Ronaldo vyrovnal 767. gólem Pelého, k Bicanovi mu ale stále 54 branek chybí

ČTK ČTK
3. 3. 2021 16:38
Hvězdný fotbalista Cristiano Ronaldo znovu pohnul historickými tabulkami.
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo | Foto: Reuters

Ve svém jubilejním 600. ligovém zápase v úterý pečetil výhru Juventusu Turín 3:0 nad Spezií a stal se prvním hráčem, který zaznamenal 20 a více branek v posledních 12 sezonách, jež odehrál v pěti nejlepších soutěžích Evropy. Zejména však podle některých zdrojů definitivně vyrovnal 767. gólem v kariéře legendárního Brazilce Pelého.

Na jeho milník upozornil i italský list La Gazzetta dello Sport, který mu na přední stránce věnoval titulek "CR767 jako Pelé".

Podle řady světových zdrojů zaznamenal Pelé v oficiálních zápasech se svými kluby a výběrem Brazílie mezi 757 a 767 góly. Debaty na podobné téma však stále budí diskuzi, neboť samotný bývalý střelec Santosu uvádí například na svém instagramovém účtu počet 1283 vstřelených branek.

Zatímco u něj tedy není počet gólů kvůli problematice neoficiálních zápasů přesně definován, o Ronaldových 767 gólech je jasno. Pět branek vstřelil za Sporting Lisabon, 118 za Manchester United, 450 za Real Madrid, 92 za Juventus Turín a k tomu přidal dalších 102 tref v portugalské reprezentaci.

Před Ronaldem jsou v žebříčku nejlepších střelců historie už jen další Brazilec Romário (772) a Josef Bican (821). U československého reprezentanta se sice zdálo, že ho střelec Juventusu překonal lednovým milníkem 760 branek, nicméně Komise pro historii a statistiku Fotbalové asociace ČR (FAČR) po přepočítání všech Bicanových tref zjistila, že legendární kanonýr zaznamenal v oficiálních zápasech 821 gólů.

Šestatřicetiletému Portugalci tak aktuálně k vyrovnání Bicana chybí ještě 54 branek.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Dálnice D11 z Hradce do Jaroměře se autům otevře 17. prosince

Dokončovaný úsek dálnice D11 z Hradce Králové do Jaroměře se motoristům otevře 17. prosince. Stát bude 4,1 miliardy korun bez DPH. Jde o největší současnou stavbou na území Královéhradeckého kraje, řekl ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl. Na úseku u Smiřic se v sobotu konal den otevřených dveří.

"Za necelé tři měsíce po dálnici budou jezdit auta. Diskutujeme dnes s lidmi přípravy silnic. Je to samozřejmě trochu sebeprezentace, ale chceme ukázat, že příprava a stavba dálnice není jednoduchá," řekl Mátl.

Stavba je rozdělena na dva úseky z Hradce Králové do Smiřic a ze Smiřic do Jaroměře. Stavba trasy do Jaroměře začala v dubnu 2019, z Hradce do Smiřic se buduje od února 2019.

"My jsme dokonce zrychlili, stavba se měla otevírat až v příštím roce během průběhu léta, podařilo se nám se zhotovitelem vyjednat zkrácení lhůty o osm měsíců. Příprava dálnice trvá daleko déle, to jsou někdy i desítky let," řekl Mátl. Šest až deset let příprava podle Mátla zabere vždycky.

D11 z Prahy do Hradce Králové a na státní hranici s Polskem začal stát budovat v roce 1978 a od roku 2017 dálnice končí v Hradci Králové. Z plánovaných 154 kilometrů dálnice se jezdí zhruba po 91 km. Stavba z Hradce do Jaroměře navazuje na úsek dálnice z Hradce Králové, měří 22,4 kilometru. Vede podél současné silnice první třídy na Jaroměř a Náchod. Za Jaroměří se napojí na silnici I/37.

Zdroj: ČTK
Další zprávy