Béčko Sparty nikoho z ligy nezachrání, na postupové pozici neskončí

11. 5. 2022 19:31
Fotbalisté Sparty B prohráli v předposledním 29. kole druhé ligy na stadionu Líšně 0:1 a nemohou skončit na druhé ani třetí barážové příčce. Z nejvyšší soutěže tak do baráže zamíří 14. i 15. tým tabulky po nadstavbové části.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Postupující do baráže z druhé ligy zatím nejsou známí. O dvě místa budou v sobotním závěrečném 30. kole usilovat v přímém souboji třetí Vlašim s druhou Opavou a čtvrtá Líšeň, která se představí na hřišti sestupujícího Žižkova. Opava má na kontě 51 bodů, Vlašim s Líšní o bod méně. Z nejvyšší soutěže budou hrát baráž Teplice, o dalším účastníkovi se rozhodne rovněž v sobotu.

Ústí nad Labem se stalo druhým sestupujícím. Severočeši prohráli v Opavě 0:2 a mají osmibodovou ztrátu na čtrnáctý Třinec. Arma opouští druhou ligu po 11 letech. Slezané rozhodli až v závěrečné čtvrthodině, kdy se trefili Kopečný a Šigut. Jejich spoluhráč Helešic předtím neproměnil penaltu, hostující Emmer byl v 80. minutě vyloučen po druhé žluté kartě.

Líšeň od začátku měla nad sparťanskou rezervou převahu, ale z mnoha domácích šancí v první půli se ujala pouze Málkova gólová hlavička z 30. minuty. Brňané si po změně stran náskok bez větších problémů pohlídali.

Vlašim v Praze remizovala s Duklou 1:1. Už v páté minutě na Julisce otevřel skóre domácí Piroch. V 77. minutě srovnal Zlatohlávek. Dejvické mužstvo čeká na výhru šest kol a je deváté.

Zbrojovka Brno, která už má zajištěný postup do nejvyšší soutěže, prohrála v Chrudimi 2:3 a nebodovala po sérii čtyř vítězství.

Fotbalová FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA - 29. kolo:

Chrudim - Brno 3:2 (1:1), Dukla Praha - Vlašim 1:1 (1:0), Jihlava - Příbram 2:1 (1:0), Líšeň - Sparta B 1:0 (1:0), Opava - Ústí nad Labem 2:0 (0:0), Prostějov - Varnsdorf 0:4 (0:1), Táborsko - Žižkov 1:0 (1:0), Třinec - Vyškov 1:0 (0:0).

1. Brno 29 22 2 5 60:28 68
2. Opava 29 14 9 6 46:30 51
3. Vlašim 29 15 5 9 58:38 50
4. Líšeň 29 14 8 7 44:30 50
5. Sparta B 29 13 6 10 48:35 45
6. Varnsdorf 29 13 5 11 47:35 44
7. Jihlava 29 11 8 10 29:34 41
8. Táborsko 29 10 9 10 32:33 39