"Na tohohle rappera nemám čas." Klopp popsal, jak se zmýlil ve hvězdě svého týmu

Rudolf Černík Rudolf Černík
8. 4. 2020 14:48
Na hráče má skvělý čich, ale v tomhle se pořádně spletl. Slovutný fotbalový kouč Jürgen Klopp popsal své první setkání se Sadiem Maném, jenž je teď hvězdou v jeho Liverpoolu.
Jürgen Klopp ostřížím zrakem sleduje Sadia Maného
Jürgen Klopp ostřížím zrakem sleduje Sadia Maného | Foto: Reuters

K tomu setkání došlo dlouho před tím, než se oba muži sešli v jedné kabině na Anfield Road. Mané tehdy působil v rakouském Salcburku, kam přestoupil v roce 2012 z francouzských Met. A Klopp jako kouč Dortmundu hledal křídelníka, který by se hodil do Borussie.

Sadio Mané
Sadio Mané | Foto: Reuters

"Pamatuju si, jak jsme se poprvé potkali. Bylo to v Dortmundu," vypráví Klopp v dokumentu Made in Senegal, který má dnes premiéru a mapuje fotbalistovu kariéru.

"Seděl tam hodně mladý chlapík. Měl kšiltovku nasazenou nakřivo, ve vlasech blonďatý pruh, co má dodneška. Vypadal jako zrovna začínající rapper. Pomyslel jsem si: Na tohle fakt nemám čas," líčí populární kouč.

"Náš mančaft tehdy vůbec nebyl špatný. Potřeboval jsem někoho, kdo přijme, když nebude hrát od začátku. Někoho, koho bych mohl rozvíjet," vysvětluje Klopp. "Řekl bych, že mám docela dobrý odhad na lidi, ale tady jsem se spletl," uznává po letech.

Německý odborník i nadále sledoval Maného kariéru a nestačil se divit. "V Salcburku se mu dařilo a v Southamptonu už dominoval," konstatuje Klopp.

Senegalský fotbalista zamířil za deset milionů liber do Premier League v roce 2016, po dvou letech si jako nejlepší střelec Southamptonu vysloužil přestup (za trojnásobnou hodnotu) do Liverpoolu. V kabině ho vítal - ano, Jürgen Klopp.

S Egypťanem Muhammadem Salahem a Brazilcem Robertem Firminem vytvořili veleúderné trio, Mané dosud nasázel za "Reds" 77 gólů. Se Salahem (a Pierrem-Emerickem Aubameyangem z Arsenalu) byli v minulém ročníku nejlepšími střelci Premier League, a protože zářil i v aktuální sezoně, hovoří se o enormním zájmu Realu Madrid.

Dokument Made in Senegal, který mapuje Maného kariéru od začátků až na dnešní úroveň, má premiéru dnes. Zdarma ho můžete vidět na rakuten.tv, kde najdete i upoutávku.

První dojem neudělal Sadio Mané na kouče Jürgena Kloppa zrovna nejlepší, teď už na sebe ale nedají dopustit
První dojem neudělal Sadio Mané na kouče Jürgena Kloppa zrovna nejlepší, teď už na sebe ale nedají dopustit | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 51 minutami

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy