Fotbalové MS 2022 v Kataru

Fotbalové MS 2022 v Kataru

22. fotbalové mistrovství světa v historii uspořádá od 21. listopadu do 18. prosince Katar. Hrát se bude mimořádně v zimním termínu, neboť příliš vysoké letní teploty by mohly hráče i diváky ohrozit. 

Jde o první turnaj, který se koná v arabském světě, jeho volba ale byla značně kontroverzní a někdejší šéf FIFA Sepp Blatter dokonce prohlásil, že šlo o chybu, a že Katar své pořadatelství získal i díky podvodům. 

Mnoho států také vyjádřilo znepokojení nad podmínkami, za kterých vznikala infrastruktura pro šampionát. Podle lidskoprávních organizací docházelo ke zneužívání zahraničních dělníků a de facto otroctví

Turnaj se každopádně v Kataru nakonec uskuteční. Zúčastní se ho 32 týmů, Česko vypadlo v baráži se Švédskem. Titul bude obhajovat Francie

Kapitán mistrů světa Lloris skončil v reprezentaci

Kapitán francouzských fotbalistů brankář Hugo Lloris ukončil reprezentační kariéru. S národním týmem v roce 2018 vyhrál mistrovství světa, na loňském šampionátu přidal stříbro, které má i z Eura 2016.

Brankář Tottenhamu o ukončení kariéry informoval v rozhovoru pro deník L'Équipe. "Každý si jednou uvědomí, že je na čase předat otěže někomu jinému," řekl šestatřicetiletý Loris.

"Vždy jsem říkal, že místo v reprezentaci nikomu nepatří. A proto musíme všichni, včetně mě, dbát na to, aby to tak bylo. Navíc tady je brankář, který je připraven (Mike Maignan)," prohlásil.

Lloris poprvé za Francii nastoupil v roce 2008 a nakonec v národním týmu nastoupil k rekordním 145 zápasům. Ve 121 utkáních vedl reprezentaci jako kapitán, což je také francouzský rekord.

Pokračovat