Valencie zůstala po zápase s Espaňolem neporažena a na dohled od vedoucí Barcelony

Aktualizováno 19. 11. 2017 22:45
Fotbalisté Valencie zvítězili 2:0 na hřišti Espaňolu Barcelona a zaznamenali již osmou výhru v řadě. Valencia se drží čtyři body za vedoucí Barcelonou.
Valencie pokračuje ve španělské lize ve vítězné jízdě.
Valencie pokračuje ve španělské lize ve vítězné jízdě. | Foto: Reuters

Barcelona - Fotbalisté Valencie zůstali i po 12. kole španělské ligy neporaženi. Na hřišti Espaňolu Barcelona zvítězili 2:0 a připsali si osmou výhru v řadě. Díky této sérii se nacházejí na druhém místě o čtyři body za Barcelonou. Espaňol doma podlehl poprvé od 27. srpna.

Katalánský klub přitom nezačal vůbec špatně a v prvním poločase dominoval. Hosty několikrát podržel gólman Neto, Moreno a Darder navíc trefili tyč. Valencie ale byla produktivní a přestože nebyla lepším týmem, dokázala se dvakrát prosadit.

V 67. minutě se povedenou střelou zpoza šestnáctky trefil Kondogbia, který ve Valencii hostuje z Interu Milán, a sedm minut před koncem upravil na konečných 0:2 Mina, jemuž míč nechtěně zpracoval domácí obránce.

Teprve podruhé v historii La Ligy se stalo, aby po dvanácti kolech nepoznaly hořkost porážky hned tři týmy (Barcelona, Valencie a Atlético Madrid). Poprvé se tak stalo v ročníku 1996/97.

Soupeř Slavie ve skupině Evropské ligy Villarreal remizoval na hřišti Bilbaa 1:1 a prodloužil sérii bez porážky na šest zápasů. "Žlutá ponorka" šla do vedení v 28. minutě po Triguerosově trefě, domácí Athletic vyrovnal v druhé půli gólem kanonýra Adurize. Villarreal je na šestém místě o bod za Sevillou, Bilbao však zůstává za očekáváním a je patnácté.

Las Palmas prožívá špatné období a nezvrátil jej ani soubojem s Levante. Prohrál 0:2 a z posledních osmi zápasů nezískal jediný bod, navíc má za dané období výrazně negativní skóre 3:23. Kanárský celek se propadl na poslední místo, neboť Málaga v odpoledním duelu zdolala 3:2 La Coruňu.

Španělská fotbalová liga - 12. kolo:

Málaga - La Coruňa 3:2 (15. Rosales, 63. Castro, 84. Bastón - 23. Pérez, 52. Schär), Espaňol Barcelona - Valencie 0:2 (67. Kondogbia, 83. Mina), Las Palmas - Levante 0:2 (71. Doukouré, 78. Jason), Bilbao - Villarreal 1:1 (77. Aduriz - 28. Trigueros).

před 4 hodinami

Po protestech na Kubě poslalo Rusko do Karibiku humanitární pomoc

Rusko po masivních protestech na Kubě poslalo do karibské země více než 88 tun humanitární pomoci. Dva letouny Antonov An-124 dopravily do země potraviny a zboží pro ochranu obyvatel, včetně milionu roušek. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo obrany.

Kvůli koronavirové krizi se na Kubě v poslední době výrazně zhoršila hospodářská situace. To vyvolalo tento měsíc masivní protesty, největší za 30 let.