Záplavy komplikují Plzni přípravu na kvalifikaci Ligy mistrů

ČTK ČTK
5. 6. 2013 12:58
V Luční ulici jsou tréninková hřiště, na kterých měli mít čerství ligoví šampioni od 17. června do 10. července tréninkovou základnu. Hřiště jsou stále pod vodou.
Pavel Vrba a plzeňský klub mají kvůli záplavám nepříjemné starosti.
Pavel Vrba a plzeňský klub mají kvůli záplavám nepříjemné starosti. | Foto: CPA

Plzeň - Záplavy, které v minulých dnech zasáhly plzeňskou Luční ulici v čtvrti Roudná, mohou fotbalistům Viktorie Plzeň zkomplikovat zahájení přípravy na kvalifikaci Ligy mistrů.

V Luční ulici jsou tréninková hřiště, na kterých měli mít čerství ligoví šampioni od 17. června do 10. července tréninkovou základnu. Hřiště jsou stále pod vodou a není jasné, nakolik záplavy povrch hřišť poškodily, řekl dnes ČTK generální manažer klubu Adolf Šádek.

Namísto sportovců divoké kachny

"Ještě v sobotu se tady hrálo mistrovské utkání a od neděle se tady může hrát maximálně tak vodní pólo. Situace není pro fotbal příznivá," konstatoval. Právě na hřištích v Luční ulici mělo kvůli nynější rekonstrukci ve Štruncových sadech A mužstvo zahájit 17. června přípravu.

"Ty problémy jsou pro nás velké, budeme muset hledat nějaké řešení," přiznal Šádek. Z areálu je nyní jedna velká laguna, z níž vystupují ploty a tribuny. Namísto sportovců se tu prohánějí divoké kachny.

"Už probíhají jednání, abychom měli alternativu, protože si neumím představit, že bych panu (trenérovi Pavlu) Vrbovi řekl, že prostě nemá kde trénovat, ať dá klukům ještě týden volno. Na to budeme muset být připraveni," uvedl Šádek.

Připravuje se nasazení největšího čerpadla

Sportoviště, která jsou v majetku města, zasáhly záplavy už v roce 2002. Nyní sice voda nedosáhla do takové výšky jako tehdy, škody ale mohou být větší, protože hřiště mají nyní umělý trávník. Areál je sice podle Šádka pojištěný, pro fotbalisty je ale důležité, zda a kdy ho budou moci používat.

Podle Miroslava Brabce, starosty prvního městského obvodu, kam areál patří, se připravuje nasazení velkého lagunového čerpadla, největšího v kraji, které by mělo vodu během několika hodin odčerpat. Vzhledem k poloze hřišť totiž sama neodteče. Zmenšení laguny pomůže dostat vodu i ze zahrad několika domů v ulici.

Likvidace laguny bude jen začátkem řešení problému. "Je otázka, až se voda odčerpá, jestli zůstane bláto, nebo jestli voda byla relativně čistá a jen protekla," upozornil Šádek. Obává se, aby voda nezvedla povrch umělého trávníku.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 6 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy