Je to válka, prohlásil Jágr. Legenda září a slibuje, že za měsíc bude ještě lepší

Sport ČTK Sport, ČTK
22. 9. 2021 13:36
Hokejový útočník Jaromír Jágr nastupuje v úvodu extraligy za Kladno podle svých slov jen kvůli velkému počtu zraněných hráčů a má daleko do ideální formy, přestože je nejproduktivnějším hráčem Rytířů. Devětačtyřicetiletá legenda, která je majitelem středočeského klubu, prý potřebuje měsíc tréninku, aby byla schopna rozhodovat zápasy.
Jaromír Jágr
Jaromír Jágr | Foto: Roman Mareš/Rytíři Kladno

"Neměl jsem v plánu hrát od začátku. Zranili se nám ale čtyři útočníci a mně nezbývalo nic jiného než jít hrát," vysvětloval Jágr.

"Ze začátku, protože jsem byl zraněný ze zápasu na Slavii, jsem nebyl stoprocentní. Věřím tomu, že do měsíce, když se tomu budu více věnovat, tak budu dobrý," doplnil.

Jágr odstartoval soutěžní ročník ve čtvrté formaci, poslední dva duely však odehrál již v elitním útoku. "Teď se cítím průměrně. Minimálně měsíc mi to vezme, než se dostanu do formy," počítal.

"Kdyby byl můj plán hrát v první lajně, tak jsem se na to připravil jinak. Kdybych měl čas. A věřím, že bych byl lepší. A body? To, že máte občas štěstí… Během třicetileté kariéry jsem ho občas měl," pousmál se.

Jestli bude hrát i poté, až se zranění hráči vrátí na led, nechtěl říct. "Uvidíme. Bude záležet, v jaké budeme situaci. Jak se bude dařit. A jestli bych byl schopný rozhodovat zápasy? Když budu mít motivaci a chuť trénovat, tak ano," prohlásil nejproduktivnější Evropan v historii NHL.

"Určitě nejsem unavený, klidně bych hrál i více. Nikdy jsem neměl problém s únavou. Spíše jde o to dostat se do optimální formy," zopakoval Jágr.

V úterním zápase v Karlových Varech si připsal jubilejní stý gól v domácí nejvyšší soutěži. "Ani jsem to nevěděl. Věřte mi. Jediné, co mě zajímá, je, abychom hráli dobře jako tým. O to se starám," ubezpečil.

"Samozřejmě, že bych to měl jednodušší, kdybych se staral jen o sebe nebo o své hokejové výkony, ale bohužel to nejde. Přemýšlím jen o tom, jak to udělat, abychom vyhrávali," zdůraznil majitel klubu.

To se Kladnu zatím nedaří. V šesti zápasech získalo jen tři body za výhru nad Litvínovem. "Nejsem zklamaný z toho, jak hrajeme nebo kolik máme bodů. To nehraje roli. Máme čtyři zraněné hráče a nemáme silnou soupisku, takže jsme museli udělat nějaké změny. Prochází si tím každý, ale pro nás je to jeden a půl pětky a musíme brát hráče, kteří tam nebyli. Tým si musí sednout," krčil Jágr rameny.

Poukázal také na kádr, který nemá s extraligou velké zkušenosti. "Máme tam dva tři hráče, kteří ji opravdu hráli. Ostatní mají pár zápasů nebo jednu sezonu," připomněla slavná osmašedesátka.

O další osud týmu, který je považován za jednoho z aspirantů na sestup, se však nebojí. "Jde o to, abychom se rychle přizpůsobili a uvědomili si, že je to válka. Čím dříve si to uvědomíme, tím to bude lepší," burcoval Jágr.

Rytíři musí hrát navíc domácí zápasy v Chomutově, neboť kladenský stadion se rekonstruuje. "Nemáme svůj led, šířka ledu je jiná, než na kterou jsme zvyklí nebo se kterou jsem počítal a podle které jsem vybíral hráče. To je jedna věc, která je velice nepříjemná," mrzelo Jágra.

Druhou komplikací je cestování. "I když si někdo může říct, že je to třeba hodina a půl od Kladna, tak jedete tam a zpět, po zápase nemáte šanci si trénovat doplňkové věci. Plus regeneraci, protože bychom přijeli v jednu hodinu večer," posteskl si legendární útočník.

Zápasy v chomutovském azylu jsou komplikované i pro fanoušky. Kladno mělo zatím výraznější návštěvu jen jednou, na duel s Litvínovem, na který ale přišli hlavně fandové Vervy.

"Ale platí to, co jsem říkal. Taková je situace a nezbývá nic jiného než se s tím poprat. Vždy jsem se snažil brát věci tak, jak přijdou a brát to jako výzvu," zakončil Jágr.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy