Barcelona v poklidu porazila Leganés, derby mezi Realem a Atléticem gól nenabídlo

Aktualizováno 18. 11. 2017 23:13
Fotbalisté Barcelony zvítězili na hřišti Leganés 3:0 a v lize zapsali už čtvrtou výhru v řadě. Dvě branky vstřelil Luis Suárez, skóre uzavřel Paulinho. Madridské derby Realu a Atlética skončilo bezbrankovou remízou.
Luis Suárez zařídil dvěma góly výhru Barcelony nad Leganés.
Luis Suárez zařídil dvěma góly výhru Barcelony nad Leganés. | Foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Barcelony vyhráli ve španělské lize v Leganés 3:0 a zůstávají na první příčce. Dva góly vstřelil útočník Luis Suárez. Šlágr 12. kola v podobě madridského derby mezi Atléticem a Realem gól nenabídl. Getafe porazilo na svém hřišti Alavés 4:1, Sevilla otočila zápas s Celtou Vigo a vyhrála 2:1.

Katalánský velkoklub potvrdil roli favorita a vyhrál v lize počtvrté v řadě. Skóre otevřel v 28. minutě Luis Suaréz, který využil hrubé chyby brankáře Cuellara, jemuž vypadl z ruky centrovaný míč.

Druhou branku přidal v 60. minutě, když akrobaticky uklidil do sítě odražený míč. Uruguayský kanonýr vstřelil letos popáté dva góly v zápase, lepší bilanci v La Lize v tomto ohledu má pouze jeho spoluhráč Messi. V 90. minutě pečetil vítězství Barcelony Paulinho.

Katalánci mají v čele soutěže náskok sedmi bodů na druhou Valencii, která má zápas k dobru. Leganés je po třetí prohře v řadě deváté.

Už ve 4. minutě madridského derby se po nešikovném zákroku hostujícího stopera dostal do velké šance Correa, sám před Casillou ale nezamířil přesně. Také Real měl v první půli jednu velkou šanci, ani Oblak však při Kroosově střele nakonec nemusel zasáhnout.

Do druhého poločasu vstoupil "Bílý balet" bez kapitána Ramose, který v úvodním dějství schytal kopanec do obličeje od domácího obránce Lucase. Nadále vyrovnaný zápas už kromě hektického závěru žádné velké příležitosti nenabídl, oba týmy tak zůstávají bodově vyrovnané na třetí a čtvrté příčce tabulky.

Španělská fotbalová liga - 12. kolo:

Getafe - Alavés 4:1 (53. a 64. Ángel, 6. Bergara, 9. Molina z pen. - 81. Santos), Leganés - FC Barcelona 0:3 (28. a 60. Suárez, 90. Paulinho), FC Sevilla - Vigo 2:1 (36. Muriel, 48. Nolito - 13. Gómez), Atlético Madrid - Real Madrid 0:0.