Český hokej

Hokejový svaz žádá výjimku pro první ligu. Hrát by se mohlo od soboty

První hokejová liga by se mohla po více než měsíční koronavirové pauze opět rozběhnout v sobotu. Podmínkou je schválení výjimky, kterou dnes odeslal hokejový svaz na ministerstvo zdravotnictví.

Druhá nejvyšší česká soutěž byla kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru přerušena 10. října a přestože extraliga už má restart za sebou, první liga zůstala zastavena.

"Dnes odešla na ministerstvo žádost a teď čekáme na odpověď, takže nelze prozatím oficiálně potvrdit, že se 21. listopadu Chance liga opět rozběhne. Ale rádi bychom, aby tomu tak od tohoto data bylo," řekl dnes ČTK tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

Kluby mají kvůli situaci s nákazou covid-19 na kontě odlišný počet odehraných zápasů. Prostějov například stihl deset utkání, zatímco Třebíč pouze dvě.

Výrazný skluz oproti původnímu rozpisu a nedostatek termínů vedly během minulého týdne k rozhodnutí program základní části zkrátit. Dlouhodobá fáze nebude tříkolová, ale jen dvoukolová. Další části soutěže, předkolo vyřazovacích bojů a samotné play off, by měly být beze změny.

Zdroj: ČTK

Pravidla proti šíření koronaviru budou dodržovat i hokejoví rozhodčí

Speciální pravidla omezující riziko šíření koronaviru budou při hokejových zápasech vedle hráčů a diváků dodržovat i rozhodčí. Základní pravidla pro jejich pobyt na stadionech dnes zveřejnil Český svaz ledního hokeje.

K utkáním budou arbitři delegováni ve stálých skupinách, aby byly omezeny jejich vzájemné kontakty. Před, při a po utkání musí rozhodčí postupovat tak, aby minimalizovali kontakty s okolím. Nebudou si podávat ruce navzájem ani s dalšími účastníky utkání.

Při pohybu mimo ledovou plochu a kabinu budou rozhodčí nosit s výjimkou cesty na led a z ledu roušky. Všichni rozhodčí, stejně jako delegáti, budou zároveň povinni neprodleně hlásit jakékoli příznaky onemocnění komisi rozhodčích.

Zdroj: ČTK
Pokračovat