Filippi rozhodl v play off dvěma brankami o výhře Magnitogorsku nad Kunlunem

Aktualizováno 22. 2. 2017 19:41
Kontinentální liga vstoupila do vyřazovacích bojů. Tomáš Filippi se dvěma góly podílel na úvodním vítězství Magnitogorsku nad Kunlunem. Omsk s Furchem v brance zdolal Vladivostok až ve třetím prodloužení, Čeljabinsk s Francouzem a Novotným doma podlehl Astaně. Sekáč si v zápase Kazaně s Ufou připsal asistenci a pomohl k vítězství nad Mertlovým týmem.
Tomáš Filippi
Tomáš Filippi | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Hokejisté Magnitogorsku vstoupili do play off Kontinentální ligy domácím vítězstvím 4:2 nad čínským nováčkem Kunlunem Red Star a dvěma brankami k tomu přispěl český útočník Tomáš Filippi. Brankář Čeljabinsku Pavel Francouz dostal v utkání s Barysem Astana za 22 minut čtyři góly a střídal, domácí nakonec prohráli 2:5. Až v třetím prodloužení zvítězil Omsk nad Vladivostokem, domácí brankář Dominik Furch inkasoval za 105 minut hry jen jednou.

Kazaň porazila Ufu 2:1, vteřinu před vypršením normální hrací doby o tom po rychlém protiútoku rozhodl Ohtamaa. Předtím domácí mužstvo poslal do vedení v 15. minutě v přesilovce Jiří Sekáč, kterému puk mezi bránící čtveřici poslal Azevedo.

Filippi otevřel skóre v osmé minutě, když využil netaktického střídání hostů a po nájezdu z levé strany překonal brankáře Karhunena střelou z bodu pro vhazování. Z podobného místa pak dal na začátku druhé třetiny po Timkinově přiťuknutí také druhý gól.

Bývalý liberecký útočník Filippi přitom v 58 zápasech základní části KHL skóroval jen osmkrát. Pouhých sedm sekund po jeho druhé trefě se prosadil Kosov a v polovině zápasu vedli obhájci Gagarinova poháru díky využité přesilovce už 4:0. Kunlun zkorigoval porážku až v poslední třetině.

V Omsku se hrálo 105 minut a 14 vteřin, než zápas ukončil gólem na 2:1 domácí Kučerjavenko. K rekordnímu prodloužení tři roky starého duelu Lev Praha - Doněck chybělo soupeřům přesně 21 minut. Furch v brance Avangardu zneškodnil 31 střel, na první gól zápasu přihrál jeho spoluhráč Vladimír Sobotka.

Francouz inkasoval první gól v utkání Čeljabinsku s Astanou už po 11 sekundách hry. V desáté minutě už domácí prohrávali 0:3 a po čtvrté brance v úvodu druhé třetiny vystřídal českého gólmana Děmčenko. Kazašský tým však překonal i jeho a snadno dokráčel k první osmifinálové výhře.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:

Východní konference - 1. zápasy:

Magnitogorsk - Kunlun Red Star 4:2 (za domácí Filippi 2+0), Čeljabinsk - Barys Astana 2:5, Omsk - Vladivostok 2:1 v třetím prodl. (za domácí Sobotka 0+1), Kazaň - Ufa 2:1 (za domácí Sekáč 1+0).

před 54 minutami

Severovýchod Kanady zápasí s prudkou zimní bouří, pomáhají dvě stovky vojáků

Do provincie Nový Foundland na severovýchodě Kanady v neděli vláda vyslala dvě stovky vojáků, kteří mají pomoci místním obyvatelům zvládnout prudký nápor zimní bouře. Oznámil to ministr obrany Harjit Sajjan. Spolu s vojáky směřují do oblasti nákladní letouny a vrtulníky.

Správní středisko provincie St. John's zasypalo 75 centimetrů sněhu a situaci komplikuje vítr o síle až 130 kilometrů v hodině. Mnoho silnic je kvůli kalamitě neprůjezdných, v provincii byl vyhlášen stav nouze. Pomoc armády se v příštích dnech zvýší, do regionu zamíří další vojáci, řekl ministr Sajjan.