Neskutečný hazard. Fotbalová hvězda s mnohamilionovou smlouvou utíkala před býky

Rudolf Černík
12. 7. 2019 11:00
Nečekaného účastníka měl proslulý běh s býky ve španělské Pamploně. Před rohy rozvášněných sudokopytníků z plných sil utíkal i Josh Norman, hvězda nejlepší ligy světa amerického fotbalu NFL. Riziko nepříjemného zranění tak podstoupil chlapík, jemuž pětiletá smlouva s týmem Washington Redskins zajišťuje příjem 75 milionů dolarů!
Josh Norman přeskakuje býka v Pamploně
Josh Norman přeskakuje býka v Pamploně | Foto: Twitter

"Byla to legrace. Stálo to za to. Fakt se to vyplatilo. Skvělá zkušenost," rozplýval se na sociálních sítích hvězdný cornerback Rudokožců.

Do riskantní zábavy se pustil přesto, že už za dva měsíce odstartuje nová sezona NFL a že mu začne běžet předposlední rok z pětileté smlouvy, která mu zaručuje souhrnný příjem 75 milionů dolarů.

Každý rok přitom utrpí při pamplonské fiestě při střetech s mnohatunovými zvířecími kolosy zranění zhruba 100 účastníků běhu, v roce 2009 si navíc svérázné oslavy svátku vyžádaly zatím poslední lidskou oběť.

Norman však má evidentně pro strach uděláno, na videu na sociálních sítích je vidět, jak v aréně pro býčí zápasy, kde běh tradičně končí, přeskakuje dokonce dvakrát přímo přes býčí rohy. "Musel jsem se postavit býkovi přímo čelem. Jeden z nejlepších dnů mého života," tvrdil nadšený fotbalista.

Normanovy skoky přes býka:

Jednatřicetiletý rodák z Jižní Karolíny je ostatně známý tím, že přestávky mezi sezonami tráví nezvyklými způsoby. Loni se představil v americké obdobě taneční show StarDance, v níž se dostal až do finále a podlehl jen krasobruslaři Adamu Ripponovi, účastníkovi olympijských her v Pchjongčchangu.

Norman v taneční soutěži s profesionální tanečnicí Sharnou Burgessovou…

…a ve své obvyklé práci:

 

Právě se děje

před 53 minutami

Déšť může v úterý zvednout hladiny řek, varují meteorologové

Na jihu a východě Čech a na většině území Moravy s Slezska bude do úterního poledne pršet, místy vydatně. Spadnout může 40 až 60 litrů vody na metr čtvereční. Kvůli vysokému nasycení půdy vodou hrozí na některých tocích vzestup hladiny až na druhý povodňový stupeň. Vyplývá to z dnes vydané výstražné informace Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Varování před možným vzestupem hladin platí od dnešního poledne do středečních 18:00. Týká se povodí řek Úslavy, Úhlavy a toků na severní straně Šumavy a Novohradských hor. Řeky a potoky v těchto regionech mohou vystoupat místy až na druhý stupeň povodňové aktivity. Zvýšený průtok vody meteorologové předpokládají také v povodí Lužnice a na menších tocích odvodňujících jihovýchod Českomoravské vrchoviny, Orlické hory a Jeseníky. Meteorologové varují lidi, aby se na rozvodněných tocích vyvarovali plavání, jízdy na lodi či pohybu v korytě toku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Čtvrtý kanoista z OH v Riu Gebas ukončil kariéru

Vodní slalomář Vítězslav Gebas ukončil ve 36 letech kariéru. Rodák z Hradce Králové měl před čtyřmi lety v Riu de Janeiro nadosah medaili ze závodu kanoistů, skončil čtvrtý se ztrátou 13 setin sekundy na bronzovou pozici.

Na mistrovství světa Gebas získal dvě medaile v závodech hlídek, další tři cenné kovy vybojoval v týmové soutěži na mistrovství Evropy. Čtyřikrát se dostal na stupně vítězů v individuálních závodech Světového poháru.

Loni ani letos se Gebas neprobojoval mezi kanoisty do tříčlenného reprezentačního výběru. O jeho konci kariéry dnes informoval Český olympijský výbor na twitteru.

Další zprávy