Salah vymazal odkazy na rodný Egypt. Naštvalo ho, že přišel o hlasy v anketě

Sport ČTK Sport, ČTK
26. 9. 2019 14:29
Egyptský fotbalový útočník Muhammad Salah se znovu dostal do sporu s národním svazem.
Muhammad Salah
Muhammad Salah | Foto: Reuters

Důvodem je tentokrát fakt, že se hvězdě Liverpoolu nezapočítaly dva egyptské hlasy v anketě Mezinárodní fotbalové federace FIFA o nejlepšího hráče světa, kde skončil čtvrtý o 20 bodů za vítězným Argentincem Lionelem Messim.

Sedmadvacetiletého Salaha dal na první místo jak reprezentační trenér Šavkí Gharíb, tak kapitán Ahmad Almuhammadí, jenže jejich hlasy na seznamu chybí.

Podle FIFA jsou neplatné, protože přiložené podpisy byly vyvedeny velkými písmeny a navíc chyběl povinný podpis generálního sekretáře egyptského svazu.

"Ať už se pokusí změnit mou lásku k Egyptu jakýmkoli způsobem, neuspějí," napsal Salah na twitter, kde zároveň smazal veškeré odkazy na rodnou zemi.

Nejlepší střelec předchozích dvou ročníků anglické ligy se už před loňským mistrovstvím světa v Rusku, kde Egypťané vypadli v základní skupině, přel se svazem o svá osobnostní práva.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 24 minutami

Šéf banky Credit Suisse rezignoval, opakovaně porušil opatření proti koronaviru

Předseda správní rady švýcarské bankovní skupiny Credit Suisse António Horta-Osório kvůli porušení pravidel karantény v době pandemie nemoci covid-19 s okamžitou platností rezignoval. Ve funkci byl devět měsíců. Banka v prohlášení uvedla, že Horta-Osório odešel na základě interního vyšetřování a ve funkci ho nahradí Axel Lehmann.

Credit Suisse minulý měsíc při předběžném vyšetřování zjistila, že Horta-Osório porušil koronavirová pravidla. V červenci se zúčastnil finále tenisového turnaje ve Wimbledonu v době, kdy podle britských nařízení měl být v karanténě. V listopadu pak podle agentury Reuters porušil švýcarská pravidla, když přiletěl do země 28. listopadu a odletěl 1. prosince, ale po příletu měl být deset dní v karanténě.

"Horta-Osório byl sice zodpovědný za novou strategii, jeho krátké působní ale znamená, že reorganizace je pravděpodobně teprve v rané fázi. Ironií je, že Horta byl najat, aby napravil poškozenou pověst Credit Suisse a reorganizoval kulturu riskování v bance," uvedl analytik investiční firmy United First Partners Justin Tang. Dodal, že Credit Suisse se už delší dobu nachází v sekci "poškozené zboží".

Zdroj: ČTK
Další zprávy