Schick odehrál první čtvrthodinu za AS Řím, Škriniar rozhodl premiérovým gólem o výhře Interu

Aktualizováno 16. 9. 2017 22:56
Patrik Schick nastoupil ve druhém poločase do utkání AS Řím s Veronou, ve kterém Římané zvítězili 3:0. Slovák Milan Škriniar se zase svou první brankou v italské lize zasloužil o vítězství Interu na hřišti Crotone.
Milan Škriniar z Interu Milán v obklíčení hráčů Crotone
Milan Škriniar z Interu Milán v obklíčení hráčů Crotone | Foto: Reuters

Řím - Útočník Patrik Schick poprvé nastoupil za AS Řím v italské lize. Odehrál posledních 15 minut duelu čtvrtého kola s Hellasem Verona. Římané zvítězili 3:0, dva góly zaznamenal Edin Džeko. Inter Milán zůstal bodově stoprocentní. O výhře 2:0 v Crotone rozhodli Milan Škriniar a Ivan Perišič. Slovenský obránce Škriniar vstřelil první gól v Serii A. Crotone stále čeká na první zásah v sezoně.

AS Řím soupeře od začátku zatlačil do defenzivy a po sérii šancí se prosadil ve 22. minutě, když se po El Shaarawyho přihrávce trefil Nainggolan. O chvíli později vedli domácí už o dvě branky, po přesném Florenziho centru otevřel svůj gólový účet Džeko.

Po změně stran bosenský reprezentant přidal druhý zásah, na který mu přihrál Kolarov. Jakékoli šance Verony na zvrat utnul několik minut poté Souprayen, jenž obdržel druhou žlutou kartu.

Čtvrt hodiny před koncem dostal první šanci v dresu Římanů Schick. Nastoupil na pravém křídle a po minutě na hřišti se po kombinaci s El Shaarawym dostal ke střele, kterou prověřil pozornost gólmana Nicolase. Další pokusy odchovance pražské Sparty zblokovali obránci Hellasu.

Crotone si proti Interu vypracovalo více šancí. Už v prvním poločase si musel gólman Interu Handanovič poradit s nepříjemnými pokusy Toneva a Budimira, krátce po změně stran zneškodnil další velkou šanci bulharského útočníka Toneva či hlavičku záložníka Rohdena.

První výraznou příležitost si hosté vypracovali až v 82. minutě a zužitkovali ji. Po standardní situaci a závaru ve vápně otevřel skóre přízemní střelou Škriniar. O deset minut později definitivně rozhodl o výhře Interu Perišič. Český stoper Stefan Simič, který v Crotone hostuje z AC Milán, šanci nedostal.

Fiorentina zdolala Boloňu 2:1 a potvrdila, že se jí proti tomuto soupeři daří: porazila jej doma pošesté v řadě. Za poražený tým nenastoupil záložník Ladislav Krejčí.

Italská fotbalová liga - 4. kolo:

Crotone - Inter Milán 0:2 (82. Škriniar, 90.+2 Perišič), Fiorentina - Boloňa 2:1 (51. Chiesa, 70. Pezzella - 53. Palacio), AS Řím - Hellas Verona 3:0 (33. a 61. Džeko, 22. Nainggolan).