Statistiky MS ovládl Tichonov, nejlepším gólmanem Bobrovskij

Viktor Tichonov (na obrázku) a jeho spoluhráč Sergej Bobrovskij zcela ovládli statistiky MS v Minsku.
Ruská trojice (zleva) Tichonov, Danis Zaripov a Sergej Plotnikov zcela ovládla kanadské bodování turnaje. Zaripov byl druhý s 13 body (3+10), Plotnikov třetí s 12 (6+6). Nejlepším neruským hráčem produktivity byl na čtvrtém místě Fin Jori Lehterä (3+9). Nejlepším Čechem byl s 8 body (4+4) na 22. místě Jaromír Jágr, bod za ním zaostal Ondřej Němec (2+5).
Tichonov (na obrázku uprostřed), jak už bylo zmíněno, vyhrál s 8 góly i střelecké statistiky. Šest gólů pak vstřelil Plotnikov, Francouzi Stéphane Da Costa a Antoine Roussel, Kanaďané Cody Hodgson a Joel Ward a Američan Tyler Johnson. Jaromír Jágr byl se čtyřmi góly na děleném 11. místě.
Nejlepším nahrávačem turnaje byl s 10 asistencemi Zaripov (uprostřed). O asistenci za ním zaostali Lehterä a Američan Seth Jones. Němec se s 5 asistencemi umístil na děleném 20. místě.
Nejproduktivnějším obráncem se stal jednoznačně Jones (vlevo) s 11 body (2+9). O druhé místo se za 7 bodů (2+5) podělili Němec se Švédem Mattiasem Ekholmem.
Foto: Reuters
Sport Sport
26. 5. 2014 7:00
Podívejte se na souhrn nejlepších hráčů ve statistikách i nejlepší šestici, jak ji vybrali novináři a direktoriát turnaje.

Minsk - Podívejte se na souhrn nejlepších hráčů ve statistikách i nejlepší šestici, jakou vybrali novináři a direktoriát mistrovství světa hokejistů v Minsku.

Nejproduktivnějším hráčem turnaje i jeho nejlepším střelcem se stal člen vítězného ruského týmu Viktor Tichonov, který ovládl se spoluhráčem Antonem Bělovem i statistiku +/-. Nejlepším nahrávačem se stal další jeho spoluhráč Danis Zaripov, nejproduktivnějším obráncem pak Američan Seth Jones.

Suverénně nejlepším gólmanem turnaje byl ruský gólman Sergej Bobrovskij, který měl jak nejnižší průměr obdržených branek na zápas, tak nejvyšší úspěšnost zákroků.

 

Právě se děje

Další zprávy