Neskutečný hazard. Fotbalová hvězda s mnohamilionovou smlouvou utíkala před býky

Rudolf Černík
12. 7. 2019 11:00
Nečekaného účastníka měl proslulý běh s býky ve španělské Pamploně. Před rohy rozvášněných sudokopytníků z plných sil utíkal i Josh Norman, hvězda nejlepší ligy světa amerického fotbalu NFL. Riziko nepříjemného zranění tak podstoupil chlapík, jemuž pětiletá smlouva s týmem Washington Redskins zajišťuje příjem 75 milionů dolarů!
Josh Norman přeskakuje býka v Pamploně
Josh Norman přeskakuje býka v Pamploně | Foto: Twitter

"Byla to legrace. Stálo to za to. Fakt se to vyplatilo. Skvělá zkušenost," rozplýval se na sociálních sítích hvězdný cornerback Rudokožců.

Do riskantní zábavy se pustil přesto, že už za dva měsíce odstartuje nová sezona NFL a že mu začne běžet předposlední rok z pětileté smlouvy, která mu zaručuje souhrnný příjem 75 milionů dolarů.

Každý rok přitom utrpí při pamplonské fiestě při střetech s mnohatunovými zvířecími kolosy zranění zhruba 100 účastníků běhu, v roce 2009 si navíc svérázné oslavy svátku vyžádaly zatím poslední lidskou oběť.

Norman však má evidentně pro strach uděláno, na videu na sociálních sítích je vidět, jak v aréně pro býčí zápasy, kde běh tradičně končí, přeskakuje dokonce dvakrát přímo přes býčí rohy. "Musel jsem se postavit býkovi přímo čelem. Jeden z nejlepších dnů mého života," tvrdil nadšený fotbalista.

Normanovy skoky přes býka:

Jednatřicetiletý rodák z Jižní Karolíny je ostatně známý tím, že přestávky mezi sezonami tráví nezvyklými způsoby. Loni se představil v americké obdobě taneční show StarDance, v níž se dostal až do finále a podlehl jen krasobruslaři Adamu Ripponovi, účastníkovi olympijských her v Pchjongčchangu.

Norman v taneční soutěži s profesionální tanečnicí Sharnou Burgessovou…

…a ve své obvyklé práci:

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 53 minutami

Křeslo zbývajícího, šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po druhém kole úterní tajné volby neobsazené

Křeslo šestého místopředsedy sněmovny zůstalo i po další tajné volbě neobsazené. Havlíček (ANO) a Okamura (SPD) neuspěli ani ve druhém kole.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Kubánské úřady poprvé potvrdily, že v souvislosti s protivládními demonstracemi z loňského července stíhají stovky lidí

Oficiální místa dosud zprávy o zadržených nekomentovala, organizace na ochranu lidských práv ale referovaly o rozsáhlé represi a americké ministerstvo zahraničí mluvilo o stovkách lidí ve vězení.

Podle prohlášení, které dnes otiskl vládní deník Granma, za demonstrace bylo stíháno 790 osob. Zhruba 80 jich nakonec úřady neobvinily a 172 již bylo odsouzeno. Nejčastějšími obviněními jsou poškozování cizí věci, násilí proti úřední osobě či narušování veřejného pořádku. Zhruba 70 procent obviněných je ve vazbě. Mezi stíhanými jsou i desítky nezletilců.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Šéfkou Klicperova divadla zůstává na dalších šest let Mikulková

Klicperovo divadlo v Hradci Králové nadále povede dosavadní ředitelka Eva Mikulková. V konkurzu porazila bývalého šéfa pražského Národního divadla Daniela Dvořáka a divadelníka Josefa Jana Kopeckého. Rozhodnutí výběrové komise v úterý schválila správní rada, která Mikulkovou potvrdila ve funkci na dalších šest let.

"Pandemie ze všeho nejvíce nepřeje kultuře a pro divadla a další kulturní instituce je to mimořádně těžká doba, proto je dobře, že tým kolem paní ředitelky bude moci pokračovat," říká náměstkyně hejtmana pro kulturu Martina Berdychová z hnutí Východočeši.

Divadlo mělo před pandemií rozpočet okolo 70 milionů korun, vloni 65 milionů. Financují jej z největší části město Hradec Králové a dále Královéhradecký kraj s ministerstvem kultury. Mikulková jej vede od roku 2015.

Zdroj: ČTK
Další zprávy