Hanlivé choreo brněnské Komety? Majitel se sejde s fanoušky. Podobné projevy už na stadionu nechce

Lukáš Caha Lukáš Caha
4. 11. 2017 11:56
„Smrt Spartě!“ hlásal jeden ze čtyř hanlivých transparentů, které připravil fanklub brněnské Komety na páteční utkání proti pražskému klubu. „Odmítám, abychom fanoušky cenzurovali, ale věřím, že podobné transparenty se na našem stadionu už nikdy neobjeví,“ vyjádřil se k situaci den po utkání majitel Komety Libor Zábranský.
Jeden ze čtyř transparentů, které připravili fanoušci Komety na zápas se Spartou.
Jeden ze čtyř transparentů, které připravili fanoušci Komety na zápas se Spartou. | Foto: Lukáš Caha

Brno - Tři transparenty urážející pražskou Spartu a jeden směřující na ředitele extraligy Josefa Řezníčka roztáhli fanoušci brněnské Komety během úvodních minut první třetiny pátečního šlágru. K textům přidali i částku, na kterou klub toto gesto dle jejich názoru vyjde.

Brno zaplatilo za chování svých diváků již tři pokuty v celkové výši patnáct tisíc korun a ta čtvrtá jej jistě nemine. "Obecně s vulgarismy na stadionech nemůže samozřejmě nikdo souhlasit. Povzbuzuji i ten názor, že je s nimi potřeba něco udělat. Nicméně se domnívám, že se jedná o dlouhodobý proces a touto cestou se k ničemu nedostaneme," řekl v prohlášení pro oficiální web Jihomoravanů Libor Zábranský, majitel klubu.

Kromě již zmiňovaných transparentů se po celou dobu zápasu, jak již bývá na Kometě zvykem, ozývaly další hanlivé pokřiky. Choreo však bylo i dle Zábranského přes čáru. "Sejdu se se zástupci fanoušků a věřím, že i tentokrát nalezneme společnou řeč."

"Osobně odmítám, abychom diváky cenzurovali, ale doufám, že podobné transparenty jako na zápase se Spartou, se na našem stadionu už nikdy neobjeví," přeje si majitel klubu a trenér v jedné osobě.

Kotel naopak hájil brněnský obránce Michal Barinka: "V Brně je nejhlasitější aréna v republice. Znovu se to potvrdilo. Je krásné, jak lidi sborově křičí. Někdy ty vulgarismy k hokeji zkrátka patří."

Tento protest vůči pokutám, který nově zavedl ČSLH před sezonou, však vyjde Kometu pravděpodobně dráž, než tomu bylo u předchozích vulgarit. Jak vysoká bude tato částka?

 

Právě se děje

před 20 minutami

USA udělí dočasné povolení k pobytu uprchlým Venezuelanům

Nová administrativa amerického prezidenta Joea Bidena udělí dočasné povolení k pobytu Venezuelanům, kteří uprchli do Spojených států. Kvůli "mimořádným" podmínkám ve Venezuele není návrat do této latinskoamerické země v současnosti bezpečný, uvedl podle agentury DPA nejmenovaný vládní představitel. Nárok na přechodný pobyt v USA vznikne podle odhadů zhruba 320 tisícům osobám.

Lidé s "dočasným ochranným statusem", který bude platit zatím jen 18 měsíců, mohou ve Spojených státech získat pracovní povolení. Žadatelé budou muset prokázat, že přišli do USA do dnešního dne. Na později příchozí se nárok na poskytnutí ochrany vztahovat nebude.

Nejmenovaný činitel dále uvedl, že Bidenova administrativa hodlá prověřit sankce, které proti jihoamerické zemi bohaté na ropu uvalil bývalý prezident Donald Trump. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy