Dva dny nejedl, pil kafe a kouřil jako blázen. Kouč Dinama bojoval při zápase o život

ČTK ČTK
22. 7. 2019 18:08
Trenér fotbalistů Dinama Bukurešť Eugen Neagoe utrpěl během nedělního ligového zápasu proti Universitatea Craiova infarkt. Po převozu do nemocnice nabyl vědomí a nyní je ve stabilizovaném stavu. Podle rumunských médií se Neagoe lékařů v nemocnici ihned ptal na výsledek utkání.
Eugen Neagoe
Eugen Neagoe | Foto: Twitter

Podívejte se na potíže Eugena Neagoeho na lavičce během zápasu:

Záběry na lavičku během utkání ukázaly, že Neagoe během druhého poločasu opravdu nevypadal dobře. Těžce dýchal, mnul si oči, krátce na to se zhroutil. Člen jeho týmu a jeden z pořadatelů se ho pokoušeli vzkřísit, vzápětí mu pomoc poskytli i lékaři, kteří museli použít i defibrilátor.

Na trávník pak přijela sanitka, aby Neagoeho dopravila do nemocnice, zatímco se hráči křižovali a modlili se za svého trenéra.

Zásah lékařů na stadionu Dinama:

Bývalý útočník Neagoe převzal Dinamo minulý měsíc namísto Mircea Redniče a od té doby na něho opakovaně směřovala kritika tvrdého jádra fanoušků, kteří se dožadovali jeho propuštění.

Podle tamních médií Neagoe kvůli tlaku "nejedl dva dny, pil spoustu kafe a kouřil jako blázen". Dinamo podlehlo Craiově 0:2 a po úvodních dvou duelech nové sezony je bez bodu.

"Ocitli jsme se blízko tragédie. Nedokážu pochopit takovou nenávist. Je to neuvěřitelné," prohlásil klubový ředitel Florin Prunea.

Dinamo má s podobnými událostmi neblahé zkušenosti. V květnu 2016 zkolaboval při utkání jeho kamerunský záložník Patrick Ekeng, který během převozu do nemocnice zemřel. V roce 2000 dopadl stejně kapitán bukurešťského celku Catalin Hildan po kolapsu v přátelském zápase.

V neděli byl na trávníku v týmu hostů i bývalý sparťan Bogdan Vatajelu, který svůj gól z minulého týdne věnoval svému někdejšímu spoluhráči Josefu Šuralovi, jenž letos tragicky zemřel.

 

Právě se děje

před 21 minutami

V benešovské nemocnici bude omezený režim nejméně ještě v pondělí

Benešovská nemocnice bude fungovat v omezeném režimu přinejmenším ještě v pondělí. Po útoku kryptovirem v noci na středu nelze spustit přístroje včetně počítačové sítě, plánované operace byly zrušeny. Na nápravě budou přes víkend dál pracovat IT specialisté. Vedení kraje předpokládalo, že počátkem příštího týdne již nucené omezení skončí, aktuální zprávy z nemocnice tomu ale nenasvědčují. "Stále trvá nouzový stav nemocnice, a to zatím do pondělí 16. 12. včetně," řekl mluvčí zařízení Petr Ballek.

Lékaři mohou pacientovi například ošetřit odřeninu nebo zašít řeznou ránu, zvládnou běžné převazy a kontroly. Pokud ale bude potřeba rentgen, je to problém. Nemocnici se však podle mluvčího podařilo zajistit, že zaměstnanci dostanou výplaty standardní elektronickou cestou na své účty

Další zprávy