17. Růžička
37. Vrána
1. Horák (Kalina, Sobotka)
35. Buchtele (Piskáček)

Dobrý den, vítejte u sledování online přenosu z 23. kola Tipsport extraligy mezi třineckými Oceláři a pražskou Spartou. Duel začíná v úterý 1. prosince v 17:00.

Domácí Oceláři Třinec nabrali v úvodu nové sezóny neuvěřitelnou formu, bodovali ve všech třinácti duelech sezóny a hned dvanáct z nich vyhráli. Výsledek je čelo tabulky se ziskem 36 bodů a dvoubodovým náskokem na druhou Škodu Plzeň. Nejproduktivnějším hráčem týmu je s 21 body (14+7) útočník Matěj Stránský. Oceláři duelem se Spartou zakončí třízápasovou domácí šňůru.

Lukáš Jašek a Aron Chmielewski
Lukáš Jašek a Aron Chmielewski | Foto: ČTK

Hostující Sparta Praha zažila také povedenou první čtvrtinu soutěže, po níž se usadila prozatím na 3. místě se ziskem 31 bodů. Produktivitu celku z hlavního města táhne s 14 body (8+6) útočník Michal Řepík. Výkony v posledních zápasech jsou ze strany Sparty jako na houpačce, naposledy doma padla v neděli s Litvínovem po nájezdech.

21. kolo hokejové extraligy 2020/21, Hradec Králové - Sparta: Radost hostujícího střelce vítězného gólu Matúše Sukeľa. | Foto: Luboš Vácha

Úvodní sestavy:

HC Oceláři Třinec: Kořenář (L. Daneček) - M. Doudera, Gernát, Galvinš, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský, Adámek - Martin Růžička (A), Vrána (C), M. Stránský - Hrňa, Marcinko, Zadina - O. Kovařčík, Jašek, M. Kovařčík - Dravecký (A), Roman, Hrehorčák.

HC Sparta Praha: Machovský (Neužil) - Piskáček (A), Košťálek, Němeček, Jandus, Dvořák, Kalina - Sobotka, Horák, Tomášek - Rousek, Sukeľ, Řepík (C) - Buchtele, Pech (A), Forman - Kudrna, Vitouch, Zikmund - Dvořáček.

Oba celky jsou na ledě. Domácí hrají v červeném, hosté se oděli do bílého.

Utkání začíná.

0:10

Úvodní buly vyšlo lépe domácí, kteří jsou ihned do útočného pásma.

0:26

První útok sice střelu nepřinesl, hosté však vyhodili jen na zakázané uvolnění, a tak se hraje vrátí před Machovského.

0:46

Sparta dává gól! Hosté se hned z první střely ujímají překvapivého vedení. Kalina se protáhl do pásma, kde trochu krkolomně mezi kruhy přenechal puk Romanu Horákovi, jemuž ještě první pokus sjel z čepele, ale následně se trefil zápěstím krásně do bližší šibenice - 0:1. Asistence: Petr Kalina, Vladimír Sobotka.

1:10

Další zakázané uvolnění hostů.

1:51

Akce domácích ale nakonec nic nepřinesla, Doudera nedostal přesný pas.

2:23

Teď už akce domácích vypadala lépe, nejblíže brance byl Růžička, který dorážel osamocen na brankovišti, ale proti bekhendové střele se Machovský bleskurychle přesunul.

2:47

Stránský se ke střele nedostal, následné nahození Musila pokryl Machovský do lapačky.

3:20

Domácí jsou po inkasované brance jasně aktivnější, hosté ale dobře k soupeři přistupují v obranné třetině.

3:40

Zadina hbitě kooperoval s Marcinkem, následně ale puk doputoval opět k brankáři Sparty.

4:15

Bratři Kovařčíkové společně s Jaškem nakonec dostali puk až k Machovskému, ten zasahovat nemusel.

4:52

Aktivita Ocelářů ale v útočné třetině trvá, po nahození Jaroměřského se Hrehorčák k dorážce nedostal.

5:26

Stránský se opět nedostal do pásma, k nejproduktivnějšímu hráči Třince hokejisté Sparty zatím pečlivě přistupují.

5:57

I další akce domácích měla krátkou životnost, nicméně hosté si opět nerozuměli v rozehrávce a výsledkem je zakázané uvolnění.

6:16

Třinec dává gól! Je vyrovnáno. Musil vytáhl hru za branku, posunul kotouč na Galvinše, který jej ze vzduchu sklepl do prostoru před brankou a od Tomáše Marcinka se odrazil mezi betony Machovského - 1:1. Asistence: Guntis Galvinš, David Musil.

6:33

Domácí si zahrají první přesilovku, vyloučen je Sobotka za zdržování hry.

7:01

Machovský si poradil s ránou Růžičky, následně hosté vyhodili.

7:18

Hrňa se proháčkoval před Machovského, nakonec ale v dobré pozici vůbec nezakončil.

7:37

Třinec dává gól! Domácí přesilovku využívají a už vedou. Gernát se na modré čáře opřel do rány z voleje, vyražený puk sebral v mezikruží Vrána a přisunul jej doprava volnému Eriku Hrňovi, který zakončil do prázdné branky - 2:1.

7:37

Hosté ale ještě protestují a berou si challenge!

7:37

Hosté reklamovali postavení Matěje Stránského v brankovišti, útočník Třince se kolem něj opravdu vyskytoval.

7:37

Gól platí!

8:03

Po delší době hosté opět v útoku, Pechova rána skončila jen v náručí brankáře Kořenáře.

8:16

Zakázané uvolnění domácích.

8:45

Sobotka si v útočné třetině rychle vyměnil kotouč s Horákem, rána z první ale směřoval jen do betonu Kořenáře.

8:01

Hosté si zahrají také první přesilovku, obránce Gernát dostává menší trest za podrážení.

9:30

První kombinace se ale hostům nevyvedla, Marcinko vyhodil.

9:58

V oslabení ujel Miloš Roman, byl však atakován obránce a v pádu zamířil jen do připraveného Machovského.

10:24

Ani nadále přesilovka Spartě vůbec nevychází, domácí opět vyhodili.

11:01

Sparta v přesilovce neukázala prakticky nic, domácí jsou kompletní.

11:47

Jašek vyrazil vpřed po křídle a hledal před brankou Ondřeje Kovařčíka, ten na puk těsně nedosáhl.

12:22

Hra má nyní spád a přelévá ze strany na stranu, brankáři jsou ovšem bez práce.

12:55

Kotouč po teči Kundrátka skončil na tribuně, následně komerční brejk.

13:17

Třinečtí pronikli do pásma, ale Vrána proti přesile neuspěl. Následně vyhodil puk Dvořák a Kořenář jej raději schoval pod lapačkou.

13:55

Zákrok nyní zapsal i Machovský, nahození od modré ale v pohodě pokryl.

14:02

Hosty čeká další přesilovka, Doudera dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

14:20

Kořenář nejprve musel krýt ránu Sobotky, následně přišel sparťanský ofsajd.

15:00

Následně páli dobře také Řepík, levou tyč ale minul, a domácí opět vyhodili.

15:47

Druhá přesilovka vyšla Spartě lépe, Kořenář musel ještě dvakrát zasahovat, ale teď už přichází další vyhození domácích.

16:02

Oceláři jsou kompletní, Sparta ale rozjíždí další útok.

16:24

Třinec dává gól! Obrovská chyba hostů znamená další gól v jejich síti. Jeden z beků přišel na červené čáře o puk, Martin Růžička se řítil sám na branku a proti Machovskému vytáhl krásný bekhendový blafák se zakončením pod horní tyč - 3:1.

16:50

Mohlo to být 4:1! Jašek našel žabičkou u tyče Ondřeje Kovařčíka, jehož zakončení z první hostující brankář se štěstí pokryl.

17:28

Domácí nadále hýří aktivitou a zahrají si přesilovku.

17:38

Na trestnou lavici míří Němeček, a sice za krosček.

17:54

Hosté přečetli kombinaci Růžičky s Hrňou a vyhazují.

18:20

A opět hosté vyhazují, tato přesilovka se domácím tolik nedaří.

18:59

Ani Stránský se ke střele nedostal, pomalu se rozbíhá poslední minuta úvodní periody.

19:22

Doudera vyslal od modré čáry prudké nahození, Machovský kotouč schoval ve svém náručí.

19:41

M. Kovařčík hledal Zadinu, hostující bek se štěstím srazil puk na střídačku Sparty.

19:50

Hosté jsou kompletní.

20:00

První třetina skončila.

První třetina je minulostí. Hosté šli rychle do vedení, když se po necelé minutě trefil Horák, pak však otěže převzali Třinečtí. Nejprve srovnal šťastné Marcinko, minutu poté zacílil v přesilovce přesně poprvé v sezóně Hrňa a svoubrankový náskok Ocelářů trefil po přesném úniku Martin Růžička.

Druhá třetina začíná.

20:10

Domácí po vyhraném buly opět vyrážejí do útočné třetiny.

20:45

Nakonec ale hru rychle otočili hosté, nebezpečně nahazoval Kalina, Kořenář na poslední chvíli zasáhl betonem.

21:20

Na druhé straně střílel z mezikruží Hrňa, Machovský dobře zasáhl vyrážečkou.

21:44

V další akci podpořil útok Kundrátek, obkroužil branku, ale ta nakonec byla vychýlena ze svého postavení.

22:18

Jašek si v přečíslení počkal na z druhé vlny sjíždějícího O. Kovařčíka, jeho pokus byl však zablokován.

22:41

Aktivita se nyní opět přesunula na třinecké hokejky, domácí se drží v útoku.

23:30

Nakonec Hrehorčák nabízel kotouč z rohu hřiště před branku na teč spoluhráčům, Machovský rychle zareagoval lapačkou.

24:07

Vrána se vyřítil sám na branku, ale nakonec nezakončil, Růžička poté jeho přihrávku promáchl a nahození Musila, který našel ztracený puk, lapil Machovský.

24:20

Prudkou ránu z pravého kruhu vyslal příklepem Hrňa, branku však těsně přestřelil.

24:55

Tomášek zkoušel pálit od modré čáry, ale ránu zblokoval Kundrátek, a z pokračování akce pro hosty také nezahřmělo.

25:22

Kolem Kořenáře nyní kotouč dvakrát nebezpečně proletěl, ani v jednom případě ale nemusel třinecký brankář zasahovat.

26:28

Stránský se ke střele opět nedostal, hosté rychle na dvě přihrávky hru otočili, ale z jejich akce také rána nepřišla.

27:11

Řepík hledal místo střely najíždějícího Janduse, přihrávka byla sražena do vzduchu a Kořenář si ji sebral hbitě svou rukavicí.

27:58

Hrňa je dnes hodně aktivně a nyní pálil z pravého kruhu, Machovský zasahovat nemusel.

28:36

Piskáčkovu ránu Kořenář neudržel, spoluhráči mu však pomohli a puk z pásma rychle vyvezli.

28:59

Hra plyne rychle dál bez větších šancí, spád a tempo však utkání i nadále má.

29:22

Pech už měl namířeno do brejku, ale O. Kovařčík se skvěle vrátil a na poslední chvíli jej čistě odzbrojil.

29:50

Na opačné straně po krokolomné akci pálil nepřesně Stránský, následně přichází zakázané uvolnění hostů.

30:15

Duel se překlopil do své druhé poloviny, domácí pokračují na kotouči v rohu útočného pásma.

30:39

Růžička se rychlou otočkou zbavil soupeře a nahodil, pokus ještě tečoval Stránský a Machovský měl co dělat, aby puk nadvakrát lapil.

31:05

Souboj o kotouč v rohu útočné třetiny hostů vyhrála právě Sparta, Řepík se ale ke střele ani teď nedostal.

31:37

K té se dostal až Tomášek, jehož prudký pokus prověřil pozornost Kořenáře, ten ale drží svůj celek.

32:21

Zadina chtěl další akci vzít na sebe, vytočil se až před branku, jenže následná stahovačka už byla navíc.

32:42

V pokračování akce sklepl umně kotouč ze vzduchu Marcinko, Machovského lapačka byla na svém místě.

33:33

Teď sledujeme pro změnu hluchou pasáž hry, kdy se ani jednomu z týmů nedaří založit kloudnější akci.

34:38

Sparta dává gól! Z ničeho nic kontaktní branka Sparty. Jan Buchtele převzal kotouč za brankou, obkroužil ji a dostal se mezi kruhy, odkud skrytou ranou po ledě prostřelil Kořenáře přesně mezi betony - 3:2. Asistence: Jan Piskáček.

35:10

Hra Sparty najedou dostala úplně nový nádech, další útok ovšem zastavil ofsajd Sobotky.

35:47

K zajímavé střele se dostal Řepík, jeho pokus musel Kořenář pohotově vyrážet.

36:13

Na opačné straně zkusil Zadina na soupeře stahovačku, ale ta nic nepřinesla.

36:19

Navíc přichází útočný prohřešek Marcinka, ten dostává trest na 2+10 minut za nesportovní chování.

36:52

Třinec dává gól! Ani oslabení domácím nečiní problém, opět vedou o dvě branky. Skvělou akci se v úniku blýskl Petr Vrána, který se natlačil proti obránci před Machovského, udělal dlouhou kličku do forhendu a puk z úhlu pověsil do víka - 4:2. Bez asistence.

37:50

Domácím zatím oslabení vychází velmi dobře, dvakrát v krátkém sledu vyhodili.

38:20

Řepík hledal před brankou spoluhráče, ten se nakonec po puku natahoval marně.

38:40

Domácí už v kompletním počtu mohli vyrazit vpřed, akce ale byla zastavena ve střední třetině.

39:24

Buchtele dobře nahazoval, rána byla sražena vedle a i další pokus Sparty byl nepřesný.

39:39

Ještě jendou vyloučení domácích na konec druhé třetiny, Doudera dostává dvě minuty za hákování.

Druhá třetina končí.

Druhá část nenabídla takové gólové hody jako ta první, i šancí bylo pomálu. Za zmínku vlastně stojí jen oba góly, kdy nejprve po nenápadné akci snížil ranou mezi betony Kořenář hostujícíc Buchtele, domácím ale vrátil bleskurychle dvoubrankové vedení Vrána, který uejl v oslabení a skvěle zakončil.

Třetí třetina začíná.

40:20

Sparta pokračuje v přesilovce, zatím se jí ale nedaří usadit v pásmu.

41:05

Nakonec Sparta okupovala pásma soupeře a nebezpečně tečoval Kudrna, Kořenář nemusel zasahovat.

41:37

Domácí jsou kompletní a Kořenář lapil nahození do své náruče.

42:05

Sparta v útočném pásmu pokračovala, ale kotouč v rohu získali domácí a mohou přejít dopředu.

42:24

Ani tato akce ale neměla dlouhého trvání, a tak hosté hru otočili - dlouhý pas na Řepíka ale šel jen do ofsajdu.

42:49

Horák měl na holi svůj druhý gól v zápase, jenže Kořenář jej vychytal a poradil si i s dorážkou.

43:30

Na druhé straně vybízel Hrňa svým pasem volného Zadinu, přihrávka však byla sražena.

43:55

Také závěrečná třetina se zatím hraje ve velkém tempu, Sparta je o něco aktivnější.

44:22

Hosté zatlačili Oceláře a kotouč dvakrát nebezpečně poletoval brankovištěm, leč bez úspěchu. Domácí poté vyhodili na icing.

44:22

Domácí si raději berou oddechový čas.

44:50

Tlak Sparty po vyhraném buly pokračoval, nakonec ale jak Piskáček, tak Němeček střílel od modré čáry vedle.

45:17

Stránský mířil s Růžičkou do přečíslení, akci nakonec vzal na sebe, ale z pravého kruhu pálil jen do betonu Machovského.

45:30

Rozehrávka Sparty poté skončila zakázaným uvolněním.

46:20

Domácí pohotově otočili hru a Jašek opět hledal před brankou bratry Kovařčíky, ale ani jeden z nich ale nezakončil.

47:02

Domácí nyní dobře drží kotouč na svých hokejkách, nikam se neženou a šetří cenné vteřinky.

47:47

Do prudké rány příklepem se opřel volný Hrňa, tvrdá rána skončila na zadním mantinelu.

48:22

Vitouch se protáhl po levém křídle, pálil na bližší tyč, ale trefil jen oblouk branky.

48:59

Čas hostům na případně zdramatizování utkání utíká velmi rychle, ani v další akci po nepřesné přihrávce neuspěli.

49:50

Zakázané uvolnění Sparty, která se marně prokousává do větších šancí.

50:21

Kombinace domácích v pásmu přinesla nepřesné nahození, následně je pískán ofsajd.

51:00

Opět se na hokejkách hráčů obou týmů kupí nepřesnosti, domácí sbírají opět cenné sekundy v útoku.

51:40

Pech vyslal ostrou ránu od modré čáry, jeho pokus se ale mezi tyče nevešel.

51:55

Jaroměřský měl putovat na trestnou lavici, Kudrna však udělal skvělé gesto fair-play a řekl, že o faul nešlo.

52:20

Sparta pokračuje s pukem na holích, jenže těžko prochází nahuštěným středním pásmem.

53:08

Akci Sparty zastavuje opět ofsajd.

53:35

Dvě nahození domácí dobře zneutralizovali a vyvážejí jej z vlastní třetiny.

54:21

Opět je hra kouskována bez větších přesnostní, což je voda na mlýn pro domácí.

54:50

Košťálek nahazoval bekhendem před branku, Kořenář byl opět bez problémů připraven.

55:32

Čas kvapí i nadále, Třinec se navíc dokázal udržet v pásmu a Machovský dokonce musel zasahovat.

56:10

Rousek se tlačil mezi kruhy do zakončení, ale chvíli před tím došlo k posunutí Kořenářovy branky.

56:20

Hosté hrají bez brankáře!

56:45

Sobotkova rána vypadla Kořenářovi, ale domácí dobře zasáhli. Následně pálil Jandus vedle a třinecký brankář si puk sebral.

57:10

Jandus vyslal další dvě rány, opět Kořenář vyrazil a poté přišlo vyhození na icing.

57:44

Tentokrát domácí vyhodili a Stránský kotouč dobruslil, po obratu branky ale nezakončil.

58:00

Běží závěrečné dvě minuty, hosté museli vyklidit pásmo.

58:45

Řepík byl sám před brankou, nakonec ale místo střely ještě přihrával a pas byl sražen!

59:11

Sobotka se protáhl do třetiny kolem Galvinše a prudce vypálil, rána skončila v náručí brankáře domácích.

59:25

Dravecký vytečoval puk ven z pásma, domácí se dostali do útoku a Machovský se musí vrátit do branky.

59:47

Ještě zakázané uvolnění domácích.

Utkání končí.

Třinec vyhrává třinácté ze čtrnácti letošních utkání a nadále dominuje soutěži. Utkání se lámalo už v první třetině, kdy se domácí dostali do vedení 3:1. Ve druhé části sice snížil Buchtele, ale bleskově odpověděl Vrána, a ve třetí části už domácí tříbodovou výhru v pohodě kontrolovali.