City kráčí směle za titulem, neuhnul ani před Wolverhamptonem. V Itálii řádil Ronaldo

2. 3. 2021 23:31
Fotbalisté Manchesteru City prodloužili vítěznou sérii o 21. soutěžní zápas. V předehrávce 29. kola anglické ligy porazili Wolverhampton 4:1, byť o výsledku rozhodli až třemi góly v závěrečné desetiminutovce. Dvakrát v koncovce skóroval brazilský útočník Gabriel Jesus.
Domácí fotbalisté se radují z gólu na 2:1.
Domácí fotbalisté se radují z gólu na 2:1. | Foto: Reuters

Do 80. minuty byl ale stav nerozhodný. Domácí vyhráli první poločas jen díky vlastnímu gólu Leandera Dendonckera, a když další šance nevyužili a před přestávkou jim videorozhodčí neuznal další branku kvůli ofsajdu, potrestal je z ničeho nic po hodině hry přesnou hlavičkou obránce Conor Coady.

Suverénní lídr Premier League ale body neztratil ani v patnáctém ligovém utkání v řadě. Gabriel Jesus v 80. minutě zlomil nerozhodný stav a výsledek ještě zpečetil v nastavení poté, co předtím Rijád Mahriz na konci normální hrací doby přidal pojistku. Manchester City vede neúplnou tabulku před městským rivalem United o 15 bodů a míří k zisku titulu.

Ronaldo opět skóroval

Fotbalisté Juventusu Turín porazili v italské lize Spezii 3:0 a upevnili si třetí místo v tabulce, na němž na vedoucí Inter ztrácejí sedm bodů. Cristiano Ronaldo odehrál 600. ligový zápas a dosažený milník oslavil gólem. Portugalský kanonýr zpečetil v 89. minutě skóre dvacátou trefou v sezoně.

Favorit se proti soupeři ze spodní poloviny tabulky prosadil až po hodině hry. V 62. minutě otevřel skóre Álvaro Morata, za necelých deset minut přidal druhou branku Federico Chiesa. Po několika nevyužitých šancích se nakonec prosadil i Ronaldo, který pokořil dvacetigólovou hranici ve dvanácté sezoně za sebou.

Spezia mohla v poslední minutě nastavení ještě výsledek zkorigovat, bulharský útočník Andrej Galabinov ale neproměnil pokutový kop.

Druhý na dnešek naplánovaný zápas 25. kola mezi Laziem Řím a FC Turín byl kvůli koronaviru v týmu hostů odložen. Turín musel kvůli rozšíření nákazy, která postihla i osm fotbalistů, do izolace, vedení soutěže ale s rozhodnutím o přeložení duelu čekalo do poslední chvíle.

Anglická fotbalová liga - 29. kolo:

Manchester City - Wolverhampton 4:1 (80. a 90.+3 Gabriel Jesus, 15. Dendoncker vlastní, 90. Mahriz - 61. Coady).

1. Manchester City 27 20 5 2 56:17 65
2. Manchester United 26 14 8 4 53:32 50
3. Leicester 26 15 4 7 45:30 49
4. West Ham United 26 13 6 7 40:31 45
5. Chelsea 26 12 8 6 41:25 44
6. Liverpool 26 12 7 7 47:34 43
7. Everton 25 13 4 8 38:33 43
8. Tottenham 25 11 6 8 41:27 39