Senzace v Anglii. Liverpool prohrál s Burnley, doma podlehl po 68 zápasech

21. 1. 2021 23:28
Fotbalisté Liverpoolu nedokázali v anglické lize vyhrát už pět zápasů za sebou. Mistrovský tým podlehl Burnley 0:1 a na domácím hřišti prohrál poprvé od dubna 2017 po sérii 68 zápasů bez porážky.
Útočník Liverpoolu Mohamed Salah při utkání s Burnley
Útočník Liverpoolu Mohamed Salah při utkání s Burnley | Foto: Reuters

Svěřenci Jürgena Kloppa nedali počtvrté za sebou ani gól, v závěru utkání naopak inkasovali z pokutového kopu. Na čtvrtém místě tabulky ztrácejí už šest bodů na vedoucí Manchester United.

Burnley, v jehož týmu zůstal Matěj Vydra jen na lavičce, vyhrál na stadionu Anfield poprvé od roku 1974. O vítěznou trefu se postaral Ashley Barnes, který v 83. minutě proměnil penaltu nařízenou po faulu brankáře Alissona. Výhra posunula Burnley sedm bodů nad pásmo sestupu.

Anglická fotbalová liga - 18. kolo:

Liverpool - Burnley 0:1 (83. Barnes z pen.).

Atlético porazilo Eibar díky penaltě

Fotbalisté Atlétika Madrid zdolali ve španělské lize Eibar 2:1 a tabulku vedou o sedm bodů před Realem, navíc odehráli o zápas méně než nejbližší pronásledovatelé.

Šestou výhru v řadě zachránili svěřenci Diega Simeoneho až v závěru utkání z penalty, z níž se podruhé v zápase zapsal mezi střelce Luis Suárez.

Pokutový kop dnes na stadionu Eibaru skóre i otevřel. Domácí poslal ve 12. minutě do vedení srbský brankář Marko Dmitrovič, jenž se ujal role exekutora. Pět minut před koncem úvodního poločasu vyrovnal Suárez, v 89. minutě pak proměnil hodně diskutabilní penaltu po vzoru Antonína Panenky nařízenou poté, co upadl v souboji s domácím obráncem.

S bilancí jedenácti branek v sezoně se Suárez dotáhl v tabulce střelců na vedoucího Lionela Messiho z Barcelony.

Španělská fotbalová liga - 19. kolo:

Valencie - Pamplona 1:1 (69. vlastní García - 42. Calleri), Eibar - Atlético Madrid 1:2 (12. Dmitrovič z pen. - 40. a 89. z pen. Suárez).

1. Atlético Madrid 17 14 2 1 33:7 44
2. Real Madrid 18 11 4 3 30:15 37
3. FC Barcelona 18 10 4 4 37:17 34
4. Villarreal 19 8 9 2 28:19 33
5. FC Sevilla 18 10 3 5 23:16 33
6. San Sebastian 19 8 6 5 29:16 30
7. Granada 19 8 4 7 23:31 28
8. Betis Sevilla 19 8 2 9 24:32 26