Video: Zběsilý faul na hvězdu Manchesteru City. Za tuhle hrůzu dostal obránce Cardiffu jen žlutou

Rudolf Černík
29. 1. 2018 7:38
Leroye Saného čeká pauza po brutálním faulu obránce Cardiffu Josepha Bennetta v utkání Anglického poháru.
Faul na Leroye Saného | Video: Youtube.com

Cardiff/Praha - Při tom záběru tuhle krev v žilách. Noha Leroye Saného se prohnula po brutálním šlapáku obránce Cardiffu Josepha Bennetta. Jen zázrakem vyvázla hvězda Manchesteru City bez zlomeniny, zato její kotník zběsilý atak nevydržel a Saného čeká pauza.

"Špinavý, odporný zákrok," ulevil si slavný kanonýr Alan Shearer v roli komentátora v televizním studiu. 

K překvapení všech nedostal Bennett v závěru prvního poločasu utkání Anglického poháru červenou kartu, sudí Lee Mason mu ukázal jen žlutou.

"Wow, tohle není červená?! Šílený zákrok," divil se bývalý záložník Robbie Savage.

Rozhořčen byl i kouč Manchesteru City Pep Guardiola, zvlášť když to nebyl první nepřiměřený faul hráčů Cardiffu. "Nechápu to. Jediné, co musí rozhodčí dělat, je chránit hráče. Můžu akceptovat, že nám neuznali gól, i když vůbec nevím proč, ale prosím, chraňme hráče. Nejen hráče ManCity, všechny hráče," apeloval kouč City Pep Guardiola. 

Bennett utkání přesto nedohrál, vyloučen byl ovšem až v nastaveném čase po dalším zkratu… Manchester City utkání vyhrál 2:0 díky gólům v prvním poločase, Saného však čeká pauza. "Nějakou dobu si nezahraje. Týdny, možná měsíce, uvidíme po vyšetření," chmuřil se Guardiola.

V noci po utkání se Bennett na Twitteru ke svému počínání vyjádřil. "Zaprvé bych se chtěl omluvit Leroyovi Sanému za můj dnešní zákrok. Chtěl jsem zastavit protiútok a úplně špatně jsem ho načasoval," uvedl Bennett. "Zadruhé ksem ho nechtěl zasáhnout tak, jak jsem ho zasáhl. Doufám, že to nebude nic vážného a brzy se uzdraví," dodal.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Slovenská opozice se nedohodla na velké koalici

Slovenské opoziční strany se ve čtvrtek nedokázaly dohodnout na vytvoření velké koalice, takzvaného "bloku změny", ve kterém by společně šly do parlamentních voleb v únoru příštího roku. Zkomplikovaly si tak podle agentury Reuters svůj cíl, že vystřídají vládní koalici tří stran vedenou levicovou stranou Směr, která dominuje slovenské politice v poslední dekádě.

Podpora Směru u voličů klesla po loňské vraždě investigativního novináře a jeho snoubenky, která vyvolala masové protesty proti korupci. Dlouholetý premiér Robert Fico se musel vzdát funkce v čele vlády, ale jeho koalice přežila. Vládu vede Peter Pellegrini, kterého si Fico vybral, a Směr je opět pokládán za favorita voleb.

Reuters poznamenal, že opozice v boji proti zkorumpovanému systému dosáhla obrovského úspěchu vítězstvím liberální právničky Zuzany Čaputové v loňských prezidentských volbách. Ale není jisté, zda tento úspěch dokáže zopakovat i v parlamentních volbách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy