Rozzuřená hvězda PSG. Střídání vytočilo Messiho, trenérovi nepodal ruku

Sport Sport
20. 9. 2021 8:56
Lionel Messi odešel ve víkendovém zápase s Lyonem předčasně ze hřiště. Po třech zápasech za PSG je stále bez gólu a rozhodnutí trenéra Mauricia Pochettina vystřídat jej nesl velmi nelibě.
Lionel Messi, Mauricio Pochettino, Paris SG - Lyon
Lionel Messi, Mauricio Pochettino, Paris SG - Lyon | Foto: Reuters

Paříž nakonec utkání s Lyonem zvládla a zvítězila 2:1. Rozhodující finální pasáž zápasu už ovšem byla bez Messiho. Pro argentinskou hvězdu zápas trval pouze 75 minut.

Ten při cestě ze hřiště reagoval velmi podrážděně a odmítl i podanou ruku od trenéra Pochettina.

Lionel Messi, Mauricio Pochettino, Paris SG - Lyon
Lionel Messi, Mauricio Pochettino, Paris SG - Lyon | Foto: Reuters

Tomu ovšem střídání vyšla. Za Messiho šel do hry Ašraf Hakimi, který v poslední čtvrthodince rozhýbal hru, rozhodnutí pak přinesl v nastaveném čase gólem na 2:1 další střídající hráč Mauro Icardi.

"Rozhodli jsme se Messiho stáhnout, abychom snížili riziko možného budoucího zranění," snažil se vysvětlit Pochettino. "Čekají nás těžké zápasy a musíme ho chránit," dodal.

Pro reakci letní posily PSG se zároveň snažil mít pochopení. "Někdy hráči střídání berou v pohodě, někdy méně," komentoval diplomaticky. "Ptal jsem se ho pak, jak na tom je a řekl mi, že je v pohodě," popsal poklidnou dohru incidentu.

Za rozhodnutím si nicméně zkušený trenér stojí. "Děláme tato rozhodnutí v zájmu týmu. Všichni ví, že máme spoustu skvělých hráčů, takže tato rozhodnutí budeme muset dělat," uzavřel téma na tiskové konferenci.

Už ve středu čeká PSG zápas proti Métám, v sobotu pak bude hostit Montpellier. Pařížané zatím mají v lize stoprocentní bilanci, v šesti zápasech neztratili ani bod a vstřelili 18 gólů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 8 minutami

Armin Laschet skončil v úřadu premiéra německé spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko

Neúspěšný kancléřský kandidát německé konzervativní unie CDU/CSU Armin Laschet oficiálně skončil v úřadu premiéra spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko. Lascheta, který bude nově působit v Berlíně jako poslanec Spolkového sněmu, vystřídá v čele zemské vlády tamní ministr dopravy Hendrik Wüst. Zemský sněm chce zvolit Wüsta premiérem ve středu.

Wüst, kterého si Laschet vybral za svého nástupce, již od soboty vede zemskou organizaci Křesťanskodemokratické unie (CDU) v Severním Porýní-Vestfálsku. Tento post Laschet, který je zároveň celoněmeckým předsedou CDU, rovněž uvolnil.

CDU/CSU v zářijových parlamentních volbách skončila těsně druhá za sociální demokracií (SPD). Jednání o vládní koalici vede sociální demokrat Olaf Scholz se Zelenými a liberálními svobodnými demokraty (FDP), což pro unii po 16leté vládě dosluhující konzervativní kancléřky Angely Merkelové znamená odchod do opozice.

Laschet již před volbami prohlásil, že se nehledě na výsledek vzdá svých funkcí v Severním Porýní-Vestfálsku. Po volebním neúspěchu neusiloval o to, aby zůstal zemským premiérem, funkci dal proto k dispozici. Souběh premiérské funkce a poslaneckého mandátu ve Spolkovém sněmu navíc neumožňuje zemská ústava Severního Porýní-Vestfálska. V úterý se Laschet v Berlíně zúčastní ustavujícího zasedání Spolkového sněmu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 12 minutami

Důvěra v českou ekonomiku v říjnu klesla, snížila se tak čtvrtý měsíc za sebou

Důvěra v českou ekonomiku v říjnu klesla o 0,9 bodu na 95,3 bodu, snížila se tak čtvrtý měsíc za sebou. Pesimističtější jsou podnikatelé i spotřebitelé. Důvěru firem v ekonomiku ovlivňuje nepříznivá situace v automobilovém průmyslu a nedostatek materiálů, u spotřebitelů zejména obavy ze zdražování. Vyplynulo to z informací, které na webu dnes zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Ve srovnání s loňským říjnem jsou uvedené indikátory vyšší.

U podnikatelů důvěra v ekonomiku v říjnu meziměsíčně klesla o 0,6 bodu na 94,7 bodu a u spotřebitelů o 2,2 bodu na hodnotu 98,5. Na pohledu firem na ekonomiku ČR se podle vedoucího oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiřího Obsta negativně podepisuje vedle situace v automobilovém průmyslu a návazných odvětvích nedostatek materiálů. Podniky jej vnímají jako zásadní bariéru, která mnohdy vede k útlumu či zastavení výroby, a to se odráží mimo jiné ve výrazně nižším využití výrobních kapacit, doplnil Obst. Spotřebitelé ze všeho nejvíce pak vnímají současné výrazné zvýšení cenové hladiny, přičemž až polovina z nich očekává v příštích měsících její další růst, uvedla Anastasija Nejasova z oddělení konjunkturálních průzkumů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy