Eibar vstřelil Vaclíkovi rychlé tři góly a překvapivě otočil utkání se Sevillou

Aktualizováno 26. 9. 2019 23:00
Brankář Tomáš Vaclík dostal tři góly a fotbalisté Sevilly v dnešním šestém kole španělské ligy na hřišti Eibaru nečekaně prohráli 2:3. Hostující celek, který z předchozích pěti zápasů nestačil pouze na Real Madrid, přitom přes hodinu vedl 2:0.
Tomáš Vaclík v dresu Sevilly.
Tomáš Vaclík v dresu Sevilly. | Foto: Milan Kammermayer

Sevilla do zápasu vstoupila skvěle a po prvním poločase vedla po gólech Lucase Ocampose a Olivera Torrese. Jenže v 65. minutě Vaclíka překonal z penalty Fabián Orellana a v 77. minutě vyrovnal Pedro León, který potrestal nedorozumění českého reprezentačního brankáře s obráncem.

Obrat dokonal osm minut před koncem gólem z přímého kopu José Valdés. Sevilla prohrála podruhé za sebou a v tabulce je sedmá se ztrátou čtyř bodů na první Real Madrid. Eibar se naopak po sérii dvou remíz a tří porážek dočkal první výhry v sezoně a opustil sestupové příčky.

V dobrých výkonech pokračuje San Sebastian, který si především díky Mikelu Oyarzabalovi poradil 3:0 s Alavésem. Oyarzabal otevřel skóre, poté připravil gól pro Williana Josého a chvíli před přestávkou si připsal druhý zásah. Domácí se díky vítězství posunuli na druhé místo a na Real ztrácí stejně jako třetí Atlético Madrid jediný bod.

Španělská fotbalová liga - 6. kolo:

Eibar - FC Sevilla 3:2 (65. Orellana z pen., 77. León, 82. Valdés - 11. Ocampos, 33. Torres), Vigo - Espaňol Barcelona 1:1 (90.+5 Mina - 48. Giner Pedrosa), San Sebastian - Alavés 3:0 (19. a 41. Oyarzabal, 21. Willian José).

před 7 hodinami

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.