Leverkusen si poradil s Mohučí a vrátil se na druhé místo

Aktualizováno 28. 1. 2018 20:04
Radost fotbalistů Leverkusenu.
Radost fotbalistů Leverkusenu. | Foto: Reuters

Leverkusen - Fotbalisté Leverkusenu porazili ve 20. kole německé ligy na svém hřišti Mohuč 2:0 a vrátili se na druhé místo tabulky o skóre před Schalke. Favorit rozhodl o výhře až ve druhém poločase.

Krátce po změně stran otevřel skóre osmým ligovým gólem v sezoně Bailey, jehož střela ze střední vzdálenosti zapadla přesně k tyči Zentnerovy brány. Hráči Bayeru tím vytvořili nový klubový rekord, protože skórovali v 25. bundesligovém zápase v řadě. V 68. minutě pojistil výhru z penalty Wendell.

Leverkusen ztrácí 16 bodů na vedoucí Bayern. Mohuč má náskok tří bodů na Brémy, které jsou na 16. místě znamenajícím baráž o udržení.

Německá fotbalová liga - 20. kolo:

Leverkusen - Mohuč 2:0 (48. Bailey, 68. Wendell z pen.), Hannover - Wolfsburg 0:1 (72. Malli).