Skleslý kapitán: Stálo nás to spoustu sil a nemáme nic

Adam Sušovský Adam Sušovský
25. 5. 2014 20:47
Kapitán hokejové reprezentace Tomáš Rolinek hodnotí mistrovství světa. Češi si přijeli do Minsku pro medaili, ale skončili čtvrtí.
Tomáš Rolinek.
Tomáš Rolinek. | Foto: Roman Kučera

Minsk (od našeho zpravodaje) - Kapitán hokejové reprezentace Tomáš Rolinek byl hodně smutný. Mrzí ho, že psychické i fyzické vypětí ve čtrnácti posledních dnech na mistrovství světa v Minsku k ničemu nevedlo. Češi skončili čtvrtí a nemají medaili, pro kterou do Běloruska jeli.

"Chtěli jsme jí urvat za každou cenu, ale stálo nás to spoustu sil a nemáme nic," klesl hlasem kapitán, který týmu v boji o bronz věřil.

Co se vám po prohře 0:3 se Švédskem teď honí hlavou?
Že je to bez medaile, i když jsme ten zápas chtěli zvládnout a já si myslím, že jsme ho odehráli a hlavně odbojovali, dobře. Bohužel to k ničemu nevedlo. Měli jsme momenty, kdy jsme mohli dát gól, ale prostě to nevyšlo.

Dá se říct, že v zápase o třetí místo hrála roli i smůla?
Není to smůla, já si myslím, že i když hrajete dobře, tak to není o štěstí. Když hrajete dobře, tak vám to tam padá a jste o krok blíže ke všemu. Nám zase něco chybělo. Nebylo to úplně na sto procent, ale ten výkon bojovný byl. Chtěli jsme tu medaili urvat za každou cenu, ale stálo to spoustu sil a nemáme nic. Čtvrté místo je bez medaile, ale postoupili jsme přes to čtvrtfinále, no...

Je účast v semifinále úspěch?
V této konkurenci je vždycky úspěch, když přejdete přes čtvrtfinále, ale o to víc bolí, když skončíte bez medaile a prohrajete semifinále i zápas o třetí místo.

Na turnaji hrálo hodně nováčků, především pak v obraně. Jaký z nich máte dojem?
Někteří kluci do toho skočili po hlavě a bez mezinárodních zápasů šli rovnou na mistrovství světa. My jsme měli mladou obranu, takovou nezkušenou a na to, jak byla nezkušená, to kluci zvládli bravurně.

Jaký tedy máte celkový dojem z mistrovství světa?
Ten je takový všelijaký, protože jsme moc zápasu nevyhráli, ale ten důležitý ve čtvrtfinále jsme zvládli a to nás poslalo do semifinále. Celkově asi víme, že ty zápasy z naší strany nebyly dobré.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 15 minutami

Prezident Zeman je v Ústřední vojenské nemocnici, jde o plánovanou hospitalizaci

Prezident Miloš Zeman je na plánované návštěvě v pražské Ústřední vojenské nemocnici. Sdělil to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Jak dlouho prezident v nemocnici zůstane, neuvedl. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke sdělila, že jde o plánovanou krátkodobou hospitalizaci.

"Mohu pouze konstatovat panu prezidentovi končí tento týden dovolená a v týdnu příštím už jsou naplánovány mnohé aktivity - setkání s velvyslanci, setkání s panem premiérem nebo Země živitelka," uvedl Ovčáček.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Inflace v eurozóně v červenci vystoupila na rekordních 8,9 procenta

Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v červenci zrychlil na 8,9 procenta z červnové hodnoty 8,6 procenta. Inflace tak vystoupila na další rekord. V konečné zprávě to dnes uvedl evropský statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil rychlé údaje z konce července. Za vysokou inflací stojí zejména prudký růst cen energií. V celé Evropské unii inflace v červenci zrychlila na 9,8 procenta z červnových 9,6 procenta, uvádí evropský statistický úřad. Tento údaj Eurostat v rychlém odhadu neuváděl.

Inflace v eurozóně se nachází vysoko nad dvouprocentním cílem Evropské centrální banky (ECB). Ke konci července ECB v reakci na prudký růst inflace poprvé od roku 2011 zvýšila základní úrokové sazby, a to výrazněji, než původně avizovala. Její základní úrok se dostal na 0,50 procenta z rekordního minima nula procent, na kterém se držel od roku 2016.

Ceny energií v eurozóně se podle konečné zprávy Eurostatu v červenci meziročně zvýšily o 39,6 procenta. Jejich růst nicméně zpomalil z červnových 42 procent. Zrychlil naopak růst cen potravin, a to na 9,4 procenta z 8,9 procenta.

Zdroj: ČTK
Další zprávy