Plzeň opět v čele. Díky dvěma přesilovkovým gólům zdolala Vítkovice

28. 11. 2020 18:27
Hokejisté Plzně porazili v předehrávce 22. kola extraligy Vítkovice 6:3, napravili páteční porážku s Brnem (1:2) a po teprve druhé výhře z posledních pěti duelů se vrátili do čela tabulky před Třinec, který má ale čtyři zápasy k dobru.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Milan Kammermayer

Domácí sice před třetí třetinou vedli i díky dvěma využitým přesilovým hrám 4:1, ale hosté snížili na rozdíl jediné branky. Definitivní uklidnění zajistila Západočechům až trefa Matyáše Kantnera v 56. minutě a výsledek dovršili v power play. Vítkovičtí z posledních dvou zápasů vytěžili jen jeden bod.

Záhy po zahájení sice prověřil plzeňského gólmana Pavláta bekhendem z levé strany Šišovský, ve třetí minutě ale udeřilo na druhé straně. Jiříčkovu střelu Dolejš pouze vyrazil a Kodýtek otevřel skóre. O tři minuty později během náporu domácích po Musilově objetí branky pohodlně zvýšil na 2:0 Kracík.

Hosty probudilo až Langovo vyloučení. Přesilovou hru nevyužili, ale v 16. minutě Poláškovo nahození vrátil po Pavlátově zákroku do sítě Marosz. Krátce před pauzou ještě zahrozil samostatným únikem Lakatoš.

Na začátku prostřední části hosty zradila nedisciplinovanost. Ve 24. minutě po skončení dvojnásobné přesilovky zvýšil na 3:1 pro Indiány dorážkou Gulašovy střely Stach. Za chvíli při Kantnerově šanci zachránil hosty Dolejš.

Po polovině zápasu už Poláškův faul potrestal během další přesilovky po Stachově přihrávce svým druhým gólem Kodýtek. Kantnerův únik poté znovu zastavil Dolejš a snížit v 37. minutě mohl Mallet, nestačil však zakončit do odkryté branky.

Již po 44 vteřinách třetí třetiny ale po přesné Lakatošově přihrávce od zadního mantinelu skóroval Schleiss. Vítkovické následně nezbrzdil Poláškův trest, naopak ve vlastním oslabení v 45. minutě zakončil průnik doklepnutím na 4:3 Marosz.

Domácí nestíhali tempo častěji střílejícího soupeře a dostali se pod tlak. Hosté však nepotrestali Kodýtkovo vyloučení a v 56. minutě po ojedinělé akci uklidnil Indiány přesnou střelou švihem Kantner. Při vítkovické přesilovce umocněné hrou bez brankáře pak ještě Plzeňští upravili stav na konečných 6:3 po Čerešňákově pokusu přes celé hřiště, který ještě podle oficiálního zápisu tečoval Suchý.

Předehrávka 22. kola hokejové extraligy:

HC Škoda Plzeň - HC Vítkovice Ridera 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Kodýtek (Jiříček, Vráblík), 6. Kracík (P. Musil), 24. Stach (Gulaš, Kracík), 31. Kodýtek (Stach, Vráblík), 56. Kantner (Pour), 60. F. Suchý (Čerešňák) - 16. Marosz (Polášek), 41. Schleiss (Lakatoš, R. Polák), 45. Marosz (Dej). Rozhodčí: Pešina, Šindel - Šimánek, Zíka. Vyloučení: 6:4, navíc Schleiss (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Bez diváků.

Plzeň: Pavlát - Čerešňák, L. Kaňák, Stříteský, V. Lang, Vráblík, Jiříček, Kvasnička - Gulaš, Mertl, F. Suchý - Malát, Kracík, P. Musil - Kantner, Stach, Pour - Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenér: Čihák.

Vítkovice: Dolejš - R. Polák, Štencel, Polášek, L. Kovář, R. Černý, P. Trška, Koch - Lakatoš, J. Hruška, Schleiss - Šišovský, Marosz, Dej - Mallet, J. Mikyska, Dočekal - Bernovský, Werbik, Lednický. Trenér: Trličík.