Komplikace v Budějovicích. Převody licence se protahují

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
8. 8. 2013 17:36
Podle ČSLH není ještě dokončen ani převod licence z Hradce do HC Motor. Ten totiž stále není zaregistrován na svazu.
Tým Radka Bělohlavu už trénuje na ledě, licence však do Českých Budějovic ještě oficiálně nedorazila
Tým Radka Bělohlavu už trénuje na ledě, licence však do Českých Budějovic ještě oficiálně nedorazila | Foto: Robert Straka - hokejcb.cz

Praha - Když minulý týden v Českých Budějovicích rozhlásili, že prvoligovou licenci nakonec přece jen získá subjekt CB Hokej 2013 Radka Bělohlava, mysleli si fanoušci, že nyní už půjde vše hladce.

Jenže uplynul další týden a převod z klubu HC Motor se stále neuskutečnil.

A to z jednoho prostého důvodu. Sám Motor totiž ještě nemá převod práv z Hradce dokončen.

"Na svazu žádná žádost o převodu licence neleží a ani nemůže. HC Motor České Budějovice, a.s. ještě není členem ČSLH," vysvětlil sekretář svazu Martin Urban.

Podle všeho by se měl přesun licence do Budějovic dotáhnout během následujícího týdne. "Jednání s Hradcem už jsou téměř uzavřena. Myslím, že příští týden se to dotáhne," sdělil Aktuálně.cz manažer HC Motor Jaroslav Brabec.

Licence je podmínkou pro odblokování arény

Právě získání licence klubem CB Hokej 2013 je jednou z podmínek, aby společnost HC Mountfield vypověděla budějovické radnici smlouvu o pronájmu Budvar arény, kterou Bělohlavův tým potřebuje.

Návrh Mountfieldu, zastupovaným Miroslavem Schönem, bude v pátek projednávat mimořádně svolaná rada města. "Společnost drží klíče nejen od smluv na pronájem Budvar arény od města, ale sehrává rozhodující roli v mládežnickém hokeji," uvedl v prohlášení náměstek primátora Miroslav Joch.

Kolik se přesune hráčů?

S nákupem licence je ale spojen i převod hráčů pod smlouvou, kteří se neprobojují do A mužstva HC Mountfield Hradec Králové. Oproti původním informacím o deseti hráčích se nakonec ukázalo, že se jedná až o dvacet. CB Hokej 2013 přitom už početný kádr má.

"Pan Schön Radku Bělohlavovi přislíbil, že je ochoten podmínky změkčit," podotkl Joch.

Dalšími požadavky Mountfieldu jsou nákup alespoň 51% akcií společnosti HC Motor sdružením CB Hokej 2013 a odkup majetku, který v Budvar Aréně zůstává. Na něj si radnice nyní zadala zpracování vlastního odhadu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

Při náletech v Jemenu podle nevládní organizace zahynulo přes 60 lidí

Při náletech v Jemenu v pátek přišlo život více než 60 dospělých a tři děti. S odkazem na humanitární organizaci Save the Children o tom informovala agentura Reuters. Svědci na místě předtím agentuře sdělili, že několik lidí, včetně afrických migrantů, přišlo o život při náletu v provincii Saada. Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) mezitím informoval, že si nálet na věznici, kterou kontrolují šíitští povstalci, vyžádal sto mrtvých nebo zraněných. V kolika případech šlo o oběti na životech, není ale z prohlášení jasné.

Koalice vedená Saúdskou Arábií v Jemenu zintenzivnila útoky proti šíitským povstalcům začátkem tohoto týdne po útocích na Spojené arabské emiráty. Při jednom z náletů bylo podle agentury Reuters zasaženo záchytné centrum v severojemenské provincii Saada. Zatím však není jasné, kolik lidí přišlo o život. Podle Reuters jsou mezi oběťmi i afričtí migranti. Záchranáři vytahovali těla z trosek ještě kolem poledne místního času.

Organizace Save the Children uvedla, že si nálety v Jemenu vyžádaly životy více než 60 dospělých a tří dětí. Další podrobnosti nesdělila. MVČK uvedl, že 100 lidí přišlo o život, nebo bylo zraněno při náletu na věznici, kterou v provincii Saada spravují povstalci. Podle MVČK nálet provedla koalice vedená Saúdskou Arábií a lze očekávat, že se bilance obětí bude zvyšovat, jelikož záchranné práce na místě pokračují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy