Záplavy komplikují Plzni přípravu na kvalifikaci Ligy mistrů

ČTK ČTK
5. 6. 2013 12:58
V Luční ulici jsou tréninková hřiště, na kterých měli mít čerství ligoví šampioni od 17. června do 10. července tréninkovou základnu. Hřiště jsou stále pod vodou.
Pavel Vrba a plzeňský klub mají kvůli záplavám nepříjemné starosti.
Pavel Vrba a plzeňský klub mají kvůli záplavám nepříjemné starosti. | Foto: CPA

Plzeň - Záplavy, které v minulých dnech zasáhly plzeňskou Luční ulici v čtvrti Roudná, mohou fotbalistům Viktorie Plzeň zkomplikovat zahájení přípravy na kvalifikaci Ligy mistrů.

V Luční ulici jsou tréninková hřiště, na kterých měli mít čerství ligoví šampioni od 17. června do 10. července tréninkovou základnu. Hřiště jsou stále pod vodou a není jasné, nakolik záplavy povrch hřišť poškodily, řekl dnes ČTK generální manažer klubu Adolf Šádek.

Namísto sportovců divoké kachny

"Ještě v sobotu se tady hrálo mistrovské utkání a od neděle se tady může hrát maximálně tak vodní pólo. Situace není pro fotbal příznivá," konstatoval. Právě na hřištích v Luční ulici mělo kvůli nynější rekonstrukci ve Štruncových sadech A mužstvo zahájit 17. června přípravu.

"Ty problémy jsou pro nás velké, budeme muset hledat nějaké řešení," přiznal Šádek. Z areálu je nyní jedna velká laguna, z níž vystupují ploty a tribuny. Namísto sportovců se tu prohánějí divoké kachny.

"Už probíhají jednání, abychom měli alternativu, protože si neumím představit, že bych panu (trenérovi Pavlu) Vrbovi řekl, že prostě nemá kde trénovat, ať dá klukům ještě týden volno. Na to budeme muset být připraveni," uvedl Šádek.

Připravuje se nasazení největšího čerpadla

Sportoviště, která jsou v majetku města, zasáhly záplavy už v roce 2002. Nyní sice voda nedosáhla do takové výšky jako tehdy, škody ale mohou být větší, protože hřiště mají nyní umělý trávník. Areál je sice podle Šádka pojištěný, pro fotbalisty je ale důležité, zda a kdy ho budou moci používat.

Podle Miroslava Brabce, starosty prvního městského obvodu, kam areál patří, se připravuje nasazení velkého lagunového čerpadla, největšího v kraji, které by mělo vodu během několika hodin odčerpat. Vzhledem k poloze hřišť totiž sama neodteče. Zmenšení laguny pomůže dostat vodu i ze zahrad několika domů v ulici.

Likvidace laguny bude jen začátkem řešení problému. "Je otázka, až se voda odčerpá, jestli zůstane bláto, nebo jestli voda byla relativně čistá a jen protekla," upozornil Šádek. Obává se, aby voda nezvedla povrch umělého trávníku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Bílý dům mě připravil už o pět miliard dolarů, tvrdí Trump

Americký prezident Donald Trump službou vlasti v Bílém domě přišel až o pět miliard dolarů (115 miliard korun). Řekl to novinářům s tím, že kdyby měl možnost se znovu rozhodnout, nezaváhal by ani chvilku a opět si vybral práci pro Spojené státy, napsala agentura Reuters.

Odhad Trumpova jmění se podle Forbesu či Bloombergu pohybuje okolo tří miliard dolarů (68 miliard korun), přesná částka ale známa není.

"Jestli tratím dvě miliardy dolarů, pět miliard dolarů, nebo méně, to je úplně jedno. Je mi to jedno," řekl Trump. "Dělám to pro tuto zemi, dělám to pro lidi," dodal.

Další zprávy