Jágr a Calgary pracují na ukončení spolupráce, píší v zámoří. Vrátí se český útočník do Evropy?

Lukáš Caha Sport Lukáš Caha, Sport
Aktualizováno 7. 1. 2018 14:28
Blíží se konec Jaromíra Jágra v dresu Calgary? Expert kanadské televizní stanice Elliotte Friedman potvrdil, že český útočník a Flames jednají o ukončení spolupráce. "…jeho agent má svolení jednat s jinými týmy. Nic není stvrzeno, jeho čas v Calgary je však u konce," napsal na sociální síť Twitter.
Jágrovy dny v Calgary jsou podle kanadských médií sečteny
Jágrovy dny v Calgary jsou podle kanadských médií sečteny | Foto: ČTK

Calgary - Podle experta kanadské televizní stanice Eliotta Friedmana nebude Jaromír Jágr nadále pokračoval v Calgary. Klub má s hráčem jednat o ukončení spolupráce. Jágrův agent Petr Svoboda tak hledá pro hokejovou legendu nové angažmá. 

Kam by Jágrovy další kroky mohly vést? Ve hře je jak odchod z NHL i případný trejd. Pokud by se český útočník vrátil do Evropy, dalo by se pak uvažovat i o jeho startu na olympijském turnaji v Koreji. Objevily se však také informace o jeho návratu do Pittsburghu

Chvíli před prohlášením Friedmana napsal na Twitter uznávaný hokejový analytik Bob McKenzie, že se Jágr bude snažit v Calgary pokračovat, avšak zároveň dodal i to, že v tomhle ohledu není příliš optimistický. 

Pětačtyřicetiletý Jágr vynechal devět z posledních čtrnácti utkání. Od začátku sezony jej trápí zdravotní potíže. Ve dvaadvaceti duelech vstřelil pouze jeden gól a na šest dalších asistoval. 

Nadále však může usilovat o rekord Gordieho Howea v počtu odehraných zápasů v NHL. Jágr nastoupil v základní části soutěže k 1733 utkáním a před sebou už má pouze legendy Marka Messiera (1756 zápasů) a Gordieho Howea (1767).

 

Právě se děje

před 10 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy