Vatajelu v Rumunsku nezapomněl. První gól věnoval tragicky zesnulému Šuralovi

Sport Sport
19. 7. 2019 7:01
Šestadvacetiletý fotbalista rumunské Craiovy Bogdan Vatajelu, který působil dva roky v pražské Spartě, ve čtvrtečním duelu Evropské ligy proti ázerbajdžánskému Sabail ukázal, že na své letenské angažmá a zejména bývalého kapitána týmu nezapomněl.

Levonohý záložník po své první vstřelené brance po návratu do Craiovy ukázal tričko s fotografií, na níž je zaznamenán vedle Josefa Šurala, který na jaře zemřel při tragické autonehodě v Turecku.

Craiova i díky brance Vatajela nakonec postoupila do druhého předkola, když tým z Baku vyřadila celkově 6:4.V dalším předkole vyzve Honvéd Budapešť.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

V úterý začne vybíjení drůbeže ve Slepoticích kvůli ptačí chřipce

Vybíjení drůbeže kvůli ptačí chřipce v chovu společnosti Moras Moravany začne v úterý. Informoval o tom předseda představenstva Zdeněk Barták. Na farmě ve Slepoticích firma chová zhruba 7000 krůt a asi 130 000 brojlerů. Ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD) a ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád v pondělí oznámí výsledky testů uhynulé drůbeže.

Podle starostky Slepotic Jany Bořkové už obec připravuje podmínky pro veterináře, hasiče a vojáky, kteří by tam zasahovali, pokud se nemoc potvrdí.  Chovatel oznámil úhyn drůbeže vyšší než tři procenta. Hynout začali krocani v halách ve Slepoticích, kde má firma také zázemí. Dalších 120 000 kusů drůbeže firma chová ve velkochovu v Moravanech.

 

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Vláda schválila zvýšení životního minima, od dubna vzroste na 3860 korun

Životní minimum v České republice se od 1. dubna zvedne o 13,2 procenta. Nově tak dosáhne 3860 Kč měsíčně. Existenční minimum se zvedne na 2490 Kč. Po jednání vlády o tom informoval vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Návrh ministerstva práce a sociálních věcí podle něj reaguje na růst cen.

Minimum se zvýšilo naposledy v lednu 2012, a to o devět procent. Od té doby se ceny zvedly o 13,2 procenta, uvedlo ministerstvo práce a sociálních věcí v podkladech pro rozhodování vlády. Po růstu minima by mohlo přibýt 500 až 600 příjemců příspěvku na živobytí, u přídavku na dítě asi 11 000 a u porodného asi 2000. Letošní výdaje by se tak zvedly o 390 milionů korun, resort práce a sociálních věcí na to peníze v rozpočtu má.

Zdroj: ČTK
Další zprávy