Liga v Drnovicích zase kvete. Stadion mezi domky žije i chátrá, vrací se slavná jména

Liga v Drnovicích zase kvete. Stadion mezi domky žije i chátrá, vrací se slavná jména
Stadion, na který se svého času vešlo i přes sedm tisíc diváků, zažívá díky působení Vyškova fotbalovou renesanci. Ve šlágru druhé ligy zde Vyškov v sobotu porazil pražskou Duklu 2:0 a upevnil si vedení v tabulce po podzimní části.
A zatímco tribuna A (na předchozím snímku) nabízí divákům komfort, protější tribuna B i další zbytky stadionu nadále umírají. Když Drnovice v roce 2006 zkrachovaly a zmizely z fotbalové mapy, areál spadl do konkurzního řízení a začal chátrat.
Až v březnu 2016 vydražila stadion neznámá společnost Mengas a o rok později ho přeprodala obci.
MFK Vyškov, klub ze sousedního města, se do Drnovic nastěhoval v roce 2021 a vzhledem k jeho fotbalovému vzestupu se na místě rázem hraje o špici druholigové tabulky. Na konci minulé sezony byl Vyškov dokonce blízko postupu, ale v baráži o ligu padl se Zlínem.
Foto: Dalibor Sosna
Ondřej Zoubek Dalibor Sosna, Ondřej Zoubek
14. 11. 2023 6:28
Drnovice se hlavně na přelomu tisíciletí proslavily jako fotbalová vesnice. Místní klub došel během deseti sezon v nejvyšší soutěži až k třetímu místu, do obce s dvěma a půl tisíci obyvateli dotáhl evropské poháry a hrály zde osobnosti jako Radek Drulák, Jozef Weber nebo Jaroslav Šilhavý. Nyní působí v Drnovicích sousední druholigový Vyškov a ve fotogalerii zjistíte, jak to v areálu vypadá.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy