Příští týden se rozběhne pátá fotbalová liga. Turkmenistán je stále bez koronaviru

ČTK ČTK
10. 4. 2020 15:21
Na konci příštího týdne se po koronavirové pauze znovu rozběhne fotbalová liga v Turkmenistánu. Podle agentury Reuters budou smět na zápasy i diváci.
Domácí stadion turkmenského týmu Kopetdag Asgabat
Domácí stadion turkmenského týmu Kopetdag Asgabat | Foto: TurkmenistanTW via Twitter

Soutěž byla přerušena 24. března, restart je naplánován na neděli 19. dubna. Fotbalové ligy se momentálně hrají jen v pěti zemích na světě - v dalších postsovětských státech Bělorusku a Tádžikistánu a také v Burundi a Nikaragui.

V Turkmenistánu se podle místních úřadů dosud nevyskytl žádný případ nákazy koronavirem. V zemi autoritářského prezidenta Gurbanguliho Berdymuhamedova dokonce platí zákaz slovo koronavirus vyslovit.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Někteří maturanti skládají těžší test z matematiky, není součástí povinné státní zkoušky

Na středních školách se ve středu koná didaktický test pro maturanty, kteří se dobrovolně přihlásili k obtížnější zkoušce z matematiky. Test není součástí povinné státní maturity. Některé vysoké školy k jeho výsledkům ale přihlíží při přijímání ke studiu. Letos se pro něj rozhodlo 3405, tedy zhruba pět procent středoškoláků, kteří skládají maturitu poprvé.

Zkoušku s názvem Matematika+ nedělají maturanti vždy ve své škole, koná se jen ve vybraných. Přibližně tři čtvrtiny přihlášených k testu jsou z gymnázií. Zbytek hlavně z technických středních škol a lyceí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy