Patří do generace Gonzala Higuaína, Marcela nebo Sergia Ramose. V Realu potkal ale také Wesleyho Sneijdera nebo Ruuda van Nistelrooye. Přesto není zdaleka tak známý jako jeho spoluhráči.
Drentheho kariéra šla po strmém vzestupu poměrně rychle zase z kopce. Technicky skvěle nadaný křídelník přišel do Madridu z Feyenoordu po vydařeném mistrovství světa hráčů do 20 let. Na stadionu Santiaga Bernabeu se ale neprosadil a chodil po hostováních.
Neuchytil se však nikde a po skončení smlouvy v Realu dokonce půl roku nehrál vrcholový fotbal vůbec. Až na začátku roku 2013 zakotvil v Rusku. V Alanii Vladikavkaz, severně od hranic s Gruzií, nedaleko výbušného Čečenska.
Nizozemec dodnes prohlašuje, že ho do vzdálené země nalákala lukrativní platová nabídka.
V Rusku ale rychle procitl.
Zázemí v klubu bylo daleko od jeho představ, stejně jako život ve městě poblíž státních hranic, které je jen o něco málo větší než Ostrava.
"Nebylo to vůbec ideální místo. Je to totálně zničené město, kde se nemáte jak bavit, i když máte hromadu peněz," řekl Drenthe pro nizozemskou stanici RTV.
Ve Vladikavkazu strávil pouhého půl roku a rád se poté stěhoval na britské ostrovy do Readingu. Vzpomněl i na tamní kulturní specifika. "Vodka… pili jsme ji často, byla to jedna z našich jistot," svěřil se. "Bylo snadné si na to zvyknout. Měli jsme vodku i v týmovém autobusu, v Rusku to tak chodí," vzpomínal.
Za půl roku v Alanii vstřelil jen tři branky. Poté vystřídal několik klubů, v Evropě, Turecku i Spojených arabských emirátech. Nyní hraje ve Španělsku za třetiligový Real Murcia. Před dvěma lety musel dokonce vyhlásit osobní bankrot, přestože za svou kariéru vydělal přibližně 3,5 milionu eur, v přepočtu asi 85 milionů korun.