ČTK asu, ČTK
11. 10. 2013 19:45
Hokejová extraliga dnes pokračovala neúplným 11. kolem.
Pardubice stále vítězí a po jedenáctém kole vedou extraligu.
Pardubice stále vítězí a po jedenáctém kole vedou extraligu. | Foto: Eduard Erben

Praha - Sparta v šlágru hokejové Tipsport extraligy sestřelila před rekordní návštěvou letošního ročníku Slavii 6:0, v čele soutěže ale stále zůstávají Pardubice. Východočeši totiž doma splnili roli favorita a porazili Karlovy Vary 4:2.

Úplně na dně tabulky se naopak s deseti body stále krčí Litvínov, který nezvládl důležité utkání v Kladně a prohrál 2:3. O bod víc má Chomutov, ale také Piráti zatím marně hledají cestu z krize. S Hradcem Králové dnes sice dokázali stáhnout dvoubrankové manko, ale nakonec v prodloužení prohráli 2:3 a stále marně čekají na třetí vítězství v sezoně.

Sparta rozstřílela Slavii, ale Pardubice náskok drží

Sparta se kanonádou v O2 aréně, které přihlíželo 11 716 diváků zařadila na druhé místo za Pardubice. Nejbližší soupeři ale budou zápasy tohoto kola teprve dohrávat. Více o utkání Slavia - Sparta čtěte ZDE.

Pardubice udělaly důležitý krok k vítězství už v první třetině, kterou vyhrály jasně 3:0. Hosté sice ve druhé části přidali a stáhli manko na rozdíl jediného gólu, čtyři minuty před koncem zápasu ale jejich odpor definitivně zlomil gólem na 4:2 Cetkovský.

"Oceňuji charakter našeho mužstva, které se za nepříznivého stavu nevzdalo," pochválil své svěřence i navzdory prohře asistent karlovarského kouče Jaromír Kverka.

Chomutov zlomil divný gól

V Chomutově rozhodl zápas v prodloužení kuriózní brankou královehradecký Lukáš Květoň, který dostal puk do sítě v pádu bruslí. Piráti nezvládli už páté prodloužení v letošní sezoně. Hradec naopak vyhrál potřetí v řadě a bodově stále stíhá nejlepší týmy soutěže.

"Puk jsem vyrazil před sebe, protože mi to tečoval. Jak do mě narazil, tak to tam prolítlo. Rozhodčí to posoudil jako gól, tak to gól byl. Viděl jsem, že to tam kopl nohou, ale neviděl jsem, jestli udělal úmyslný pohyb," popsal situaci ze svého pohledu domácí gólman Milan Řehoř.

"Podle mě to byl jasný gól. Vím, že jsem neudělal žádný pohyb nohou. Takové góly padají, to se stává," kontroval autor gólu Květoň.

Litvínov prohrál, i když Šlégr zůstal doma.

Marně dotahoval také Litvínov, který v závěrečné třetině dokázal srovnat z 0:2 na 2:2 během dvou minut a měli jasně navrch. Z ojedinělé akce ale přesto naposledy udeřili domácí, když Dragoun v 50. minutě vítěznou bombou pod víko Kladno katapultoval na desáté místo.

"Úvod zápasu byl oboustranně opatrný, ale ve druhé třetině jsme propadli. Domluva v kabině mezi druhou a třetí třetinou pomohla, dokázali jsme vyrovnat na 2:2 a měli navrch. Bohužel šťastný gól domácích naše naděje na bodový zisk zhatil," litoval litvínovský kouč Vladimír Jeřábek.

Ten dnes v sestavě postrádal obránce Jiřího Šlégra, který kvůli zdravotním potížím zůstal doma.

Výsledky 11. kola Tipsport extraligy:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (3:0, 0:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Tybor (Radil, Gregorc), 9. Kousal, 17. T. Nosek (Benák, T. Zohorna), 56. Cetkovský (T. Zohorna, Ďaloga) - 28. Balán (Roman Vlach), 35. Hovorka (Zaťovič). Rozhodčí: Homola, Hradil - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:1. Diváci: 7323.

Pardubice: M. Růžička - Píša, V. Kočí, Benák, Ďaloga, Gregorc, Vašíček, Čáp - P. Sýkora, Kousal, Somík - T. Zohorna, T. Nosek, Cetkovský - Radil, Tybor, Starý - Řezníček, A. Zeman, Poulíček. Trenéři: Venera a Říha ml.

Karlovy Vary: Závorka - Kubka, Bičánek, Šmach, J. Drtina, Parýzek, Gulaši - Hovorka, R. Hruška, Zaťovič - Koblasa, Roman Vlach, J. Doležal - Zucker, Vachovec, Dlouhý - V. Tomeček, Balán, Kytnár. Trenéři: Mlejnek a Kverka st.

Piráti Chomutov - Mountfield Hradec Králové 2:3 v prodloužení (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 16. Šulák, 43. Hřebejk (Kubinčák) - 13. Ptáček (Tvrdík, L. Květoň), 22. Škoda (Suja, Mikuš), 61. L. Květoň (Mertl). Rozhodčí: Turčan, Pavlovič - Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 6:5. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3920.

Chomutov: Řehoř - Lakos, Malec, Mazanec, Pulpán, Šulák, Trefný, Kučný - Balej, Kämpf, Bartečko - D. Hruška, Divíšek, Kubinčák - Šagát, Sikora, Hřebejk - Kaše, Kůs, Mainer. Trenéři: Čelanský, Skořepa a Veber.

Hradec Králové: Kantor - Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Plášil - Kudrna, Mertl, Šimánek - Tvrdík, Langhammer, L. Květoň - Škoda, Červený, Suja - Švihálek, Knotek, Rousek. Trenéři: Draisaitl a Kučera.

Rytíři Kladno - HC Verva Litvínov 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 23. David Růžička (Kuchler, Patera), 29. Tenkrát (Eberle), 50. Dragoun (L. Procházka) - 45. Ručinský (Hanzl, Trávníček), 47. Hanzl. Rozhodčí: Šindler, Pešina - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 3172.

Kladno: Chábera - David Růžička, T. Kaberle, L. Procházka, Doudera, Černošek, Jankovič - Tenkrát, Patera, Eberle - S. Treille, Dragoun, Rudovský - Dalecký, Kuchler, Bajaruns - Strnad, Lukáč, Machač - Havlíček. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Litvínov: Francouz - Stříteský, Sklenička, Pavlík, Kousalík, Gula, Chaloupka - Trávníček, Hanzl, Ručinský - Martynek, Hübl, R. Pšurný - J. Černý, Piroš, Lukeš - Majdan, Rapáč, Jurčík. Trenéři: V. Jeřábek a Rosol.

HC Slavia Praha - HC Sparta Praha 0:6 (0:1, 0:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. I. Rachůnek (Přibyl, Klimek), 21. Buchtele, 24. J. Hlinka (T. Rachůnek), 29. J. Hlinka (P. Ton), 34. P. Ton (J. Hlinka, T. Rachůnek), 59. Pech (Kumstát). Rozhodčí: Bauer (Něm.), Fraňo - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. Diváci: 11.716.

Slavia: Furch (34. A. Svoboda) - Kadlec, Štich, Kolařík, Holub, Valach, Wharton, Knoth - Bednář, Jelínek, Poletín - Micka, V. Růžička ml., Sklenář - Stránský, Klhůfek, Krenželok - Tomek, T. Doležal, Šenkeřík. Trenéři: V. Růžička st. a Weissmann.

Sparta: Pöpperle - Gřegořek, Piskáček, Švrček, Krejčík, Sičák, Philipp - P. Ton, J. Hlinka, Rolinek - Kumstát, Pech, Buchtele - Klimek, Přibyl, I. Rachůnek - Simon, Bahenský, T. Rachůnek. Trenéři: Jandač a Moták.

1. Pardubice 11 5 2 3 1 42:28 22
2. Sparta Praha 11 7 0 0 4 49:25 21
3. Brno 10 5 1 2 2 24:18 19
4. Slavia Praha 11 4 3 1 3 26:23 19
5. Třinec 10 6 0 1 3 31:30 19
6. Hradec Králové 10 4 2 3 1 21:20 19