Velká fotbalová loupež. Nejcennější trofej vyčmuchal voříšek, pak ji prý roztavili

Podívejte se na pohnuté osudy zlaté Niké, nejcennější sportovní trofeje světa.
Zloději si vůbec nevšímali známek, které měly řádově vyšší hodnotu, a šli cíleně po fotbalové trofeji.
Scotland Yard se naneštěstí neměl čeho chytit, neboť výstava byla jen mizerně střežená, svědci se nehlásili a na místě nebyla zajištěna žádná významnější stopa.
A tak bezradnou policii nakonec zachránil až voříšek Pickles, který týden po krádeži trofej našel pohozenou v křoví nedaleko domu jeho páníčka Davida Corbetta. (Na fotce je psík Pickles na místě, kde se našla trofej pro vítěze mistrovství světa, pohozená v křoví).
“Chtěl jsem Picklesovi připnout na obojek vodítko, když jsem si té věci všiml. Byla zabalená do novin a pevně omotaná provázkem. Kousek novin jsem odtrhl a začalo mi prudce bušit srdce. Byla tam dámská postava, která držela nad hlavou mělkou mísu. Hned jsem poznal, že je to ta z televize.” Těmito slovy popsal David Corbett docela určitě nejslavnější venčení v historii fotbalu.
Foto: Profimedia.cz
Jakub Šafránek Dan Poláček Jakub Šafránek, Dan Poláček
Aktualizováno 29. 3. 2021 9:43
Na konci března uplynulo 55 let od nervózního týdne, během kterého byla v Londýně ukradena a znovu nalezena nejcennější sportovní trofej světa, pohár pro mistry světa ve fotbale. Největší zásluhu na jejím nalezení měl psík Pickles, kterému se ale odměna nakonec stala tragicky osudnou.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Na letišti v Mošnově na Novojičínsku začaly Dny NATO, v okolí se tvoří kolony

Společným seskokem českých a polských parašutistů s vlajkami v sobotu na letišti v Mošnově na Novojičínsku začaly dvoudenní Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR. Po oba dny je v osmihodinovém programu připraveno mnoho dynamických ukázek na zemi i ve vzduchu. Kromě toho mohou lidé vidět na zemi řadu atraktivních strojů, mezi nimi poprvé víceúčelový letoun F-35 Lightning II nebo bezpilotní letoun MQ-9 Reaper.

V okolí letiště se i letos tvoří kolony aut, vzhledem k omezené kapacitě akce ale nejsou tak dlouhé jako v jiných letech. Operátor speciální policejní linky Michal Tichý řekl ČTK, že kolony ze všech stran dosahují maximálně tří kilometrů.

Dny NATO jsou největší bezpečnostní přehlídkou v Evropě. Na akci se představují armádní, bezpečnostní a záchranářské jednotky ze 17 zemí. Speciální partnerskou zemí je letos Švédsko.

Vstup na dvoudenní akci, která se koná nedaleko Ostravy, je zdarma. V minulosti ji navštěvovalo i přes 200 tisíc lidí, mnoho i ze zahraničí, zejména z Polska a Slovenska. Loni musely být Dny NATO kvůli koronavirové pandemii bez diváků v místě akce, lidé mohli program sledovat v televizi a na internetu. Letos je počet diváků omezený maximálně na 40 tisíc každý den.

Kvůli kontrole počtu lidí si letos návštěvníci poprvé museli předem pořídit vstupenky. Jsou sice nadále zdarma, ale lidé zaplatili 15 korun jako servisní poplatek. Musí rovněž mít potvrzení o bezinfekčnosti, tedy očkování proti covidu-19, prodělání nemoci nebo negativním testu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy