Salah vymazal odkazy na rodný Egypt. Naštvalo ho, že přišel o hlasy v anketě

Sport ČTK Sport, ČTK
26. 9. 2019 14:29
Egyptský fotbalový útočník Muhammad Salah se znovu dostal do sporu s národním svazem.
Muhammad Salah
Muhammad Salah | Foto: Reuters

Důvodem je tentokrát fakt, že se hvězdě Liverpoolu nezapočítaly dva egyptské hlasy v anketě Mezinárodní fotbalové federace FIFA o nejlepšího hráče světa, kde skončil čtvrtý o 20 bodů za vítězným Argentincem Lionelem Messim.

Sedmadvacetiletého Salaha dal na první místo jak reprezentační trenér Šavkí Gharíb, tak kapitán Ahmad Almuhammadí, jenže jejich hlasy na seznamu chybí.

Podle FIFA jsou neplatné, protože přiložené podpisy byly vyvedeny velkými písmeny a navíc chyběl povinný podpis generálního sekretáře egyptského svazu.

"Ať už se pokusí změnit mou lásku k Egyptu jakýmkoli způsobem, neuspějí," napsal Salah na twitter, kde zároveň smazal veškeré odkazy na rodnou zemi.

Nejlepší střelec předchozích dvou ročníků anglické ligy se už před loňským mistrovstvím světa v Rusku, kde Egypťané vypadli v základní skupině, přel se svazem o svá osobnostní práva.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

První návrh státního rozpočtu na příští rok počítá se schodkem 116 miliard korun, ale kvůli koronaviru se nejspíš zvýší

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) v prvním návrhu státního rozpočtu na rok 2021 plánuje schodek 116 miliard korun. Před schvalováním se však schodek pravděpodobně výrazně prohloubí, kvůli dalším opatřením přijímaným kvůli koronaviru.

Stávající verze navíc nepočítá například s výpadkem, který by nastal při zrušení superhrubé mzdy a zavedení patnáctiprocentní daně z příjmu, odhadovaným na 70 až 90 miliard korun.

Letošní schodek se kvůli koronavirové epidemii několikrát zvyšoval z původních 40 miliard na aktuálních 500 miliard korun. Schillerová počítá s tím, že svůj návrh na příští rok bude zpřesňovat podle dalších přijatých opatření.

"Příjmová strana je zatížena značnými nejistotami. Nemáme dohodu na superhrubé mzdě, to je jednoznačně spojeno s dohodou na rozpočtu. A je tam celá řada pozměňovacích návrhů k daňovému balíčku," řekla ČT Schillerová.

V neděli bude rozpočet na příští rok a související daňové změny probírat expertní tým prezidenta Miloše Zemana za účasti Schillerové a premiéra Andreje Babiše (ANO).

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy