V zápasech o medaile žádný gól. Musíme se stydět, řekl Hertl

Adam Sušovský Adam Sušovský
26. 5. 2014 6:00
Tomáš Hertl řekl, že by se měl český útok stydět za to, že v zápasech o medaili nedali hokejisté ani jeden gól a jednou domů s prázdnou.
Tomáš Hertl
Tomáš Hertl | Foto: Roman Kučera

Minsk (od našeho zpravodaje) - Na poslední chvíli se vrátil po těžkém zranění a věřil, že si na mistrovství světa spraví chuť. Tomáš Hertl se těšil do reprezentace a věřil v medaili.

Jenže místo toho zakončil sezonu dalším obrovským zklamáním. Češi zápas o bronz prohráli a letí domů z Minsku s prázdnou.

"Pan Růžička mi dával takový prostor a... Jsem zklamaný z toho, co jsem za ty dva zápasy předvedl," prohlásil Tomáš Hertl. Sypal si popel na hlavu. Že Češi v obou zápasech, ve kterých šlo o medaile, nedali ani gól, byla podle něj i jeho vina.

Dá se k mizerné vizitce českého útoku v takhle klíčovou chvíli vůbec něco říct?
Je to hrozné. Za šest třetin nedat ani gól... Saša Salák by se mohl přetrhnout, ale bez toho vyhrát nejde. Je to smutné.

Jaké to pak bylo vidět Švédy slavit?
Bylo to to nejhorší možné místo, nic příjemného. Tohle bude dlouho mrzet.

Jak hodnotíte celý šampionát?
Zahráli jsme jenom s Amerikou. Jinak jsme dostávali spoustu gólů a málo dávali.

Přišlo vám, že to bylo takové divné už od začátku?
Snažili jsme se, ale nešlo to. Měli jsme tady dvě šance na to vyhrát medaili: Dnes jsme byli lepší než včera, ale stejně jediný, koho můžeme pochválit, je Saša Salák. My útočníci se musíme stydět, že jsme nedali ani gól.

Co se to vůbec stalo, když to proti silné Americe ještě ve čtvrtek tak šlo?
Nevím, proč už nám to teď nešlo. Jsem hodně naštvaný, tyhle zápasy nebyly dobré.

Ve vás, Tomáši, český hokej vidí útočníka, na kterém bude jednou stavět. Jste rád alespoň za zkušenosti, které jste tady v Minsku získal?
Jsem pořád mladý a samozřejmě jsem rád za prostor, který jsem tady dostal. Ale to, co jsem předvedl ty poslední dva zápasy, co jsem hrál, tak to jsem měl ukázat určitě daleko více. Pan Růžička mi dával takový prostor a já jsem zklamaný z toho, co jsem naoplátku předvedl.

Co se vám teď vůbec honí hlavou?
Že mám za sebou těžkou sezonu. Nejprve to zranění, potom to, co se stalo v play off (San Jose ztratilo vedení 3:0 na zápasy), teď tohle... Byl jsem blízko medaili a nic, takže mě to bude mrzet dvojnásob. Mám za sebou dvě těžké porážky. Teď se to bude probírat, bude se o tom mluvit a budu to mít v hlavě. Ale budu na to muset nějak zapomenout.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Čtyři největší banky v Česku loni kvůli pandemii vydělaly o polovinu méně než v roce 2019

Čtveřice největších bank v Česku loni vydělala 31,7 miliardy Kč, což je proti předloňskému roku propad o 30,5 miliardy korun, tedy zhruba na polovinu. Vyplývá to z výsledků bank. Hlavním faktorem propadu je výrazný nárůst nákladů rizika v souvislosti s pandemií koronaviru. Komerční bance klesl čistý zisk o 45,3 procenta na 8,2 miliardy korun, ČSOB o 57 procent na 8,5 miliardy korun, České spořitelně o 43,6 procenta na deset miliard korun a UniCredit Bank v ČR a na Slovensku o 50,5 procenta na pět miliard korun.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 59 minutami

Hasiči v Chrastavě zasahují u požáru průmyslového objektu

V Chrastavě u Liberce zasahují hasiči u požáru průmyslového objektu. Vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu. Podle mluvčí policie Dagmar Sochorové hoří v průmyslové zóně.

"Na základě prvotního šetření bylo zjištěno, že v plamenech je budova skladu firmy vyrábějící díly do vozidel," uvedla Sochorová. Protože hrozí výbuch nádrže s plynem, byla podle mluvčí zastavena také železniční doprava na trati Liberec - Chrastava.

Na místě je 13 jednotek hasičů a další složky Integrovaného záchranného systému. "Jsme na místě, zatím je to bez zranění," uvedl krajský mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Uživatelům nejnovějších Windows hrozí útoky hackerů, varuje NÚKIB

Uživatelům operačního systému Windows včetně nejnovějších verzí hrozí útoky hackerů. Windows 10 a Windows Server 2019 obsahují vážné zranitelnosti, které již začaly zneužívat některé škodlivé programy. Na většinu zranitelností Microsoft vydal opravy. Na svém webu to uvedl Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Útočníci mohou podle expertů poradenské firmy BDO využít zranitelnosti systému například prostřednictvím phishingového útoku nebo odkazu ke stáhnutí externího obsahu zprávy, který bude obsahovat vyděračský ransomware.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie požádala o prodloužení lhůty v kauze farmy Čapí hnízdo

Policisté požádali o další prodloužení lhůty pro vyšetřování kauzy kolem dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo, v níž je obviněn premiér Andrej Babiš (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jana Mayerová. Uvedla to v pátek mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Nový termín lhůty mluvčí neuvedla, s dalšími dotazy odkázala na pražské městské státní zastupitelství, jehož žalobce Jaroslav Šaroch případ dozoruje. Lhůta byla v minulosti prodloužena několikrát, naposledy byla stanovena do konce února.

Babiš dlouhodobě odmítá, že by se kolem farmy dělo cokoli nezákonného, Mayerová v minulosti uvedla, že je přesvědčena o tom, že zákon porušen nebyl.

"Mohu potvrdit, že kriminalisté požádali o prodloužení lhůty. Ve věci si vyhradilo právo na poskytování informací městské státní zastupitelství. V případě dalších dotazů se prosím obraťte přímo na státní zastupitelství," uvedla Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy