Velká fotbalová loupež. Nejcennější trofej vyčmuchal voříšek, pak ji prý roztavili

Podívejte se na pohnuté osudy zlaté Niké, nejcennější sportovní trofeje světa.
Zloději si vůbec nevšímali známek, které měly řádově vyšší hodnotu, a šli cíleně po fotbalové trofeji.
Scotland Yard se naneštěstí neměl čeho chytit, neboť výstava byla jen mizerně střežená, svědci se nehlásili a na místě nebyla zajištěna žádná významnější stopa.
A tak bezradnou policii nakonec zachránil až voříšek Pickles, který týden po krádeži trofej našel pohozenou v křoví nedaleko domu jeho páníčka Davida Corbetta. (Na fotce je psík Pickles na místě, kde se našla trofej pro vítěze mistrovství světa, pohozená v křoví).
“Chtěl jsem Picklesovi připnout na obojek vodítko, když jsem si té věci všiml. Byla zabalená do novin a pevně omotaná provázkem. Kousek novin jsem odtrhl a začalo mi prudce bušit srdce. Byla tam dámská postava, která držela nad hlavou mělkou mísu. Hned jsem poznal, že je to ta z televize.” Těmito slovy popsal David Corbett docela určitě nejslavnější venčení v historii fotbalu.
Foto: Profimedia.cz
Jakub Šafránek Dan Poláček Jakub Šafránek, Dan Poláček
Aktualizováno 29. 3. 2021 9:43
V roce 1966 byla během šampionátu v Anglii ukradena a znovu nalezena nejcennější sportovní trofej světa, pohár pro mistry světa ve fotbale. Největší zásluhu na jejím nalezení měl psík Pickles, kterému se ale odměna nakonec stala tragicky osudnou.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Tripartita se mimořádně sejde začátkem února, projedná nový návrh rozpočtu

Tripartita se v únoru mimořádně sejde kvůli novému návrhu státního rozpočtu. S odbory a zaměstnavateli budou pravidelně jednat také ekonomičtí ministři. Jejich pravidelné porady se obnoví. Po jednání tripartity to na tiskové konferenci řekl premiér Petr Fiala (ODS). Tripartita zasedla poprvé po nástupu nového kabinetu.

Původní verzi státního rozpočtu, kterou připravila ještě bývalá vláda Andreje Babiše (ANO), Fialův kabinet přepracovává. Plánovaný schodek 376 miliard korun chce dostat pod 300 miliard. Stát hospodaří nyní v rozpočtovém provizoriu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy