Záložník Mareček přestoupil ze Sparty do Lokerenu

ČTK ČTK
29. 1. 2018 18:06
Sedmadvacetiletý Lukáš Mareček už v minulosti v Belgii působil v dresu bruselského Anderlechtu. Teď bude hráčem Lokerenu.
Lukáš Mareček.
Lukáš Mareček. | Foto: Milan Kammermayer

Praha - Záložník Lukáš Mareček přestoupil ze Sparty do Lokerenu, se kterým trojnásobný reprezentant podepsal smlouvu do konce června 2021. Sedmadvacetiletý fotbalista už v minulosti v Belgii působil v dresu bruselského Anderlechtu. 

"Vracím se po čtyřech rokách a to, že vím, do čeho jdu, může být moje výhoda," uvedl tiskové zprávě Mareček, který přišel do Anderlechtu v roce 2010 z Brna. V belgickém celku strávil tři sezony, v ročníku 2012/2013 odešel na hostování do Heerenveenu.

V roce 2013 přestoupil do Sparty, za kterou v nejvyšší soutěži odehrál 100 zápasů a získal s ní double za triumf v lize i poháru. Začátkem roku mu však vedení klubu oznámilo, že s ním pro jaro už nepočítá. "Nejsem nadšený z toho, jak se Sparta v konci zachovala. Musel jsem chvíli trénovat bokem a nemohl jsem být v týmu," uvedl.

V třináctém celku belgické ligy se Mareček mimo jiné potká se sportovním ředitelem Willym Reyndersem, který jako trenér v klubu zažil české hráče Jana Kollera, Romana Vonáška, Martina Pěničku nebo Václava Budku.

Marečkův dnes už bývalý spoluhráč Vjačeslav Karavajev míří do Nizozemska. "Jde o klub z nizozemské ligy, jednání spějí do finální fáze," řekl idnes.cz hráčův agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest International.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP
Další zprávy