Real Madrid zvrátil zápas v posledních čtyřech minutách a je v čele ligy

19. 9. 2021 23:06
Fotbalisté Realu Madrid otočili díky dvěma brankám v posledních čtyřech minutách duel 5. kola španělské ligy a po výhře 2:1 nad Valencií se probojovali do čela tabulky. Na kontě mají nyní 15 bodů, o dva více než jejich městský rival a úřadující šampion Atlético Madrid.
Karim Benzema slaví gól
Karim Benzema slaví gól | Foto: Reuters

O čtvrtém vítězství v aktuálním ročníku a třetím za sebou rozhodli v 86. minutě Vinícius Junior a dvě minuty po něm Karim Benzema. Valencie neudržela vedení, které jí zajistil v 66. minutě Hugo Duro. Po první prohře v ligové sezoně je s 10 body třetí.

Trenér Realu Carlo Ancelotti tak stylově oslavil svůj 800. zápas na lavičce týmu z elitních pěti lig Evropy a Vinícius Junior vstřelil pátý gól z pěti zápasů v aktuální sezoně La Ligy.

Real navíc neprohrál na hostujících hřištích 18 zápasů za sebou a vyrovnal svou nejdelší šňůru, kterou držel v letech 1996-97 a také v roce 2016.

Sérii tří vítězství za sebou přerušil San Sebastian, který je po bezbrankové remíze se Sevillou čtvrtý. Seville patří šestá příčka.

Španělská fotbalová liga - 5. kolo:

Mallorca - Villarreal 0:0, San Sebastian - FC Sevilla 0:0, Betis Sevilla - Espaňol Barcelona 2:2 (41. Willian Jose, 45.+4 Fekir - 16. Vidal, 90.+7 Cabrera), Valencie - Real Madrid 1:2 (66. Duro - 86. Vinicius Junior, 88. Benzema).

New Orleans porazilo Clippers, Satoranský pomohl z lavičky

Basketbalisté New Orleans porazili ve Staples Center tým Los Angeles Clippers 123:104 a v NBA si vylepšili bilanci na šest výher a 17 porážek. Tomáš Satoranský zasáhl do zápasu jako náhradník na deset minut, stihl jeden doskok a tři asistence, ale zároveň si ve statistice plus minus udržel čtyři plusové body. Hvězdou utkání byl s 39 body a 15 doskoky litevský pivot Jonas Valančiunas.

Výsledky NBA

Chicago - Charlotte 133:119, Dallas - Cleveland 96:114, Houston - Oklahoma City 102:89, LA Clippers - New Orleans 104:123 (za hosty Satoranský 3 asistence a 1 doskok), Miami - Denver 111:120, Minnesota - Indiana 100:98, Philadelphia - Orlando 101:96, San Antonio - Washington 116:99, Utah - Portland 129:107.

před 36 minutami

Statistici zlepšili odhad výkonu české ekonomiky, rostla o 3,1 procenta

Česká ekonomika ve třetím čtvrtletí podle zpřesněného odhadu ČSÚ meziročně stoupla o 3,1 procenta, mezičtvrtletně o 1,5 procenta.

Proti jeho prvnímu odhadu z konce října je to zlepšení. Předběžný odhad uváděl meziroční nárůst hrubého domácího produktu (HDP) o 2,8 procenta a mezičtvrtletní o 1,4 procenta. Na vývoji HDP se kladně podepsala domácí poptávka.

"Nejvíce přispěly výdaje domácností na konečnou spotřebu a změna zásob. Rekordní pokles salda zahraničního obchodu negativně přispěl v celkovém výsledku HDP téměř šesti procentními body," uvedl ředitel odboru národních účtů ČSÚ Vladimír Kermiet.

V sibiřském dole našli dalších 18 z 51 obětí exploze metanu

V uhelném dole v Kemerovské oblasti na Sibiři, kde 25. listopadu explodoval metan, objevili těla dalších 18 obětí. Podle agentury TASS to v úterý oznámilo ministerstvo pro mimořádné situace. Neštěstí si vyžádalo životy celkem 51 lidí, přičemž těla 22 z nich se zatím nenašla. Zranění utrpělo 96 lidí, sdělili zdravotníci.

"Během průzkumu v porubu a přilehlých důlních prostorách bylo nalezeno deset mrtvých horníků a byla potvrzena poloha osmi dříve lokalizovaných mrtvých havířů," sdělilo ministerstvo. Dodalo, že transport těl na povrch byl zatím pozastaven kvůli zhoršenému ovzduší v dole, kde je třeba snížit koncentraci metanu, aby nenastal další výbuch.

Vznícení metanu v dole Listvjažnaja si vyžádalo životy 46 z 285 horníků, kteří v té chvíli byli pod zemí. Kromě toho zahynulo ještě pět členů jedné ze záchranných čet. Na povrch byla už dříve dopravena těla 11 zemřelých, takže záchranáři doposud našli 29 obětí.