Budějovice dostaly zelenou od svazu i Mountfieldu

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
13. 8. 2013 15:19
HC Mountfield přistoupil na dohodu o vypovězení smlouvy o pronájmu Budvar arény. Zároveň ČSLH přijal HC Motor České Budějovice a. s. za člena svazu.
V Českých Budějovicích mohou v klidu pokračovat v přípravě na sezonu. Zdá se, že pro start v 1. lize mají volnou cestu.
V Českých Budějovicích mohou v klidu pokračovat v přípravě na sezonu. Zdá se, že pro start v 1. lize mají volnou cestu. | Foto: Robert Straka - hokejcb.cz

Praha - Hokejoví fanoušci v Českých Budějovicích už pomalu mohou vítat 1. ligu. Úterní události totiž napomohly k tomu, že jihočeskou metropoli dělí od působení ve druhé nejvyšší soutěži jen formality.

Dopoledne HC Mountfield přistoupil na dohodu o vypovězení smlouvy o pronájmu Budvar arény, kterou nyní může budějovická radnice dát k dispozici svému klubu pod vedením Radka Bělohlava.

"Byly dvě možnosti. Buď za určitých podmínek ukončíme dohodou o pronájmu, nebo že nový subjekt v Budějovicích převezme naše akcie. Nakonec se uskutečňuje ta první varianta," potvrdil Aktuálně.cz člen představenstva Mountfieldu Miroslav Schön.

V odpoledních hodinách pak výkonný výbor ČSLH schválil žádost HC Motor České Budějovice a. s., jenž je od pondělí v držení subjektu místních slavných odchovanců CB Hokej 2013, o přijetí za člena svazu.

Bělohlavův klub už navíc členem svazu je, a tak po doladění slíbeného prodeje licence z Hradce Králové Motoru by se měla celá záležitost s převodem dokončit v horizontu několika dnů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 13 minutami

Česká pošta zruší od května 669 pracovních míst, zejména manažerských a úřednických

Česká pošta zruší od letošního května 669 pracovních míst, zejména manažerských a úřednických. Státní podnik si od toho slibuje úsporu 500 milionů korun ročně. Restrukturalizace administrativních pozic a rušení jejich agend je podle vedení pošty dalším krokem k optimalizaci nákladů. Dnes o tom informoval mluvčí pošty Matyáš Vitík. Česká pošta zaměstnává celkem 27 000 pracovníků.

Rušení míst se týká úřednické, administrativní, centrálně řízené části firmy. "Pošťáků, tedy modrých límečku, se tak propouštění netýká. Lidi do provozu naopak nabíráme," uvedl generální ředitel pošty Roman Knap.

V posledních letech pošta hospodaří se ztrátou. Za rok 2021 počítá se ztrátou okolo 800 milionů Kč, což je však zhruba o půl miliardy korun nižší propad než v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
před 14 minutami

Bývalý ministr zdravotnictví Arenberger oznámil rezignaci na post ředitele vinohradské nemocnice. Chce se věnovat tamní dermatovenerologické klinice

před 31 minutami

Při náletech v Jemenu podle nevládní organizace zahynulo přes 60 lidí

Při náletech v Jemenu v pátek přišlo život více než 60 dospělých a tři děti. S odkazem na humanitární organizaci Save the Children o tom informovala agentura Reuters. Svědci na místě předtím agentuře sdělili, že několik lidí, včetně afrických migrantů, přišlo o život při náletu v provincii Saada. Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) mezitím informoval, že si nálet na věznici, kterou kontrolují šíitští povstalci, vyžádal sto mrtvých nebo zraněných. V kolika případech šlo o oběti na životech, není ale z prohlášení jasné.

Koalice vedená Saúdskou Arábií v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům začátkem tohoto týdne po útocích na Spojené arabské emiráty. Při jednom z náletů bylo podle agentury Reuters zasaženo záchytné centrum v severojemenské provincii Saada. Zatím však není jasné, kolik lidí přišlo o život. Podle Reuters jsou mezi oběťmi i afričtí migranti. Záchranáři vytahovali těla z trosek ještě kolem poledne místního času.

Organizace Save the Children uvedla, že si nálety v Jemenu vyžádaly životy více než 60 dospělých a tří dětí. Další podrobnosti nesdělila. MVČK uvedl, že 100 lidí přišlo o život, nebo bylo zraněno při náletu na věznici, kterou v provincii Saada spravují povstalci. Podle MVČK nálet provedla koalice vedená Saúdskou Arábií a lze očekávat, že se bilance obětí bude zvyšovat, jelikož záchranné práce na místě pokračují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy