

Před baráží do formy

Pro třinácté Kladno a čtrnáctý Chomutov naopak jde o poslední možnost, jak vyladit formu před ošidnou baráží. Boje o záchranu začnou o dva týdny později.

"K zápasům skupiny o umístění se postavíme co nejzodpovědněji," slibuje chomutovský trenér Jaroslav Beck, jehož výběr v základní části vyhrál pouze šest utkání, získal 27 bodů a ve druhé polovině soutěže téměř nebodoval. Další porážky by jeho svěřence a fanoušky před baráží určitě optimisticky nenaladily.

Dostat se do formy před prolínací soutěží chtějí také na Kladně. "Nemůžeme si dovolit nebrat tato utkání vážně, musíme se co nejlépe připravit na baráž. Žádné šetření se neexistuje," burcuje asistent trenéra Josef Zajíc.

Levnější vstupné

Přes veškerá ujištění o stoprocentním nasazení je však jasné, že tato utkání žádným tahákem pro fanoušky nejsou. A tomu odpovídají i ceny lístků. Někde vstupné snížili i více než o polovinu, pohybuje se od 50 do 100 korun.

V Chomutově ceny klesly už v průběhu sezony, když bylo jasné, že Piráti letos díru do extraligy neudělají. Fanoušci tak ve slušném počtu chodili, i když se nedařilo. Naopak na Kladno a Karlovy Vary nepřišly v posledních domácích duelech ani dvě tisícovky.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy