Kometě stačil k šesté výhře v řadě jediný gól, Sparta padla v Mladé Boleslavi

Aktualizováno 7. 1. 2018 19:31
Kometa porazila Olomouc nejtěsnějším rozdílem 1:0, o jedinou branku se postaral Tomáš Bartejs. S nulou vyhráli také chomutovští Piráti, kteří porazili 2:0 Zlín. Třinec vydřel výhru nad Pardubicemi až v samostatných nájezdech, byť ještě v 54. minutě vedl 2:0. Nejvyšší vítězství dne zaznamenaly Vítkovice, které porazily Litvínov 6:3. Na ledě Jihlavy vyhrál hradecký Mountfield 1:3, stejným skóre naopak prohrála Sparta v Mladé Boleslavi. Lídr tabulky z Plzně pak doma porazil Liberec 4:2.
Marek Čiliak vychytal výhru i shutout
Marek Čiliak vychytal výhru i shutout | Foto: Lukáš Caha

Brno - Hokejisté Brna porazili Olomouc 1:0 a připsali si šestou výhru v řadě. Utkání rozhodl gól obránce Tomáše Bartejse v čase 58:48. Na výhře Komety měl velký podíl brankář Marek Čiliak, který udržel popáté v sezoně čisté konto.

Z výher se v nedělním 38. kole radovali také hráči Chomutova, Vítkovic a Hradce Králové, Plzně a Třince, roli mírného favorita nesplnila Sparta, která podlehla Mladé Boleslavi.

72 sekund před koncem rozhodl Bartejs

Kometa měla od úvodních minut režii zápasu ve svých rukou. K převaze jí dopomohly i přesilové hry. Navzdory tlaku se ale Brňané nedokázali proti pozorné defenzívě soupeře gólově prosadit. Většinu akcí zakončovali obránci a střely od modré čáry olomoucký brankář Konrád s přehledem likvidoval.

Ve druhé třetině Hanáci srovnali krok. K dokonalé defenzívě přidali i rychlé protiútoky, které ale rovněž postrádaly produktivitu. Největší příležitosti měli v krátkém časovém sledu ve 23. minutě Ostřížek a po něm Laš, v obou případech zachránil Kometu precizními zákroky Čiliak.

Také Brňané si vypracovali několik slibných šancí, zakončení Vondráčka i Ondřeje Němce ale postrádalo větší přesnost. Největší nabídku ke skórování měli Brňané ve 36. minutě. Po Štenclově střele od modré čáry Konrád jen vyrazil kotouč před Haščáka, který přestřelil zcela volnou branku.

Také ve třetí třetině hráli hlavní roli oba gólmani. ve 44. minutě při přesilovce Olomouce střelu Laše z bezprostřední blízkosti Čiliak vyrazil. Olomouc dostala postupně Kometu pod tlak. Brňané hrozili převážně z brejků. Ovšem ani Čermák, ani Hynek Zohorna Konráda nepřekonali. V závěru zlikvidoval Čiliak samostatný nájezd Irgla. Když už zápas směřoval do prodloužení, prosadil se v 59. minutě Bartejs a rozhodl o výhře domácích.

"Musím přiznat, že ve třetí části byl soupeř lepší. My jsme stáhli hru na tři útoky a v závěru se k nám přiklonilo štěstí. Vrátily se nám předchozí dva doma prohrané zápasy o gól," uvedl po utkání brněnský asistent Kamil Pokorný.

Lukeš má první shutout

Nulu vedle brněnského Čiliaka vychytal také chomutovský Štěpán Lukeš, jenž zlikvidoval všech 27 střel Zlína a dovedl Piráty k vítězství 2:0. Pro Lukeše to byl první shutout v extralize. Gólem a asistencí se na výhře Pirátů podílel Roman Chlouba.

"Byl to hodně vyrovnaný zápas na jeden gól. Mohl vyhrát kdokoliv, nakonec jsme byli šťastnější my," uznal po utkání trenér Pirátů Vladimír Růžička.

K vítězství bez inkasované branky měl nakročeno také Třinec, který ale nakonec porazil Dynamo až 3:2 po samostatných nájezdech. Zápas se přitom až do 55. minuty vyvíjel poměrně jasně, Oceláři drželi dvoubrankové vedení a mířili za výhrou. Poté ale Jordann Perret proměnil trestné střílení a následně ve dvojnásobné přesilovce srovnal Petr Sýkora. Zápas dospěl až k nájezdům, které rozhodl Martin Růžička. Oceláři si připsali si třetí výhru v řadě.

" V prodloužení jsme měli šanci rozhodnout v přesilovce čtyři na tři, nájezdy už jsou loterie. Dneska podle toho vývoje je bod pro nás jako výhra," prohlásil po utkání asistent Dynama Pavel Marek.

Boleslav se chytila proti Spartě

O asi nejpřekvapivější výsledek kola se postarala Mladá Boleslav, která porazila pražskou Spartu 3:1 a po více jak měsíci oslavila výhru za tři body. Středočeši ukončili sérii čtyř proher, naplno bodovali poprvé od 3. prosince.

"Konečně jsme si mohli zařvat v kabině," radoval se po zápase Vladimír Kýhos. "Musíme poděkovat celému týmu za nasazení, ale hlavně Maxwellovi, který nám to dneska vybojoval."

V neděli naopak nezaváhali plzeňští Indiáni, kteří přehráli Liberec 4:2 a nad Severočechy zvítězili i potřetí v sezoně. Bílí Tygři sice ještě v závěru druhé třetiny drželi vedení 2:1, ale ve 39. minutě srovnal na 2:2 David Stach a o své teprve druhé výhře z posledních sedmi utkání rozhodli Západočeši dvěma góly v závěrečné části.

Vítkovice nezaváhaly ani proti Vervě

Dobrou formu si drží hokejisté Vítkovic zdolali v neděli Litvínov 6:3. Domácí hráči si vypracovali rozhodující náskok třemi brankami na rozhraní první a druhé části, kterými soupeři unikli na 4:0. Dva góly zaznamenal Jakub Lev. Vítkovice vyhrály pojedenácté z posledních třinácti kol, hosté počtvrté v řadě podlehli.

"Vítkovice měly od začátku navrch. Daly dva góly, na začátku druhé třetiny zvýšily na 4:0 a zápas kontrolovaly. Byly lepší a zaslouženě vyhrály," smutně po utkání konstatoval Radim Rulík.

Roli favorita splnil i Hradec Králové jenž vyhrál na ledě Jihlavy 3:1 a připsal si třetí výhru nad Duklou v sezoně. Nováček je tak i nadále poslední, Východočeši druzí. Mountfield se dvakrát prosadil v přesilových hrách, třetí gól hosté přidali při power play Jihlavy.

38. kolo hokejové extraligy:

HC Kometa Brno - HC Olomouc 1:0, (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 59. Bartejs (Dočekal, Malec). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Diváci: 7536.

Sestavy:

Brno: Čiliak - O. Němec, Krejčík, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec, Barinka - Haščák, V. Němec, Zaťovič - M. Erat, J. Hruška, R. Zohorna - Mallet, H. Zohorna, Havránek - Vondráček, L. Čermák, Dočekal. Trenéři: Zábranský a Pokorný.

Olomouc: Konrád - Jaroměřský, Staněk, Rutar, Houdek, Dujsík, Čáp - Eberle, J. Knotek, Laš - Irgl, Strapáč, Burian - Jergl, Herman, Holec - Mráz, Sundher, Ostřížek. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.

HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec 2:3 po sam. náj. (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 55. Perret z trest. střílení, 56. P. Sýkora (T. Svoboda, Trončinský) - 8. Roth (Hrňa), 45. Dravecký (Krajíček), rozhodující nájezd Martin Růžička. Rozhodčí: Hejduk, M. Sýkora - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváci: 8639.

Sestavy:

Pardubice: Kacetl - Trončinský, Čáslava, Hrabal, Mojžíš, Cardwell, Ščotka, Holland - P. Sýkora, Marosz, Rolinek - T. Svoboda, Tomášek, Treille - J. Sýkora, Poulíček, Perret - Bojko, Dušek, Beran. Trenéři: Holaň, Marek a Janecký.

Třinec: Hrubec - M. Doudera, Krajíček, Roth, Linhart, D. Musil, Jank, Adámek - Martin Růžička, Marcinko, M. Kovařčík - Hrňa, R. Vlach, Dravecký - Martynek, Polanský, Adamský - Cienciala, Mikulík, Svačina. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Piráti Chomutov - Aukro Berani Zlín 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 23. Chrpa (Dietz, Chlouba), 59. Chlouba (Vondrka). Rozhodčí: Hodek, Pavlovič - Frodl, Komárek. Vyloučení: 7:3. Bez využití. Diváci: 3968.

Sestavy:

Chomutov: Š. Lukeš - Valach, Grman, Flemming, Dietz, Slovák, Knot, L. Chalupa - Vondrka, Huml, Koblasa - Šťovíček, V. Růžička ml., Dlouhý - Tomeček, Smejkal, Poletín - Havel, Chlouba, Chrpa. Trenéři: V. Růžička st., J. Šťastný a Martínek.

Zlín: Kašík - Nosek, Freibergs, Matějíček, Žižka, Řezníček, Valenta, Ferenc - Kubiš, D. Šťastný, O. Veselý - Okál, Honejsek, Roberts Bukarts - Ondráček, Fořt, Klhůfek - Fryšara, Sedláček, Popelka. Trenéři: Robert Svoboda a M. Hamrlík.

HC Vítkovice Ridera - HC Verva Litvínov 6:3 (2:0, 3:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Szturc (Kolouch, Kucsera), 20. Hrbas (P. Zdráhal, Baranka), 22. D. Květoň, 23. Lev (Olesz, Bartovič), 31. Kolouch (Tybor, Kucsera), 48. Lev (O. Roman, Tybor) - 27. M. Hanzl (K. Pilař, Trávníček), 40. Lukeš (V. Hübl), 52. V. Hübl (Kubát). Rozhodčí: Bejček, Pešina - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6, navíc Klok 10 minut, 5 minut a do konce utkání - Havelka 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 7916.

Sestavy:

Vítkovice: Bartošák - Sloboda, Klok, Baranka, Hrbas, Trška, Urbanec, od 41. navíc D. Krenželok - Bartovič, Lev, Olesz - Tybor, O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Kolouch, Kucsera - Dej, Š. Stránský, Szturc. Trenéři: Petr a Trnka.

Litvínov: Kantor (31. Petrásek) - Hunkes, Kubát, Gula, L. Doudera, K. Pilař, Z. Sklenička - Gerhát, V. Hübl, F. Lukeš - Havlíček, M. Hanzl, Trávníček - Matoušek, Válek, Smolka - Helt, Jícha, Dufek - od 41. navíc Havelka. Trenéři: Rulík a D. Stránský.

HC Dukla Jihlava - Mountfield Hradec Králové 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Skořepa (Bryhnisveen, Stříteský) - 15. Koukal (Bednář, Zámorský), 18. Bednář (Zámorský, Červený), 60. Červený (Smoleňák). Rozhodčí: Kika, Roman Svoboda - D. Klouček, Pešek. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:2. Diváci: 4445.

Sestavy:

Jihlava: Volden - D. Kajínek, Suchánek, Stříteský, Bryhnisveen, De la Rose, J. Zdráhal, Šidlík - Čachotský, Hamill, A. Zeman - Rabbit, Skořepa, Dostálek - Žálčík, M. Hlinka, Anděl - T. Kubalík, Diviš, Jiránek. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

Hradec Králové: Rybár - Pláněk, Vydarený, Zámorský, Cibulskis, Gregorc, Graňák, F. Pavlík - Köhler, Dzerins, Šimánek - Bednář, Kukumberg, Cingel - Smoleňák, Koukal, Červený - Vopelka, Berger, M. Látal. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávka: 15. Eminger (Žejdl, P. Musil), 21. P. Holík (Kotvan, Klepiš), 60. P. Musil - 40. Ďaloga. Rozhodčí: Mrkva, Pražák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 3597.

Sestavy:

Mladá Boleslav: Maxwell - J. Hanzlík, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, Říha - Orsava, Žejdl, Valský - Klepiš, P. Musil, P. Kousal - Pacovský, P. Holík, Lenc - Volf, Urban, Samuels. Trenéři: Kýhos, Ujčík a Žabka.

Sparta: J. Laco - Piskáček, Švrček, Kalina, Z. Michálek, Ďaloga, T. Pavelka - Kudrna, P. Vrána, Říčka - Forman, Pech, Klimek - Jarůšek, J. Hlinka, Reichenberg - Uher, Černoch, Rousek. Trenéři: F. Výborný, J. Nedvěd a Janeček.

HC Škoda Plzeň - Bílí Tygři Liberec 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. Kratěna, 39. Stach (Gulaš), 46. J. Kindl, 48. Pulpán (Gulaš, M. Svoboda) - 20. Bližňák (Ordoš), 23. L. Krenželok (Bakoš). Rozhodčí: Hribik, M. Petružálek - Kis, Špůr. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. Diváci: 7222.

Sestavy:

Plzeň: M. Svoboda - Kadlec, Moravčík, Jones, D. Sklenička, Čerešňák, J. Kindl, Pulpán - Gulaš, Mertl, Schleiss - D. Kindl, Kratěna, Indrák - Kantner, Stach, P. Straka - Pour, Kracík, Rubner. Trenéři: Martin Straka, Vlasák, Čihák a Jiří Hanzlík.

Liberec: Will - Pyrochta, Ševc, Kolmann, Šmíd, Jánošík, Derner, Maier - Lakatoš, P. Jelínek, Kvapil - Bakoš, Redenbach, L. Krenželok - Ordoš, Bližňák, J. Vlach - D. Špaček, Vantuch, Mikyska. Trenéři: Mlejnek a V. Čermák.