Velká fotbalová loupež. Nejcennější trofej vyčmuchal voříšek, pak ji prý roztavili

Podívejte se na pohnuté osudy zlaté Niké, nejcennější sportovní trofeje světa.
Zloději si vůbec nevšímali známek, které měly řádově vyšší hodnotu, a šli cíleně po fotbalové trofeji.
Scotland Yard se naneštěstí neměl čeho chytit, neboť výstava byla jen mizerně střežená, svědci se nehlásili a na místě nebyla zajištěna žádná významnější stopa.
A tak bezradnou policii nakonec zachránil až voříšek Pickles, který týden po krádeži trofej našel pohozenou v křoví nedaleko domu jeho páníčka Davida Corbetta. (Na fotce je psík Pickles na místě, kde se našla trofej pro vítěze mistrovství světa, pohozená v křoví).
“Chtěl jsem Picklesovi připnout na obojek vodítko, když jsem si té věci všiml. Byla zabalená do novin a pevně omotaná provázkem. Kousek novin jsem odtrhl a začalo mi prudce bušit srdce. Byla tam dámská postava, která držela nad hlavou mělkou mísu. Hned jsem poznal, že je to ta z televize.” Těmito slovy popsal David Corbett docela určitě nejslavnější venčení v historii fotbalu.
Foto: Profimedia.cz
Jakub Šafránek Dan Poláček Jakub Šafránek, Dan Poláček
Aktualizováno 29. 3. 2021 9:43
Na konci března uplynulo 55 let od nervózního týdne, během kterého byla v Londýně ukradena a znovu nalezena nejcennější sportovní trofej světa, pohár pro mistry světa ve fotbale. Největší zásluhu na jejím nalezení měl psík Pickles, kterému se ale odměna nakonec stala tragicky osudnou.
 

Právě se děje

před 55 minutami

Útočník s nožem zavraždil u Paříže policejní úřednici, policie ho zastřelila

Útočník s nožem ve francouzském městě Rambouillet u vchodu na policejní stanici zavraždil devětačtyřicetiletou policejní úřednici. Policisté ho postřelili, později zemřel. Podle médií byl muž občanem Tuniska, ale ve Francii pobýval legálně a měl čistý trestní rejstřík.

Aktualizováno před 1 hodinou

Koalice Spolu navrhuje, aby šéf BIS Koudelka dostal státní vyznamenání

Koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) navrhuje, aby ředitel Bezpečnostní informační služby (BIS) Michal Koudelka obdržel státní vyznamenání. Chce tím ocenit práci kontrarozvědky pro českou bezpečnost, informovalo uskupení v tiskové zprávě. Medaile Za zásluhy by byla podle nich adekvátním oceněním i za zvládnutí situace v posledních dnech, kdy vyšly najevo informace o zapojení ruských agentů do výbuchu muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku v roce 2014.

Koudelka podle koalice Spolu nynější situaci, která vyústila v diplomatickou krizi mezi ČR a Ruskem, zvládl bravurně, i když byl vystaven "různým tlakům a zájmům ze strany zahraničních i domácích spolupracovníků cizích mocností". "Ředitel BIS Koudelka je člověk, který slouží občanům této země s plným nasazením. Dělá práci, o které se většinou vůbec nedozvíme, ale přesto je pro naši bezpečnost naprosto zásadní," uvedl v tiskové zprávě předseda lidovců Marian Jurečka.

Zeman činnost BIS a Koudelky dlouhodobě kritizuje, šéfa kontrarozvědky pětkrát odmítl jmenovat generálem. Premiér Andrej Babiš (ANO) tento týden uvedl, že kabinet opět navrhne Koudelkovo povýšení do hodnosti generála. Vláda o tom bude rozhodovat v pondělí. Rovněž udělování státních vyznamenání patří mezi pravomoci prezidenta.

Další zprávy