Neskutečný hazard. Fotbalová hvězda s mnohamilionovou smlouvou utíkala před býky

Rudolf Černík
12. 7. 2019 11:00
Nečekaného účastníka měl proslulý běh s býky ve španělské Pamploně. Před rohy rozvášněných sudokopytníků z plných sil utíkal i Josh Norman, hvězda nejlepší ligy světa amerického fotbalu NFL. Riziko nepříjemného zranění tak podstoupil chlapík, jemuž pětiletá smlouva s týmem Washington Redskins zajišťuje příjem 75 milionů dolarů!
Josh Norman přeskakuje býka v Pamploně
Josh Norman přeskakuje býka v Pamploně | Foto: Twitter

"Byla to legrace. Stálo to za to. Fakt se to vyplatilo. Skvělá zkušenost," rozplýval se na sociálních sítích hvězdný cornerback Rudokožců.

Do riskantní zábavy se pustil přesto, že už za dva měsíce odstartuje nová sezona NFL a že mu začne běžet předposlední rok z pětileté smlouvy, která mu zaručuje souhrnný příjem 75 milionů dolarů.

Každý rok přitom utrpí při pamplonské fiestě při střetech s mnohatunovými zvířecími kolosy zranění zhruba 100 účastníků běhu, v roce 2009 si navíc svérázné oslavy svátku vyžádaly zatím poslední lidskou oběť.

Norman však má evidentně pro strach uděláno, na videu na sociálních sítích je vidět, jak v aréně pro býčí zápasy, kde běh tradičně končí, přeskakuje dokonce dvakrát přímo přes býčí rohy. "Musel jsem se postavit býkovi přímo čelem. Jeden z nejlepších dnů mého života," tvrdil nadšený fotbalista.

Normanovy skoky přes býka:

Jednatřicetiletý rodák z Jižní Karolíny je ostatně známý tím, že přestávky mezi sezonami tráví nezvyklými způsoby. Loni se představil v americké obdobě taneční show StarDance, v níž se dostal až do finále a podlehl jen krasobruslaři Adamu Ripponovi, účastníkovi olympijských her v Pchjongčchangu.

Norman v taneční soutěži s profesionální tanečnicí Sharnou Burgessovou…

…a ve své obvyklé práci:

 

Právě se děje

Další zprávy