Skleslý kapitán: Stálo nás to spoustu sil a nemáme nic

Adam Sušovský Adam Sušovský
25. 5. 2014 20:47
Kapitán hokejové reprezentace Tomáš Rolinek hodnotí mistrovství světa. Češi si přijeli do Minsku pro medaili, ale skončili čtvrtí.
Tomáš Rolinek.
Tomáš Rolinek. | Foto: Roman Kučera

Minsk (od našeho zpravodaje) - Kapitán hokejové reprezentace Tomáš Rolinek byl hodně smutný. Mrzí ho, že psychické i fyzické vypětí ve čtrnácti posledních dnech na mistrovství světa v Minsku k ničemu nevedlo. Češi skončili čtvrtí a nemají medaili, pro kterou do Běloruska jeli.

"Chtěli jsme jí urvat za každou cenu, ale stálo nás to spoustu sil a nemáme nic," klesl hlasem kapitán, který týmu v boji o bronz věřil.

Co se vám po prohře 0:3 se Švédskem teď honí hlavou?
Že je to bez medaile, i když jsme ten zápas chtěli zvládnout a já si myslím, že jsme ho odehráli a hlavně odbojovali, dobře. Bohužel to k ničemu nevedlo. Měli jsme momenty, kdy jsme mohli dát gól, ale prostě to nevyšlo.

Dá se říct, že v zápase o třetí místo hrála roli i smůla?
Není to smůla, já si myslím, že i když hrajete dobře, tak to není o štěstí. Když hrajete dobře, tak vám to tam padá a jste o krok blíže ke všemu. Nám zase něco chybělo. Nebylo to úplně na sto procent, ale ten výkon bojovný byl. Chtěli jsme tu medaili urvat za každou cenu, ale stálo to spoustu sil a nemáme nic. Čtvrté místo je bez medaile, ale postoupili jsme přes to čtvrtfinále, no...

Je účast v semifinále úspěch?
V této konkurenci je vždycky úspěch, když přejdete přes čtvrtfinále, ale o to víc bolí, když skončíte bez medaile a prohrajete semifinále i zápas o třetí místo.

Na turnaji hrálo hodně nováčků, především pak v obraně. Jaký z nich máte dojem?
Někteří kluci do toho skočili po hlavě a bez mezinárodních zápasů šli rovnou na mistrovství světa. My jsme měli mladou obranu, takovou nezkušenou a na to, jak byla nezkušená, to kluci zvládli bravurně.

Jaký tedy máte celkový dojem z mistrovství světa?
Ten je takový všelijaký, protože jsme moc zápasu nevyhráli, ale ten důležitý ve čtvrtfinále jsme zvládli a to nás poslalo do semifinále. Celkově asi víme, že ty zápasy z naší strany nebyly dobré.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy