Statistiky MS ovládl Tichonov, nejlepším gólmanem Bobrovskij

Viktor Tichonov (na obrázku) a jeho spoluhráč Sergej Bobrovskij zcela ovládli statistiky MS v Minsku.
Ruská trojice (zleva) Tichonov, Danis Zaripov a Sergej Plotnikov zcela ovládla kanadské bodování turnaje. Zaripov byl druhý s 13 body (3+10), Plotnikov třetí s 12 (6+6). Nejlepším neruským hráčem produktivity byl na čtvrtém místě Fin Jori Lehterä (3+9). Nejlepším Čechem byl s 8 body (4+4) na 22. místě Jaromír Jágr, bod za ním zaostal Ondřej Němec (2+5).
Tichonov (na obrázku uprostřed), jak už bylo zmíněno, vyhrál s 8 góly i střelecké statistiky. Šest gólů pak vstřelil Plotnikov, Francouzi Stéphane Da Costa a Antoine Roussel, Kanaďané Cody Hodgson a Joel Ward a Američan Tyler Johnson. Jaromír Jágr byl se čtyřmi góly na děleném 11. místě.
Nejlepším nahrávačem turnaje byl s 10 asistencemi Zaripov (uprostřed). O asistenci za ním zaostali Lehterä a Američan Seth Jones. Němec se s 5 asistencemi umístil na děleném 20. místě.
Nejproduktivnějším obráncem se stal jednoznačně Jones (vlevo) s 11 body (2+9). O druhé místo se za 7 bodů (2+5) podělili Němec se Švédem Mattiasem Ekholmem.
Foto: Reuters
Sport Sport
26. 5. 2014 7:00
Podívejte se na souhrn nejlepších hráčů ve statistikách i nejlepší šestici, jak ji vybrali novináři a direktoriát turnaje.

Minsk - Podívejte se na souhrn nejlepších hráčů ve statistikách i nejlepší šestici, jakou vybrali novináři a direktoriát mistrovství světa hokejistů v Minsku.

Nejproduktivnějším hráčem turnaje i jeho nejlepším střelcem se stal člen vítězného ruského týmu Viktor Tichonov, který ovládl se spoluhráčem Antonem Bělovem i statistiku +/-. Nejlepším nahrávačem se stal další jeho spoluhráč Danis Zaripov, nejproduktivnějším obráncem pak Američan Seth Jones.

Suverénně nejlepším gólmanem turnaje byl ruský gólman Sergej Bobrovskij, který měl jak nejnižší průměr obdržených branek na zápas, tak nejvyšší úspěšnost zákroků.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Kontroverzní britský zákon o vnitřním trhu prošel do další fáze, Johnson odvrátil vzpouru vládních poslanců

Kontroverzní britský zákon o vnitřním trhu, kvůli němuž se dostal Londýn do roztržky s EU, se posunul do další fáze projednávání v britském parlamentu. Kabinet premiéra Borise Johnsona odvrátil hrozící vzpouru některých vládních poslanců příslibem, že vláda nebude moci některá ustanovení zákona použít, dokud k tomu nedá souhlas Dolní sněmovna, napsal server BBC.

Zákon má umožnit volný pohyb zboží a služeb mezi Anglií, Walesem, Skotskem a Severním Irskem, až Spojené království 1. ledna opustí jednotný trh EU a celní unii, a to za předpokladu, že selžou jednání s EU o tom, jak zabránit postavení hranice mezi Irskou republikou a Severním Irskem, píše BBC. Britský návrh by však v některých bodech podrýval smlouvu o vystoupení Británie z EU a byl by tak porušením mezinárodního práva.

Vláda tvrdí, že je zákon bezpečnostní pojistkou pro případ, že by EU vykládala "rozvodovou" dohodu "extrémním a nerozumným způsobem", kritici však varují, že by norma mohla poškodit mezinárodní postavení Spojeného království.

Proti návrhu se staví opoziční labouristé a vyslovili se proti němu i někteří poslanci vládních konzervativců. Johnsonovi se však podařilo dnešním ústupkem vzpouru ve vlastní straně prozatím zažehnat.

Poslanci se budou návrhem zabývat naposledy příští týden, norma následně zamíří do Sněmovny lordů, kde však Johnsonova strana nemá většinu. Řada členů horní komory přitom již dříve vyjádřila vůči návrhu nelibost. Obě komory by se tak mohly o finální podobu normy střetnout, domnívá se agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Le Monde: Putin řekl Macronovi, že novičok si kritik Kremlu Navalnyj mohl vzít sám

Ruský prezident Vladimir Putin při telefonátu se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem nadhodil hypotézu, že si kritik Kremlu Alexej Navalnyj sám mohl vzít jed ze skupiny novičok. Píše to dnes francouzský deník Le Monde, který se odkazuje na své vlastní zdroje.

Putin v rozhovoru, který se uskutečnil z iniciativy francouzské strany již 14. září, ale o němž jak Kreml, tak Elysejský palác dosud podle listu podaly neúplné informace, řekl, že Navalnyj mohl z blíže nespecifikovaného důvodu sám novičok pozřít. Dále podle listu sdělil, že složení tohoto jedu není tak komplexní, jak se dříve udávalo, i když ani není prokázáno, že zrovna novičok byl k otravě Navalného použit.

Otravu nervově paralytickou látkou ze skupiny novičok však potvrdily laboratoře v Německu a v den rozhovoru také nezávisle na německém vyšetřování odborná pracoviště ve Francii a Švédsku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy