Video: Nepovedený výkop. Útočník Leganes chtěl překvapit Barcelonu, zaskočil spíš vlastní spoluhráče

Rudolf Černík
20. 11. 2017 7:52
Tak tohle se Nordinu Amrabatovi moc nepovedlo. Útočník Leganes měl odstartovat sobotní zápas španělské fotbalové ligy s FC Barcelona, jenže výkop úplně nezvládl…
Nepovedený výkop zápasu Leganes - Barcelona
Nepovedený výkop zápasu Leganes - Barcelona | Foto: Youtube.com

Madrid - Možná chtěl Nordin Amrabat, útočník Leganes, překvapit ve španělské lize favorizovanou Barcelonu hned od první vteřiny, jenže zaskočil spíš vlastní spoluhráče.

Marocký forvard měl obstarat výkop sobotního zápasu. Místo, aby ze středového puntíku míč rozehrál, hned po pokynu rozhodčího ho vzal a rozběhl se k brance soupeře. Jenže jaksi pozapomněl, že podle pravidel se při výkopu nesmí dotknout míče dvakrát za sebou.

Nepovedený výkop Nordina Amrabata:

Když si to vzápětí uvědomil, svůj úprk zastavil, konečně přihrál strnule přihlížejícím spoluhráčům. Ovšem to už rozhodčí pískal podle pravidel nepřímý kop a míč místo domácího celku dostala Barcelona.

Zajímavostí je, že kdyby Amrabat napálil míč přímo na branku a ten skončil v síti, gól by podle pravidel platil. Barcelona nakonec utkání bez problémů zvládla, vyhrála 3:0 a vede tabulku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Pomoc Červeného kříže Sýrii soustředí na obnovu pomocí osiva a ovcí

Humanitární pomoc Sýrii se začíná soustředit na menší projekty, jejichž cílem je pomoci obyvatelům válkou zdevastované země pěstovat zemědělské plodiny, chovat ovce a najít si způsob obživy. Podle agentury Reuters to dnes řekl šéf Mezinárodní federace společností Červeného kříže a Červeného půlměsíce (IFRC) Jagan Chapagain.

Přímá humanitární pomoc Sýrii v podobě léků a potravin bude podle Chapagaina pokračovat. Doplnil, že je nutné přejít také k zajišťování nepřímé pomoci. "Chceme začít přecházet na podporu obživy," řekl v rozhovoru v Ženevě po návratu ze syrských měst Homs a Dúmá, jež byla povstaleckými baštami, ale dobyla je zpět vojska loajální k vládě prezidenta Bašára Asada.

Syrská občanská válka, kterou zažehlo potlačení prodemokratických demonstrací v roce 2011, si vyžádala statisíce obětí na životech a přiměla 11 milionů lidí, tedy zhruba polovinu populace, opustit domovy. Největší výzvou pro prezidenta Asada, kterému se podařilo obnovit kontrolu nad zhruba 70 procenty syrského území, je zdevastovaná ekonomika.

Někteří západní dárci ale nejsou ochotni financovat obnovu syrského území kontrolovaného Asadem. Ten minulý měsíc zvítězil ve volbách a získal čtvrtý mandát. Podle Západu však volby poznamenaly podvody.

Zdroj: ČTK
Další zprávy