FOTO 50 nejlepších fotek této sezony Gambrinus ligy

Projděte si ty nejlepší fotky, které během uplynulého ročníku Gambrinus ligy nasbírali fotografové Aktuálně.cz.
Tak schválně, odkud je tahle fotka? Napovíme, že v pozadí je tzv. "lízátko" a tenhle velký pohár obvykle dává jeden český pivovar jen těm nejlepším. Ano, správně, fotka pochází z mistrovských oslav titulu Plzně, který v sobotu ukořistila v Hradci Králové.
Tady je asi všechno jasné. Milan Baroš se loučí s fanoušky Baníku Ostrava po posledním duelu ročníku s Jabloncem. Na podzim už nejspíš bude zase kopat v zahraničí.
Fanoušci na ligu letos nezanevřeli. I když nejvyšší návštěvy měla průměrně Sparta, její úhlavní rival možná působil nejvýtvarněji. A nebo se jen zkrátka našim fotografům lépe fotí v Edenu.
Konec. Možná právě v Jihlavě přišli Sparťané o titul, když jen remizovali s Vysočinou 2:2. Ke ztrátě notně přispěl i Jiří Jarošík (vleže vlevo), který si dal vlastní gól.
Foto: Aktuálně.cz
Projděte si ty nejlepší fotky, které během uplynulého ročníku Gambrinus ligy nasbírali fotografové Aktuálně.cz.

Projděte si ty nejlepší fotky, které během uplynulého ročníku Gambrinus ligy nasbírali fotografové Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 19 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy