Villarreal s Cazorlou v sestavě nastřílel pět gólů Betisu, Dost se trefil v Německu

27. 9. 2019 23:19
Fotbalisté Villarrealu tři dny po porážce 1:2 s mistrovskou Barcelonou deklasovali v předehrávce 7. kole španělské ligy 5:1 Betis Sevilla.
Fotbalisté Villarealu.
Fotbalisté Villarealu. | Foto: Milan Kammermayer

"Žlutá ponorka" vyhrála potřetí ze čtyř zápasů a posunula se na páté místo tabulky tři body za vedoucí Real Madrid, jenž má utkání k dobru.

Dvougólovým střelcem zápasu byl kamerunský útočník Karl Toko Ekambi, jenž se trefil v obou poločasech. Vítěznou branku zaznamenal v 68. minutě z penalty kapitán Santi Cazorla a trefil se v třetím ligovém duelu po sobě, což se mu ve 34 letech podařilo poprvé v kariéře.

Union opět nebodoval

Bundesligový nováček Union Berlín nebodoval v německé fotbalové lize potřetí za sebou. V předehrávce 6. kola německé fotbalové ligy podlehl tým z hlavního města doma 1:2 Eintrachtu Frankfurt, jenž si připsal první venkovní výhru v sezoně.

Góly začaly v Berlíně padat až po přestávce. Tři minuty po návratu z kabin se prosadil Nizozemec Bas Dost, jenž nastoupil poprvé v základní sestavě Eintrachtu. Na rozdíl dvou gólů zvýšil v 62. minutě Portugalec André Silva, domácí už pouze snížili čtyři minuty před koncem díky Nigerijci Anthonymu Ujahovi.

Frankfurt se posunul na sedmé místo tabulky, Union zůstal se čtyřmi body čtrnáctý a hrozí mu po dohrání kola pád na sestupové pozice.

Španělská fotbalová liga - 7. kolo:

Villarreal - Betis Sevilla 5:1 (39. a 76. Ekambi, 68. Cazorla z pen., 90.+2 Gerard, 90.+4 Chukwueze - 48. Emerson).

Německá fotbalová liga - 6. kolo:

Union Berlín - Eintracht Frankfurt 1:2 (86. Ujah - 48. Dost, 62. André Silva).

před 5 hodinami

Vaclík pomohl Seville k výhře nad Levante čistým kontem

Fotbalisté Sevilly zvítězili v utkání 9. kola španělské ligy nad Levante 1:0. Čistým kontem k tomu přispěl český brankář Tomáš Vaclík.

Jediný gól utkání, ve kterém měla domácí Sevilla navrch, vstřelil čtyři minuty před koncem Luuk de Jong. Vaclík, na kterého šly čtyři střelecké pokusy, si připsal už čtvrtou nulu z devíti ligových startů.

San Sebastian po dvou ligových prohrách zvítězil nad Betisem Sevilla 3:1 a posunul se na čtvrté místo. Utkání však nezačal ideálně, od 12. minuty prohrával. Ještě do přestávky skóre otočil, po vlastní brance Javiho Garcíi z 22. minuty se o čtrnáct minut později trefil Willian José. Zisk tří bodů pro domácí stvrdil v 58. minutě Portu.

Athletic Bilbao pouze remizoval s Valladolidem 1:1. Za domácí pálil v 33. minutě Iňaki Williams, Valladolid vyrovnal v 71. minutě díky vlastnímu gólu Iňiga Martíneze.