Hertla těší, že si s Jágrem zahrál, ale přemlouvat ho nebude

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
27. 5. 2014 8:30
Útočník Tomáš Hertl mluví o českém výsledku na MS a působení Jaromíra Jágra v národním týmu.
Tomáš Hertl si stihl splnit sen. Se svým idolem Jaromírem Jágrem hrál na mistrovství světa.
Tomáš Hertl si stihl splnit sen. Se svým idolem Jaromírem Jágrem hrál na mistrovství světa. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Po Jaromíru Jágrovi byl Tomáš Hertl se třemi góly druhým nejlepším střelcem a se šesti body třetím nejproduktivnějším mužem národního týmu na mistrovství světa v Minsku.

Poté, co Jágr oznámil ukončení reprezentační kariéry, bude dost možná na něm, aby postupně převzal roli nejzářivější hvězdy českého hokeje.

"Jsem rád, že jsem si s ním stihl zahrát," řekl dvacetiletý talent po příletu výpravy z Běloruska.

Už se ve vás smutek ze čtvrtého místa trochu rozležel?
"Už je to trochu lepší, ale pořád člověk cítí zklamání. Bramborová medaile je to nejhorší, co těch z umístění může být. Podobá se to našemu vyřazení se San Jose, kdy jsme vedli už 3:0 na zápasy. Pořád je to ale lepší než minulý rok, protože jsme se dostali do semifinále, i když to nedopadlo nejlépe. Už s tím ale nic neuděláme, nemá cenu se v tom nějak babrat."

V zápasech o medaile jste nedali ani jeden gól. Čím si tuto střeleckou bídu vysvětlujete?
"Těžko říct. Saša Salák se mohl v bráně přetrhnout, chytal výborně, ale když my nedáme ani jeden gól, tak nemůžeme porazit nikoho. Chyba je v nás útočnících, že jsme za šest třetin nevyužili ani jednu šanci. Na 0:0 se nevyhrává."

Chyběla vám najednou šťáva a jiskra?
"Jakoby se s námi po přesunu do druhé haly něco stalo. S Finy se nám najednou nic nedařilo a bylo to hrozně těžké."

Pociťoval jste to i na sobě?
"Ty dva zápasy ode mne vůbec nebyly dobré. Nevím proč. Jestli na mne něco dolehlo.... Mohl jsem zahrát mnohem líp."

Bezprostředně po zápase o třetí místo oznámil Jaromír Jágr konec reprezentační kariéry. Jak mužstvo tuto zprávu přijalo?
"Nějak jsme to neřešili, u něj nikdo nikdy neví. Stejně je ale neskutečné, že ve 42 letech ještě takhle hraje. Jsem rád, že jsem si s ním stihl zahrát."

Říkáte, že u něj člověk nikdy neví. Myslíte si tedy, že by své rozhodnutí ještě mohl změnit a nakonec na domácí šampionát přijede?
"On je zásadový, ale zase se bude hrát doma v Praze. Podle mne bude záležet na tom, jak se mu povede sezona. Těžko říct, co bude za rok."

Chystáte nějaké přemlouvání?
"Ne, to je na něm. Do toho nemám právo mu mluvit. Pokud bude možnost si s ním ještě zahrát, tak budu rád, ale teprve uvidíme."

Na letošním šampionátu patřil v českém týmu k nejlepším. Bude reprezentaci chybět, pokud své slovo dodrží?
"Určitě. Když do týmu přijde někdo mladý, tak se chce i před ním pořádně ukázat. Je to pro nás někdo, koukáme na něj jako na legendu. Už tu nikdo takový asi nikdy nebude."

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

před 3 hodinami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou, poslanci ale odmítli projednávací plán

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala. Poslanci ale později odmítli plán projednávání prováděcího zákona k brexitové dohodě. Vadí jim, že jim vláda na schvalování zákona vyhradila jen tři dny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy