FOTO Růžička jen kroutil hlavou. Sparta znemožnila Slavii

Měl to být šlágr kola a tuhý boj o čelo tabulky, hokejové derby mezi Slavii a Spartou se ale před rekordní diváckou návštěvou sezony zlomil v jednoznačnou exhibici. Sparta rozcupovala Slavii 6:0.
Tenhle obrázek je výjimečný. Moc často se v pátek večer nestávalo, aby stál slávista takhle blízko Tomáši Pöpperlemu.
Sparta totiž celých šedesát minut Slavii válcovala. Lépe bruslila, byla blíže u puku. Na ledě si dělala, co chtěla. Živě to přitom vidělo v hale téměř dvanáct tisíc fanoušků - padl tedy letošní divácký rekord extraligy.
A tak jediným ukazatelem, ve kterém byla Slavia lepší, byla statistika hitů. Obránci sešivaných jich rozdali 22. Oproti 9 Sparty.
Slavia byla plnější také ve sbírání trestných minut. Zatímco Sparta hrála v oslabení jen dvakrát, Slavia hned šestkrát.
Foto: CPA Eduard Erben
11. 10. 2013 21:45
Takhle Sparta v hokejovém derby vypráskala Slavii 6:0. Podívejte se na obrázky našeho fotografa Edy Erbena.

Praha - Praze vládna Sparta, už i v hokeji. Páteční první derby nové extraligové sezony mělo být dramatickým soubojem dvou předních českých klubů o čelo soutěže, změnilo se ale v jednoznačnou exhibici. Před rekordní diváckou návštěvou sezony Sparta v O2 aréně rozcupovala Slavii 6:0.

Podívejte se na utkání objektivem našeho fotografa Eduarda Erbena.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy