Vaclík se vrátil do branky Sevilly, velkému obratu Barcelony ale nezabránil

3. 3. 2021 23:39
Český reprezentant Tomáš Vaclík se po více než třech měsících vrátil do branky Sevilly, která ale v Barceloně nezvládla odvetné semifinále Španělského fotbalového poháru a prohrála 0:3 po prodloužení. Přišla tak o postup do finále, k němuž měla po úvodním domácím vítězství 2:0 velmi blízko.
Zklamaný  Youssef En Nesyri (Sevilla)
Zklamaný Youssef En Nesyri (Sevilla) | Foto: Reuters

Náskok Sevilly na Camp Nou se ztenčil už ve 12. minutě, kdy se Ousmane Dembélé trefil výstavní střelou do horního růžku. V 73. minutě mohl vyrovnat Lucas Ocampos, ale z penalty nepřekonal gólmana Marca-Andrého ter Stegena.

Barcelona pak předvedla velký obrat. Krátce po vyloučení hostujícího Fernanda vyrovnal ve čtvrté minutě nastavení Gerard Piqué a v 95. minutě Vaclíka překonal rovněž hlavou střídající Martin Braithwaite. Katalánci v dubnovém pohárovém finále vyzvou Bilbao, nebo Levante.

Semifinále Španělského fotbalového poháru - odveta:

Barcelona - Sevilla 3:0 po prodl. (12. Dembélé, 90.+4 Piqué, 95. Braithwaite), první zápas 0:2, postoupila Barcelona.

Aktualizováno před 12 minutami

Provoz na dálnici D1 přerušila nehoda kamionu, ve směru na Brno zůstává uzavřena

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 u Domašova na Brněnsku zastavila v pondělí večer nehoda kamionu. Policie ráno po 12 hodinách obnovila provoz ve směru na Prahu. Směr na Brno zůstává zavřený, od 161. kilometru stojí na dálnici kolona kamionů.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek.

V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie ráno na twitteru.