Strůjce leicesterského zázraku dostal výjimku a vrací se do Francie. Povede Nantes

ČTK Sport ČTK, Sport
13. 6. 2017 16:10
Italský trenér Claudio Ranieri, který před rokem dovedl Leicester v Anglii k senzačnímu triumfu, povede francouzské Nantes. Ve Francii přitom musel získat výjimku z věkového limitu.
Claudio Ranieri už ve Franci trénoval, v letech 2012 až 2014 vedl Monako.
Claudio Ranieri už ve Franci trénoval, v letech 2012 až 2014 vedl Monako. | Foto: Reuters

Paříž - Novým trenérem fotbalistů Nantes se stal Ital Claudio Ranieri. Strůjce loňského senzačního triumfu Leicesteru v anglické lize získal výjimku z věkového limitu francouzské ligy, který činí 65 let.

V říjnu šestašedesátiletý kouč byl bez angažmá od února, kdy skončil na lavičce Leicesteru. Krátce poté odmítl nabídku trénovat Wolfsburg.

Ve Francii už Ranieri v letech 2012 až 2014 vedl Monako, s nímž se vrátil do nejvyšší soutěže. Nantes v minulém ročníku Ligue 1 skončilo na sedmém místě.

 

Právě se děje

před 12 minutami

V noci na dnešek zemřel právník a někdejší politik Zdeněk Jičínský, bylo mu 91 let. Na přelomu 50. a 60. let byl mj. v komisi pro přípravu ústavy

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Odstranění Koněvovy sochy neporušuje žádnou smlouvu s Ruskem

Odstranění sochy sovětského maršála Ivana Stěpanoviče Koněva z náměstí Interbrigády v Praze 6 neporušuje žádnou z česko-ruských smluv, uvedlo ministerstvo zahraničí. Nový ruský zákon, který trestá poškozování válečných pomníků, nechtělo komentovat. Jeho obsah detailně nezná. Na základě zákona navrhl ruský ministr obrany Sergej Šojgu trestní stíhání lidí, kteří sochu nechali odstranit. Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář vyzval českou diplomacii, aby se proti tomu ohradila.

Koněvovu sochu odstranila radnice Prahy 6 minulý pátek. Ruské velvyslanectví se proti tomu ohradilo a poslalo protestní nótu českému ministerstvu zahraničí. Na českou ambasádu v Moskvě následně zaútočila skupina extremistů, Česko rovněž reagovalo protestní nótou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy