Pardubice bez hvězdy, Sedlák dostal za faul na Orsavu jednozápasový trest

ČTK ČTK
22. 3. 2023 9:55
Pardubický útočník Lukáš Sedlák dostal za faul na Jakuba Orsavu z Olomouce v úterním utkání čtvrtfinále play off hokejové extraligy trest na jeden zápas a bude Dynamu chybět v dnešním čtvrtém utkání série. Pardubice vedou 3:0 na zápasy a mohou si na Hané již zajistit postup do semifinále.
Lukáš Sedlák
Lukáš Sedlák | Foto: ČTK

Asociace profesionálních klubů ledního hokeje informovala o rozhodnutí předsedy disciplinární komise Viktora Ujčíka na twitteru.

Hvězdný útočník fauloval Orsavu na začátku druhé třetiny u mantinelu. Od rozhodčích Petra Úlehly a Jakuba Šindela dostal trest na pět minut a do konce utkání za zásah do hlavy a krku. Ujčík dnes navíc Sedlákovi, který předtím v zápase vstřelil gól a na další přihrál Davidu Ciencialovi, zastavil činnost.

"Bočně vedeným zákrokem atakoval protihráče. Lukáš Sedlák vedl své jednání nízkou intenzitou, v okamžiku provedení držel ruce u těla, ale je zřetelné, že pohybem pravého ramene zasáhl oblast hlavy nebo krku," uvedl Ujčík v tiskové zprávě.

Sedlák, který začal sezonu v NHL a do Pardubic přišel v prosinci, je s pěti body v play off druhým nejproduktivnějším hráčem Dynama. V základní části nasbíral 27 bodů ve 24 utkáních, s 15 góly se dělil o post nejlepšího střelce týmu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Odbory zřídily celostátní stávkový výbor. Svazy uspořádají akce v červnu

Odboráři z Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) zřídili dnes celostátní stávkový výbor. Jsou připraveni případně k celorepublikovému protestu proti vládnímu balíčku opatření k ozdravení financí. Od 26. do 30. června pak jednotlivé svazy a organizace mohou pořádat své protestní akce. Dohodl se na tom sněm ČMKOS. Po jednání to novinářům řekl předák Josef Středula.

ČMKOS je největší odborová centrála v zemi. Zastřešuje 31 svazů s asi 270.000 členů. Odboráři vyzvali kabinet k jednání. Kritizovali ho za to, že s nimi o záměrech předem nedebatoval a na zaslání připomínek k novelám téměř šesti desítek zákonů dal jen pět pracovních dnů. Předáci nesouhlasí se změnami DPH, snížením sumy na platy či obnovením nemocenského pojištění pro zaměstnance. Navrhují svých 12 kroků k ozdravení rozpočtu.

Zdroj: ČTK
před 19 minutami

Ratifikaci Istanbulské úmluvy vláda projedná zřejmě až v polovině června

Vláda ve středu nebude rozhodovat o postoupení Istanbulské úmluvy k ratifikaci. Věc projedná zřejmě 14. června, uvedl bez dalších podrobností mluvčí ministerstva spravedlnosti Vladimír Řepka. Předchozí vlády ratifikaci dokumentu odsouvaly kvůli kontroverzím, které text budí. Úmluva z roku 2011 odsuzuje domácí násilí, sexuální obtěžování, znásilnění, nucené sňatky, takzvané zločiny ze cti či mrzačení genitálií.

Kabinetu Petra Fialy (ODS) zaslalo ministerstvo spravedlnosti návrh minulé pondělí, na následné středeční jednání ale zařazen nebyl. Blažek tehdy uvedl, že očekává, že se tak stane za týden. Ministři ve středu rozhodli pouze o tom, že při jednání Evropské unie o přijetí Istanbulské úmluvy by se měl český zástupce zdržet.

Dokument v Česku vyvolává rozporuplné reakce, a to i mezi představiteli vládní koalice. Odmítají ho konzervativci či sedm křesťanských církví. Zastánci úmluvy uvádějí, že pomůže zlepšit pomoc obětem a představuje i symbol, že násilí je v Česku nepřijatelné. Podle ženských organizací je úmluva terčem dezinformační kampaně některých spolků i jednotlivců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy