V zápasech o medaile žádný gól. Musíme se stydět, řekl Hertl

Adam Sušovský Adam Sušovský
26. 5. 2014 6:00
Tomáš Hertl řekl, že by se měl český útok stydět za to, že v zápasech o medaili nedali hokejisté ani jeden gól a jednou domů s prázdnou.
Tomáš Hertl
Tomáš Hertl | Foto: Roman Kučera

Minsk (od našeho zpravodaje) - Na poslední chvíli se vrátil po těžkém zranění a věřil, že si na mistrovství světa spraví chuť. Tomáš Hertl se těšil do reprezentace a věřil v medaili.

Jenže místo toho zakončil sezonu dalším obrovským zklamáním. Češi zápas o bronz prohráli a letí domů z Minsku s prázdnou.

"Pan Růžička mi dával takový prostor a... Jsem zklamaný z toho, co jsem za ty dva zápasy předvedl," prohlásil Tomáš Hertl. Sypal si popel na hlavu. Že Češi v obou zápasech, ve kterých šlo o medaile, nedali ani gól, byla podle něj i jeho vina.

Dá se k mizerné vizitce českého útoku v takhle klíčovou chvíli vůbec něco říct?
Je to hrozné. Za šest třetin nedat ani gól... Saša Salák by se mohl přetrhnout, ale bez toho vyhrát nejde. Je to smutné.

Jaké to pak bylo vidět Švédy slavit?
Bylo to to nejhorší možné místo, nic příjemného. Tohle bude dlouho mrzet.

Jak hodnotíte celý šampionát?
Zahráli jsme jenom s Amerikou. Jinak jsme dostávali spoustu gólů a málo dávali.

Přišlo vám, že to bylo takové divné už od začátku?
Snažili jsme se, ale nešlo to. Měli jsme tady dvě šance na to vyhrát medaili: Dnes jsme byli lepší než včera, ale stejně jediný, koho můžeme pochválit, je Saša Salák. My útočníci se musíme stydět, že jsme nedali ani gól.

Co se to vůbec stalo, když to proti silné Americe ještě ve čtvrtek tak šlo?
Nevím, proč už nám to teď nešlo. Jsem hodně naštvaný, tyhle zápasy nebyly dobré.

Ve vás, Tomáši, český hokej vidí útočníka, na kterém bude jednou stavět. Jste rád alespoň za zkušenosti, které jste tady v Minsku získal?
Jsem pořád mladý a samozřejmě jsem rád za prostor, který jsem tady dostal. Ale to, co jsem předvedl ty poslední dva zápasy, co jsem hrál, tak to jsem měl ukázat určitě daleko více. Pan Růžička mi dával takový prostor a já jsem zklamaný z toho, co jsem naoplátku předvedl.

Co se vám teď vůbec honí hlavou?
Že mám za sebou těžkou sezonu. Nejprve to zranění, potom to, co se stalo v play off (San Jose ztratilo vedení 3:0 na zápasy), teď tohle... Byl jsem blízko medaili a nic, takže mě to bude mrzet dvojnásob. Mám za sebou dvě těžké porážky. Teď se to bude probírat, bude se o tom mluvit a budu to mít v hlavě. Ale budu na to muset nějak zapomenout.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy