Vaclík se vrátil do branky Sevilly, velkému obratu Barcelony ale nezabránil

3. 3. 2021 23:39
Český reprezentant Tomáš Vaclík se po více než třech měsících vrátil do branky Sevilly, která ale v Barceloně nezvládla odvetné semifinále Španělského fotbalového poháru a prohrála 0:3 po prodloužení. Přišla tak o postup do finále, k němuž měla po úvodním domácím vítězství 2:0 velmi blízko.
Zklamaný  Youssef En Nesyri (Sevilla)
Zklamaný Youssef En Nesyri (Sevilla) | Foto: Reuters

Náskok Sevilly na Camp Nou se ztenčil už ve 12. minutě, kdy se Ousmane Dembélé trefil výstavní střelou do horního růžku. V 73. minutě mohl vyrovnat Lucas Ocampos, ale z penalty nepřekonal gólmana Marca-Andrého ter Stegena.

Barcelona pak předvedla velký obrat. Krátce po vyloučení hostujícího Fernanda vyrovnal ve čtvrté minutě nastavení Gerard Piqué a v 95. minutě Vaclíka překonal rovněž hlavou střídající Martin Braithwaite. Katalánci v dubnovém pohárovém finále vyzvou Bilbao, nebo Levante.

Semifinále Španělského fotbalového poháru - odveta:

Barcelona - Sevilla 3:0 po prodl. (12. Dembélé, 90.+4 Piqué, 95. Braithwaite), první zápas 0:2, postoupila Barcelona.