Salah vymazal odkazy na rodný Egypt. Naštvalo ho, že přišel o hlasy v anketě

Sport ČTK Sport, ČTK
26. 9. 2019 14:29
Egyptský fotbalový útočník Muhammad Salah se znovu dostal do sporu s národním svazem.
Muhammad Salah
Muhammad Salah | Foto: Reuters

Důvodem je tentokrát fakt, že se hvězdě Liverpoolu nezapočítaly dva egyptské hlasy v anketě Mezinárodní fotbalové federace FIFA o nejlepšího hráče světa, kde skončil čtvrtý o 20 bodů za vítězným Argentincem Lionelem Messim.

Sedmadvacetiletého Salaha dal na první místo jak reprezentační trenér Šavkí Gharíb, tak kapitán Ahmad Almuhammadí, jenže jejich hlasy na seznamu chybí.

Podle FIFA jsou neplatné, protože přiložené podpisy byly vyvedeny velkými písmeny a navíc chyběl povinný podpis generálního sekretáře egyptského svazu.

"Ať už se pokusí změnit mou lásku k Egyptu jakýmkoli způsobem, neuspějí," napsal Salah na twitter, kde zároveň smazal veškeré odkazy na rodnou zemi.

Nejlepší střelec předchozích dvou ročníků anglické ligy se už před loňským mistrovstvím světa v Rusku, kde Egypťané vypadli v základní skupině, přel se svazem o svá osobnostní práva.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Platit kartou bude možné ve všech vlacích ČD s průvodčím, píše deník

S novým jízdním řádem od 15. prosince budou mít cestující možnost platit kartou ve všech vlacích Českých drah, kde je průvodčí. Dopravce své zaměstnance vybaví více než 1600 mobilními terminály, zároveň totiž ubudou desítky stanic, kde je možné si jízdenku koupit. Napsaly to dnešní Lidové noviny. V pendolinech je platba kartou možná od srpna 2017, služba se postupně rozšiřovala do dalších vlaků. Dráhy na ní spolupracují s ČSOB.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výbuch ve výrobně zábavní pyrotechniky na Sicílii zabil pět lidí

Pět lidí zemřelo a další dvě osoby utrpěly zranění při explozi v podniku vyrábějícím zábavní pyrotechniku na italské Sicílii. Neštěstí se stalo ve středu odpoledne ve městě Barcellona Pozzo di Gotto v provincii Messina. Informovala o tom agentura ANSA.

Obětí dvou explozí, po nichž následoval požár a jejichž příčina zatím není jasná, se stali čtyři zaměstnanci malé firmy. Při neštěstí zemřela i jednasedmdesátiletá manželka majitele podniku, který vyrábí zábavní pyrotechniku a organizuje i představení s ohňostroji. Sedmatřicetiletý syn majitele firmy byl při neštěstí vážně zraněn a záchranáři ho převezli do nemocnice v Palermu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy