Sparta i s novým trenérem prohrála v prodloužení, Brno se tak dotáhlo na vedoucí Plzeň

3. 11. 2017 20:12
Obnovená premiéra Františka Výborného na lavičce Sparty nevyšla podle představ. Jeho svěřenci prohráli na brněnském ledě 2:3 v prodloužení. Domácí výhru si v 19. kole extraligy připsaly Vítkovice proti Chomutovu.
Mezi Brnem a Spartou to bylo na ostří nože.
Mezi Brnem a Spartou to bylo na ostří nože. | Foto: Lukáš Caha

Brno - Hokejisté Sparty pod vedením nového trenéra Františka Výborného prohráli v 19. kole extraligy v Brně s Kometou 2:3 v prodloužení. Pražané ukončili sérii tří zápasů, ve kterých vyšli bodově naprázdno. O výhře Brna rozhodl v 62. minutě Jan Hruška.

V sestavě Brna se objevil po měsíční přestávce uzdravený obránce Ondřej Němec, Sparta naopak představila poprvé novou posilu zadních řad Zbyňka Michálka.

Aktivnější Kometa si vypracovala v úvodních minutách převahu, ze které také vytěžila úvodní branku. V šesté minutě využil první přesilovku Nečas, který prostřelil brankáře Honzíka. O pět minut později ještě trefil domácí obránce Malec tyčku.

Sparta se po čtvrthodině probrala a srovnala krok. Těžila z důrazného napadání soupeře a dobrého bránění středního pásma. Domácí hokejisté ztratili jistotu při zakládání útočných akcí a jejich chyby Pražané využívali k bleskovým protiútokům.

V kritických momentech podržel tým brankář Čiliak, který zlikvidoval nájezdy Pecha a Formana. Ovšem další hrubku už brněnský brankář nezachránil. Po špatné rozehrávce domácích se dostali do brejku Vrána s Kudrnou, který srovnal skóre.

Podobným způsobem nabídla Sparta svému soupeři získat zpět jednobrankový náskok. Ve 26. minutě se získal snadno u středové čáry kotouč Mallet, jenž vytáhl brankáře Honzíka do strany a chytře přihrál najíždějícímu Hynku Zohornovi, jenž snadno trefil volnou polovinu branku.

Ke druhému srovnání skóre Spartě napomohla po vyloučeních Nahodila a Gulašiho početní výhoda pět na tři. Po spolupráci s Michálkem brankáře Čiliaka překonal ve 35. minutě Forman.

V závěrečné třetině ve vyrovnaném průběhu Sparta zpřesnila defenzívu, rozhodnutí ale přineslo až prodloužení. V něm po akci Zohorny s Nečasem překonal brankáře Honzíka Hruška.

Souboj o páté místo tabulky vyzněl lépe pro Vítkovice, které doma porazily Chomutov 4:2. Ostravané rozhodli zápas za stavu 1:1 sérií tří gólů během deseti minut ve druhé části a předstihli tak na páté pozici svého soupeře. Zkraje sezony nejlepší tým na venkovních hřištích nyní na ledě soupeřů utrpěl už pátou porážku v řadě.

Zlínští zvítězili na ledě Litvínova 3:1 a potvrdili, že se jim proti Vervě daří. Berani vyhráli šestý z posledních sedmi vzájemných soubojů. O branky vítězů se postarali útočníci Antonín Honejsek, Pavel Klhůfek a Roberts Bukarts. Brankář Libor Kašík přišel o čisté konto v 55. minutě obránce Karel Kubát, který stanovil konečný výsledek. Litvínov neuspěl poprvé po sérii tří výher.

Pardubice vyhrály na ledě Jihlavy 3:2 po samostatných nájezdech a i podruhé v sezoně s nováčkem uspěli. Dynamo nejdříve vedlo díky brance Tomáše Rolinka, ale stav otočil ve prospěch Dukly dvěma góly Josef Skořepa. Hosté dokázali v čase 58:57 díky trefě obránce Marka Trončinského vynutit prodloužení a v rozstřelu rozhodl David Tomášek.

Hráči Liberce zdolali Třinec 5:3 a po čtvrté domácí výhře za sebou se posunuli z posledního na 11. místo. Naopak Oceláři nevyužili možnost poskočit do čela tabulky a po druhé porážce v řadě klesli na třetí místo. Dvě branky vítězů vstřelil Dominik Lakatoš a úspěšnou premiéru si v brankovišti Bílých Tygrů odbyl Jaroslav Janus, který pod Ještěd zamířil ze Slovanu Bratislava.

Olomoučtí vyhráli doma nad Hradcem Králové 1:0 a ukončili dlouhou sérii 11 porážek ve vzájemných zápasech. Hanáci se radovali poprvé od 28. listopadu 2014, kdy vyhráli na východě Čech 4:1. O úspěchu Olomouce rozhodl ve 49. minutě slovenský útočník Bruno Mráz. Jeho krajan Branislav Konrád udržel díky 19 úspěšným zákrokům už popáté v sezoně čisté konto.

19. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - HC Sparta Praha 3:2 v prodl. (1:1, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Nečas (Mallet), 26. H. Zohorna (Mallet), 62. J. Hruška (H. Zohorna, Nečas) - 18. A. Kudrna (P. Vrána, Rousek), 35. Forman (Z. Michálek). Rozhodčí: Kubuš (SR), Šír - Lhotský, Ondráček. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Brno: Čiliak - O. Němec, Barinka, Krejčík, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs - M. Erat, Nečas, Zaťovič - Dočekal, L. Čermák, T. Svoboda - H. Zohorna, J. Hruška, Mallet - Haščák, V. Němec, Nahodil. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Haken.

Sparta: Honzík - Z. Michálek, T. Pavelka, Kalina, J. Mikuš, Tomáš Dvořák, Švrček, Piskáček - Forman, Pech, Kumstát - A. Kudrna, P. Vrána, Rousek - Reichenberg, Klimek, Říčka - Uher, Černoch, Smejkal. Trenéři: F. Výborný a J. Nedvěd.

HC Vítkovice Ridera - Piráti Chomutov 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. D. Květoň (Hrbas), 22. Lev (Olesz), 27. Š. Stránský (Szturc, Kolouch), 32. Kurovský (Tomi, Sloboda) - 19. Sklenář (Skokan), 52. J. Havel (Huml, Poletín). Rozhodčí: Hribik, Mrkva - Ganger, Hlavatý. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. Diváci: 6217.

Vítkovice: Bartošák - Hrbas, Baranka, Sloboda, Klok, Trška, Výtisk - Tybor, O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Lev, Olesz - Š. Stránský, Kolouch, Szturc - Tomi, T. Jáchym, Kurovský. Trenéři: Petr a Trnka.

Chomutov: J. Laco (32. Š. Lukeš) - Flemming, J. Mrázek, Valach, Grman, Slovák, Dlapa, L. Chalupa - Vondrka, Skokan, Tomica - V. Tomeček, Huml, Poletín - Lauko, Sklenář, Koblasa - J. Havel, Chlouba, Šťovíček. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

HC Verva Litvínov - Aukro Berani Zlín 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 55. Kubát (Gula, Ihnacak) - 8. Honejsek, 18. Klhůfek (Okál), 33. Roberts Bukarts (Valenta, Honejsek). Rozhodčí: Hradil, Pražák - Pešek, J. Svoboda. Vyloučení: 7:8, navíc Kubát (Litvínov) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4278.

Litvínov: Petrásek - Sörvik, Kubát, Gula, L. Doudera, K. Pilař, Baránek - Jánský, V. Hübl, Gerhát - M. Hanzl, Ihnacak, J. Černý - Vandas, Jurčík, Trávníček - M. Hořava, Šimeček, Matoušek. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.

Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Petran, Žižka, Řezníček - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Okál, Fořt, O. Veselý - Popelka, Fryšara, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.

HC Olomouc - Mountfield Hradec Králové 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 49. B. Mráz (Strapáč, L. Galvas). Rozhodčí: M. Sýkora, Lacina - Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 4143.

Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas - Eberle, J. Knotek, Laš - Skladaný, Sundher, Burian - Ostřížek, Strapáč, B. Mráz - Buc, Herman, Roman Vlach. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

Hradec Králové: Rybár - Cibulskis, Gregorc, Rosandič, Graňák, Pláněk, Vydarený (30. F. Pavlík) - Köhler, Dragoun, Jarůšek - Jaroslav Bednář, Kukumberg, M. Látal - Cingel, Koukal, Červený - Vopelka, Džerinš, R. Pavlík. Trenér: V. Sýkora, T. Martinec a Hynek.

HC Dukla Jihlava - HC Dynamo Pardubice 2:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 35. Skořepa (De la Rose, Bryhnisveen), 51. Skořepa (De la Rose) - 12. Rolinek (Tomášek, P. Sýkora), 59. Trončinský (P. Sýkora, M. Beran), rozhodující sam. nájezd Tomášek. Rozhodčí: Hejduk, Kika - Brejcha, D. Klouček. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. Diváků: 5504.

Jihlava: Škarek - De la Rose, Suchánek, Šidlík, J. Zdráhal, Bryhnisveen, Ulrych, Váňa - T. Kubalík, Skořepa Jiránek - Čachotský, F. Seman, A. Zeman - Žálčík, M. Hlinka, Anděl - Diviš, R. Hubáček, Rys. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Pardubice: M. Klouček - Cardwell, Wishart, Ščotka, Mojžíš, Holland, Trončinský - J. Sýkora, Marosz, Rolinek - P. Sýkora, Tomášek, S. Treille - Beran, Poulíček, Starý - Perret, Bojko, M. Kaut. Trenéři: Holaň, P. Marek a Janecký.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Bakoš (L. Krenželok), 12. Lakatoš (Ordoš, Jašek), 27. Lakatoš (Bakoš), 29. P. Jelínek (Kolmann), 42. J. Stránský - 8. M. Doudera (Krajíček), 27. Mikulík (Martin Růžička), 51. Adámek (Mikulík). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5849.

Liberec: Janus - Havlín, Šmíd, Jánošík, Pyrochta, Kolmann, Derner - Jašek, P. Jelínek, L. Krenželok - Bakoš, Redenbach, Lakatoš - J. Stránský, D. Špaček, Ordoš - Bartovič, Vantuch, Hrabík. Trenéři: Pešán a Mlejnek.

Třinec: Hrubec (29. Strmeň) - Krajíček, M. Doudera, D. Musil, Adámek, Linhart, Jank - Martin Růžička, Marcinko, Dravecký - Svačina, Polanský, Adamský - Chmielewski, M. Kovařčík, Rákos - Irgl, Mikulík, Cienciala. Trenéři: Varaďa a M. Zadina.

před 3 hodinami

Maďarská opozice míří k vítězství v Budapešti, ve volbách zřejmě porazila Orbánovu stranu

V nedělních volbách starosty maďarské metropole Budapešti podle předběžných výsledků míří za vítězstvím kandidát sjednocené opozice Gergely Karácsony. S lehce nadpolovičním ziskem hlasů (50,1 procenta) poráží po sečtení bezmála tří čtvrtin hlasů kandidáta vládní strany Fidesz Istvána Tarlóse, jemuž vyjádřilo podporu 44,8 procenta budapešťských voličů. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž by se jednalo o největší vítězství maďarské opozice za posledních deset let.

před 4 hodinami

Brazilci nedokázali porazit ani Nigérii, Neymar se zranil

Fotbalisté Brazílie ani ve druhém přípravném utkání v Singapuru nedokázali porazit soupeře z Afriky. S Nigérií dnes remizovali 1:1 stejně jako ve čtvrtek se Senegalem. Zápas nedohrála jejich největší hvězda, útočník Neymar odkulhal ze hřiště už ve 12. minutě se zraněným levým stehnem.

Sedmadvacetiletý Neymar ve čtvrtek odehrál stý reprezentační zápas a stal se sedmým brazilským fotbalistou, který to dokázal. Dnes ho ale už krátce po zahájení duelu musel vystřídat Philippe Coutinho.

Nigerijci v poločase vedli po brance Johna Ariba, který nebojácně vběhl do vápna, obhodil si stopera Marquinhose a prostřelil gólmana Edersona. Krátce po přestávce vyrovnal Casemiro, jenž zblízka doklepl do sítě míč odražený od břevna.

Brazilci po červencovém triumfu na Copě América ještě nezvítězili. Ve třech ze čtyř přípravných zápasů remizovali a s Peru prohráli.

Argentina bez potrestaného Lionela Messiho rozstřílela Ekvádor 6:1. Proti jihoamerickému soupeři si zahráli také Slováci, tým českého kouče Pavla Hapala remizoval v Bratislavě s Paraguayí 1:1.