Interu pomohlo k penaltě video, Jankto rozhodl o výhře Udine

Aktualizováno 10. 9. 2017 17:30
V italské fotbalové lize opět úřadovalo video. Tentokrát pomohlo k penaltě Interu Milán, které porazilo ve třetím kole nováčka Spal 2:0. Jediným gólem pomohl k výhře Udine nad Janovem Jakub Jankto.
Ivan Perišič a Matias Vecino slaví gól Interu
Ivan Perišič a Matias Vecino slaví gól Interu | Foto: Reuters

Milán - Fotbalisté Udine porazili v italské lize Janov 1:0 zásluhou gólu Jakuba Jankta. V základní sestavě domácích poprvé od letního příchodu z pražské Slavie nastoupil Antonín Barák a odehrál celé utkání.

Jankto rozhodl o vítězství Udine v 16. minutě, když pohotově dorazil míč odražený od tyče. Český reprezentační záložník byl střídán v 74. minutě. Domácím cestu za třemi body výrazně ulehčil janovský Bertolacci, jenž se nechal krátce před přestávkou vyloučit za ostrý šlapák. I když se síly deset minut před koncem vyrovnaly po vyloučení Pezzella, domácí vítězství udrželi.

Stoprocentní bilanci si po Juventusu udržely ve třetím kole také Inter Milán a Neapol. Inter porazil nováčka Spal 2:0 poté, co klíčovou penaltu nařídili sudí po konzultaci s kolegou u videa. V polovině prvního poločasu po kontaktu s hostujícím stoperem Vicarim upadl ve vápně Joao Mario.

Hlavní rozhodčí Claudio Gavillucci si vyžádal konzultaci u videa a po několikaminutovém čekání dospěl k nařízení pokutového kopu ve prospěch domácích. Mauro Icardi následně poslal brankáře Gomise na opačnou stranu a dal pátý gól v sezoně, čímž se dotáhl v čele tabulky střelců na Paula Dybalu z Juventusu.

V 87. minutě ještě pojistil domácí vítězství ranou z voleje Perišič, jenž trefil míč přesně pod břevno bezmocného Gomise. Inter drží v sezoně stoprocentní bodovou bilanci, Spal poprvé prohrál.

Neapol třemi góly v poslední půlhodině zvítězila v Boloni 3:0. Domácí záložník Ladislav Krejčí přišel na hřiště v 73. minutě za stavu 1:0 pro hosty. V závěru ještě pojistili výhru hostů Mertens a Zieliňski. Neapol venku neprohrála už patnáct ligových zápasů.

Utkání mezi Laziem a AC Milán komplikovalo deštivé počasí a dlouho nebylo jisté, jestli se vůbec bude hrát. Obtížný terén nakonec více svědčil domácím.

Útočník Ciro Immobile si připsal během deseti minut hry, které byly přerušeny poločasovou pauzou, hattrick a zařídil první porážku AC v sezoně. Stal se prvním hráčem Lazia od roku 1942, jemuž se podařilo vstřelit AC tři branky v zápase Serie A.

V 50. minutě ještě zvýšil po rychlém protiútoku Luis Alberto, za hosty už pouze korigoval na konečných 4:1 Montolivo. Lazio se díky výhře dostalo v tabulce před svého soupeře.

Fiorentina deklasovala Veronu na jejím hřišti 5:0. O výsledku zápasu bylo rozhodnuto už po půlhodině hry, kdy se postupně trefili Simeone, z penalty Théreau a Astori. Na lavičce Crotone se poprvé objevil český obránce Stefan Simič, jenž přihlížel porážce svého týmu na hřišti Cagliari. Simič je v Crotone do konce sezony na hostování z AC Milán.

Italská fotbalová liga - 3. kolo:

Inter Milán - Spal Ferrara 2:0 (27. Icardi z pen., 87. Perišič), Bergamo - Sassuolo 2:1 (35. Cornelius, 77. Petagna - 28. Sensi), Cagliari - Crotone 1:0 (33. Sau), Hellas Verona - Fiorentina 0:5 (2. Simeone, 10. Théreau z pen., 24. Astori, 62. Veretout, 89. Dias), Udine - FC Janov 1:0 (16. Jankto),

16:00 Lazio Řím - AC Milán, 18:00 Benevento - FC Turín, 20:45 Boloňa - Neapol.